Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Post by Wothan »

Tady by se dal ten široký řemen provléknout snáz a ta ploška nahoře možná měla zabraňovat tomu, aby se to v té kožené smyčce protáčelo - zdobená není tak by nevadilo kdyby byla ukrytá v tom řemeni, ale třeba je to všechno úplně jinak :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Post by cossack »

Jestli stojíte o postřeh od praktika - tak ten kroužek jak nabízí Knecht by tam klidně mohl být, vůbec ničemu by to nevadilo. Stačil by jeden.
Typ třmenu co postnul Bestian, tedy bez separé průvlaku pro třmenový řemen, se vyskytuje přes celý středověk až do dneška.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Post by Wothan »

To jo, ale tam se ten řemen dá strčit celkem snadno. U té mojí fotky je to zkusené do špice, tam by to chtělo buď to oko, ale já neznám žádnou podobnou analogii z téhle doby, zato znám spousty těch co jdou nahoře kde je tady ta špice do úzkého krčku, který přidržuje ten průvlak jak psal Knecht.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Post by cossack »

Jen jsem chtěl podotknout, že po praktické stránce s tím kroužkem nebude žádný problém. A myslím si, že by nebyl ani s úzkým ani s širokým řemenem.
Dál se s tím už ale musíte poprat sami.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Jezdecká výstroj - postroje, ostruhy, třmeny aj.

Post by Wothan »

No s tím okem by asi problém nijak zásadní nebyl, to je fakt, ale neznám z RS takové řešení. Bez toho oka by to (myslím ten "můj" špičatý třmen) s širokým řemenem podle mne moc dobré nebylo - střídavě by se ti to svezlo v uchu toho řemene k jedné nebo druhé straně a třmen by se podle toho nakláněl. Měl by být přece jen vycentrovaný. Neříkám že by se s tím nedalo jet, až tak důležité to zase nebude, ale nepřijde mi to moc praktické ani estetické.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply