Stránka 1 z 1

Byzanc

Napsal: čtv 26. črc, 2012 7:25
od BlueL
Zdravím,

Chci se zeptat jestli v Čechách na Moravě nebo na Slovensku existuje někdo kdo se Byzancí zabývá buď LH nebo v případě Byzance asi spíš reenacmentem. Časové období mi je momentálně jedno ale dejme tomu od pátého do konce desátého století.

Re: Byzanc

Napsal: čtv 26. črc, 2012 8:31
od Wothan
No reenactment dělá X.Legio a někteří lidé - myslím že třeba Pacholík s tou byzancí dřív krapet koketovali. Jak to vypadá dneska nevím.

Re: Byzanc

Napsal: čtv 26. črc, 2012 9:20
od BlueL
ok, dík za info.

Re: Byzanc

Napsal: pon 30. črc, 2012 19:33
od BlueL
Tak dáváme dohromady podklady na justiniánského pěšáka-těžkooděnce zatím víme zhruba todle a tak byl bych rád za nějakou kritiku.

helma: intercisa, spangenhelm, burghcastle, - je možné že velitel zástupu - ilarch - mohl mít intercisu s hřebenem.

zbroj - podle písemných podkladů by měla být kroužková - délka to nevíme - asi do půli stehen ale našel zmínku že by mohla dosahovat až ke kolenům. Otázka zni co pod ní - opět podle primárních písemných pramenů víme že něco nosili a že to něco má být téměř 2cm silné.

štít - oválný, pravděpodobně kompozitní, průměr (výška) 1.5m (7 spithamai), středové umbo. Zřejmě měl i závěs na zavěšení přes rameno.

kopí - nevíme délku, ale ta má být taková "aby ho bylo možné použít i ve čtvrté řadě." A vzhledem k tomu že mezi řadami by mělo být 2/3m, tak hloubka 4 řad je 2m 40, typujeme že by mělo mít minimálně 3 metry.

ještě edit: podle jedné studie by měla být průměr štítu ne méně než 109 cm, s tím že první dvě řady pak měly štít o něco větší. Kopí pak mělo mít délku téměř 4 metry.

http://www.scribd.com/doc/20567324/Just ... -ing-oikes

edit2: kdyby se k nám chtěl někdo náhodou přidat budem jen rádi. :)