IV. Festival Živého pravěku 2012

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Trubadix, Wothan, Alexandr

Post Reply
User avatar
zoro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 92
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

IV. Festival Živého pravěku 2012

Post by zoro »

Zdravím,
rád bych pozval přátele a příznivce oživlé historie na letošní ročník Festivalu Živého pravěku 2012. Akce se bude konat 22. - 23. 9. v EAC Křivolík u České Třebové, které mnozí z vás až důvěrně znají. Pořádá Bacrie o.s.
Za tento rok se nám podařilo dokončit několik projektů a rozjet některé nové, takže jsme konečně získali nějaké ty střechy nad hlavou a začínají se stavět domy. To pro ty remcaly co pořád mají něco o pařezech a dešti. Jo a pařezy jsme už z velké části odvezli nebo spálili, takže, kdo by rád křivolický pařez na zahrádku, tak rychle, nebudou, nebudou!

Akce není stavěná jako nějaký jarmark, nejsme tam jenom pro návštěvníky, ale i pro sebe navzájem, aby člověk taky dostal nějakou novou inspiraci a informace. Akce se zúčastní jak příznivci living history, tak i specialisti v řemesle a experimentální archeologii. Součástí akce budou i experimenty a stavba jednoho z domů, takže bude jistě příležitost pokecat s novými lidmi. Festival se každý rok mění, tak aby to nás i vás bavilo. Letošním tématem je dřevo jako surovina a materiál v pravěku. Druhým tématem akce je starší doba železná- halštat. Rádi bychom trochu poodkryli toto období, které je vysloveně utiskováno svojí mladší sestrou dobou laténskou. Že ty Keltové taky nebyli sami! Chystáme se inscenovat oživené obrazy ze situlového umění. Takže koho by to nadchlo, může se přidat.
Opět bude akce průřezová od lovců až po Slovany, takže z žádným obdobím není problém, jen se zkuste zamyslet nad tématem dřevo a jiné organické materiály v domácnosti. Dále hledáme některé technologie, o tom více na stránkách.

Přesné informace a harmonogram akce je uveřejněn na stránkách, kde naleznete kde, jak, za kolik a vůbec. http://www.krivolik.cz/festival-2012/ucinkujici

Jídlo, pití a cestovné nabízíme, nadšení a zapojení do akce požadujeme. V sobotu večer bude opět probíhat program pro účastníky a bude dost času na pokec. Chceme dělat akci, která bude zajímavá i pro účastníky, takže oceňujeme, pokud chcete vyzkoušet nějakou technologii, nebo řemeslo. Dáme vám k tomu prostor, materiál nebo pomocníky. Pokud řemeslně vyrábíte a chcete na akci prodávat, je to možné.

těšíme se na vás

http://www.krivolik.cz
http://www.bacrie.cz
User avatar
zoro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 92
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: IV. Festival Živého pravěku 2012

Post by zoro »

Ahoj,
po úspěšném proběhnutí dalšího ročníku FŽP 2012, bych chtěl poděkovat všem těm, kteří nás podpořili, přijeli, pomáhali a dobrovolně na sebe brali zodpovědnost i námahu nám s celou akcí pomoci.
Díky vám, bez vás by to nešlo!

Zoro
za Bacrie o.s.
User avatar
zoro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 92
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: IV. Festival Živého pravěku 2012

Post by zoro »

Co napsali o tomto ročníku festivalu noviny a jaké reportáže vznikly? Můžete se podívat na
http://www.krivolik.cz/festival-2012/na ... ivalu-2012
nebo přímo na jednu televizní reportáž
http://www.youtube.com/watch?v=29Abjf-UEJ0

Zoro
Post Reply