vojenský opasek

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Slavicek: Proč by měla mít postava na nánosníku podstatně pozdějšího data opasek slovanskoavarského typu je mi dost nejasné, nehledě na to, že cingulum militae jak vyplývá z názvu je atributem bojovníka a Ježíš byl hipík. Kdyby ho měl třeba sv. Jiří bylo by to něco jiného...
To, co jsi viděl z Mikulčic byly nejspíš faléry, obecně interpretované jako ozdoby koňských postrojů.

Kain: Kolik super věcí je schovaných v šuplících, nebo se rozpadá v depozitářích, nemáme ani ponětí - já alespoň většinou nestačím valit oči. Ale něco se snad děje k lepšímu, třeba u nás se v poslední době dost investuje do moderního vybavení, archeometrických metod a podobně. Publikováno je leccos, ovšem není možné o každém střepu udělat mnohostránkovou knihu s desítkami barevných fotek. Prostě je potřeba jít třeba do některé musejní knihovny a pohrabat se v odborných časopisech.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

ale no tak.... vazne nejsme zadny forum cernoprdelniku... o tom jestli je jezis hipik nebo ne... nebo od kdy fakt bez debatovat nekam jinam ... a vazne se tematicky drz naplne tohodle fora a nebo s tim bez do jinyho fora:
http://www.livinghistory.cz/modules.php ... forum&f=16

jinak to budu mazat...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

jo sem alergickej....

a cimdal vic ... co maji tyhle pindy spolecnyho s vojenskymi opasky... proc to rves sem?

a co se tvych jinych prispevku tyce... ano zabyvame se ozivovanim historie, ale snazime se o to aby se prispevky co nejvic vzdalovaly dohadum a fikci, coz je podle vseho ale zrovna tvoje parketa... bohuzel tady z vody vino neudelas jak se to povedlo tomu vasemu eskamoterovi ani kdybys byl vic nez jahen...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

slavicek: Předně - pokud hned navazuješ na předchozí příspěvek, necituj jej znovu, zbytečně to zabírá místo. A za druhé - tvoje domněnky o duchovním životě na VM mají pramálo společného se skutečností - nová víra se týkala té nejvyšší společenské vrstvy, a to ještě nijak horlivě. Těm ostatním byli nějací Sedmipočetníci naprosto šuma fuk. To by jinak třeba v Mikulčicích hned vedle vlastnických kostelů neexistovala dvě prokazatelně soudobá pohanská kultiště (dosud nalezená), existovalo by daleko více artefaktů křesťanského obsahu u nižších vrstev a po zániku VM (resp. jejích mocenských struktur) by se téměř okamžitě nevrátil pohanský kult, jako to máme doloženo třeba na Pohansku u Břeclavi.
Připojuju se k Abaddonovi - už sem ty náboženský žvásty necpi :?
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Hele, není ten poděbradskej depot v Polabskym muzeu?
Na křesťanství jsme některí alergičtí :badgrin: [/img]
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

krestanstvi mi nevadi, znesvecovat kostely kuli tomu nepobezim, vadi mi to tady naprosto nevhodne a na spatnym miste nacpany...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

vazeny pane, nesnazte se nam tu kazat o moralce a liberalnim prostredi.... nejsme u vas na msi... plati tu jista zabehnuta pravidla a byt nejsou nikde v pisemne forme definovana (na cemz nyni uz pracuji a nezastiram ze prevazne kuli Vam), jsou vetsinou lidi respektovana a ctena

snazil jsem se Vam jiz nekolikrat naznacit ze jste si pravdepodobne popletl fora ... ale kdyz to nepochopite z naznaku...

rozhodne vsak nevidim jediny duvod proc by se tu vetsina mela prizpusobovat mensine (byt je to nyni takovy IN trend) !
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

slavicek wrote: 1) rekl jsem názor, že součástí rekonstrukce života v ranném středověku je jistě i křesťanství. Pokud myslíte, že ne, pak se mýlíte
2) nekáži nikomu morálku, ani ji neposuzuji. Na rozdíl od Vás, který posuzujete můj názor jako nepřijatelný
3) k Vaší diskusi jsem se připojil jen proto, že máte technické znalosti z rekonstrukce věcí raného středověku. To mě zajímá především u přilby, v druhém plánu u denárů.
4) jestli jsem dobře pochopil pravidla, pak máte právo příspěvky nevhodné mazat - čiňte to.
5) pokud má tato skupina názor, že zde nemám být, nebudu. Žil jsem před tím, bez problémů budu i potom.
as 1) Vas bod 1 nikdo nezpochybnuje, ale nekteri zde zpochybnuji Vase argumenty a mam dojem ze relativne vecnejsi a podlozenejsi formou, nez je tomu u Vasich prispevku, ty obsahuji prilis mnoho domenek a malo odkazu na literaturu a podobne, dale se tu snazime drzet nejake tematicke rozdeleni pro snadnejsi orientaci, takze nechapu proc resime krestanstvi v tematu o opascich

ad 2) a Vase zminka o liberalnim prostredi byla cim? neposuzuji Vas nazor ale relevantnost obsahu a zamereni Vaseho prispevku, coz mi z pozice administratora zcela prislusi

ad 3) znovu zduraznuji ze se zde snazime vest maximalne vecnou diskuzi s minimem fikce atd., ano je otazkou do jake miry se nam to dari, ale snaha tu je .... do toho prijdete Vy s Vasi na ciste domenkach a fikci zalozene debate o svatovaclavske prilbe a veskere soucasne zavery odborniku stavite na hlavu a pritom je z toho jasne jen to ze ani nemate dobrou fotografii (natoz aby jste to videl na vlastni oci) ale to Vam v cineni zaveru prilis neprekazi

ad 4) castecne viz. bod 3 a dale to ze je tu pravidlo ze nevhodne a spatne umistene prispevky budeme mazat neznamena ze je musite zamerne vytvaret a pridelavat nam praci, nidko z nas se provozem fora nezivi a tak nas okradate o cas ktery bychom mohli vyuzit jinak..

ad 5) jako vsude jinde, prijdete-li do nejake komunity lidi.... bud se prizpusobite komunite a nebo muzete jit... nevidim duvod proc by se mela komunita prizpusobovat Vam....
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Sice jsem se už do téhle trapnější a trapnější hádky nechtěl zapojovat, ale mluví se tu o mě, takže:
Poznámku o hipíkovi jsem napsal já a stojím si za ní (měl dlouhé vlasy, sandály a nepracoval). Má nechuť ke křesťanství je všeobecně známa, nicméně se týká náboženství, nikoli jednotlivců.
Stejně tak se nebráním smysluplné debatě na toto a příbuzná témata, pokud jsou ovšem argumenty založeny na něčem více než znalosti bible a Starých pověstí českých, jak, beze vší urážky působí některé příspěvky osoby označované nickem "slavicek".
Výklad na mnou vznesenou otázku ohledně opasku atd. mě nenaštval, nicméně s některými argumenty nemohu souhlasit, zejména pak s představami ohledně křesťanství na VM, kde se kloním spíše k Rabovi. Ačkoli pokud vím, jednoznačně prokázané nejsou ani všechny jeho názory (současnost mikulčických kostelů a slovanských kultovních objektů). A tím končím, alespoň doufám, svou účast v této debatě.
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)
Contact:

Post by Scar »

Knecht wrote:Sice jsem se už do téhle trapnější a trapnější hádky nechtěl zapojovat, ale mluví se tu o mě, takže:
Poznámku o hipíkovi jsem napsal já a stojím si za ní (měl dlouhé vlasy, sandály a nepracoval).
Pracoval bejbi.. pracoval.. :wink: Čím si myslíš že sa živil vo veku od 0 - 30 rokov???
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Jako tesař :-)
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)
Contact:

Post by Scar »

Jo. Šikulko. :wink: A teraz si vďaka Gibsonovmu filmu ľudia myslia že vymyslel stoličky a stôl.. :mrgreen: Trochu to zle pochopili.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

takze vlastne nepracoval...

a ten gibsonuv blabol snad radsi ani nezminujte....
Last edited by abaddon on Sun 30. Jul, 2006 22:35, edited 1 time in total.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

jinak to knecht vystihl pomerne presne.... prispevky zalozene na znalostech, dosavadnim vyzkumu a odborne literature vypadaji jinak nez co tu slavicek predvadi... to bych nazval spise dohady...

takze prispevky mimo misu budem proste mazat.....
zeman
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by zeman »

Nechci ani nemohu dělat v této diskuzi arbitra. Na křesťanství nahlížím spíše jako na nástroj mocenský.Nicméně se domnívám , že i když musíme preferovat věcnou diskuzi , přece jen je z poznámek cítit jakási předpojatost.
RS je prostě takový jaký byl.Bez církve se jednoduše neobejdeme . Převážná většina materiálních statků byla vytvářena na základě kánonů nám neznámých nebo nesrozumitelných a mnoho z nich skrývá naprosto nepochopitelné jinotaje. Vzhledem k tomu , že valným počtem znalců církevní problematiky toto fórum neoplývá , přimlouval bych se aby byl Slavíčkovi dán prostor. Třeba vlastní téma.Kdo to nechce číst ,nemusí.
zeman
Post Reply