Page 1 of 1

Gumové kopí!

Posted: Tue 22. Nov, 2011 13:37
by Princeznix
Neznáte někdo obchod, návod, zdroj... kde sehnat gumový hrot kopí či oštěp?

Je to mnohem praktičtější a bezpečnější, než klasický železný hrot s kuličkou. A vypadá hezky - černý design, zesílená středová část, tulej... Na seriózní LH akce samozřejmě ne, ale na menší akce a scéniku ideální!
Viděl jsem to pouze u Luboše, který si to přivezl "draho" (samozřejmě:-) a z ciziny. Nasadil to vždycky na násadu a nemusel se bát trochu přidat na síle při boji...

Re: Gumové kopí!

Posted: Tue 22. Nov, 2011 17:00
by Wothan
No ono i na seriozní akce, když třeba potřebuješ vrhací kopí (ne pilum) aj.

Re: Gumové kopí!

Posted: Wed 14. Dec, 2011 6:42
by KŘIŽÁK
bohůmžel neexistuje konstrukce která by při zachování bezpečnosti vypadala hezky....buď je to plácačka na mouchy,nebo je to stejně nebezpečné jako kopí kuličkou.

Re: Gumové kopí!

Posted: Wed 14. Dec, 2011 16:47
by Wothan
No třeba ta pěnová hmota co se z toho dělaj meče pro děti by možná šla.

Re: Gumové kopí!

Posted: Wed 28. Dec, 2011 6:52
by KŘIŽÁK
problém je i ve tvaru-jakmile to má hrot,je s tím potíž i když je to měký.Pro bojové použití navíc vidím úskalí v trvanlivosti-v boji nezjistíš že už ti s toho kouká tyčka....
a...

Re: Gumové kopí!

Posted: Wed 28. Dec, 2011 11:20
by Kaput
Podle mě nejlíp vypadají latexové zbraně. Když už z nějaké gumy. Dost se používají na Západě na dřevárnách. Akorát nevím, že by někdo vyráběl pro starověk vhodné tvary.

Re: Gumové kopí!

Posted: Wed 28. Dec, 2011 15:15
by Wothan
Indové mají na stránkách podobné věci ale když jsme je poptával, dal mi odkaz na nějaké Švédy. Ti by to asi bylis to dodávat, ale vycházelo to tehdy relativně draho a hlavně bylo by potřeba toho vzít dost ve velkém. Já to tehdy poptával kvůli dřevárnám, ale nebyl o to zájem, protože by se na to museli přezbrojit všichni (jinak to celkem rychle odchází). Napadá mě ale jestli by tohle nedokázal vyrábět někdo i tady. Já třeba dělám do plastikařiny, ale pro firmu jako je naše by to bohužel nebylo vůbec zajímavé.