Page 1 of 1

III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Wed 16. Mar, 2011 23:46
by zoro
Bacrie o.s. opět pořádá:
III. Festival Živého Pravěku
17.- 18.9. 2011 v České Třebové
Letos bude akce dvoudenní.
Tématem pro letošek bude odívání a textil (protože se nám narodili jehňata:) Pro návštěvníky bude připraven celkový pohled do pravěké výroby oděvu, textilu- "od ovce po látku". Vedle toho bude v osadě fungovat další množství řemeslných technologií od závěru paleolitu, přes neolit po dobu římskou (Slovani v jednání).
Letos bude poprvé i větší bojové střetnutí. Velký prostor dáme Marobudovi a době římské. Jelikož se osada nachází v hustém hvozdu, bude letošní bojová scéna "Poslední hlídka" inspirovaná přepadem ve skutečně dobovém prostředí. Tam bych nejraději viděl Římany, především proto, že u nás v kraji diváci v životě legionáře neviděli.
Akce je zaměřená na pravěké technologie a život našich předků, jde nám především o to aby si návštěvník prošel napříč pravěkem (což se nám myslím daří).
Součástí akce bude menší průvod.
V sobotu večer germánské pijatiky, římské orgie.
Tento text berte jako první info k akci.
stránky minulého festivalu, kde se objeví další informace: http://festival.bacrie.cz/
http://www.bacrie.cz

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Sat 19. Mar, 2011 20:56
by skria
Až projednáte slovany, dej vědět, rádi by sme se k vám opět podívali :)

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Wed 31. Aug, 2011 13:03
by zoro
POZOR ZMĚNA!!
NOVÝ TERMÍN 24. - 25. 9. 2011
Akce byla posunuta kvůli lépe vyhovujícímu termínu skupinám a účastníkům. Děkujeme za pochopení

Zoro
www.bacrie.cz
http://festival.bacrie.cz

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Wed 28. Sep, 2011 23:30
by zoro
Už nám to skončilo,
je za náma největší letošní akce zaměřená na pravěké tachnologie a vývoj řemesel v pravěku. Osada Křivolík hostila na 50 účastníků a dorovolníků. Přišlo kolem 600 lidí (před úplným sečtením). Děkuji všem, kteří nám pomohli, aby to co děláme se dostalo zase o nějaký ten kousek dál. Doufám, že účastníky akce bavila a pokusím se napříště o další výraznější aktivity stylu Heroin, především je začleňovat přímo do programu festivalu.
Fotky z akce už jsou na stránkách Bacrie o.s. http://bacrie.rajce.idnes.cz/Festival_z ... 25.9.2011/ a samozřejmě je případně poskytneme v plné kvalitě komukoliv kdo si o ně z účastníků řekne.
Výstupy z akce jsou už i v některých médiích http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/952815 a http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/v ... 10925.html
Všem kteří pomohli obravdu hodně děkujeme. Ostatní, kteří letos nebyly, nebo ještě nikdy nezavítali na Festival Živého pravěku rádi uvidíme v příštím roce. Stále je co dohánět, co zlepšovat, kam jít!

Zoro
za Bacrie o.s.
www.bacrie.cz

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Sat 01. Oct, 2011 8:16
by KŘIŽÁK
Zoro dík za krásnou akci-to začleňování je super nápad-může se jednat o přátelák družin a nepočetné družiny mohou verbovat i mezi diváky..Nedělal bych to příliš početné aby nebyla nuda,ale jinak je to určitě přirozenější,atraktivnější a bezpečnější než narychlo slepovaná scénka.Obětování přitom dopadlo dobře(hlavně díky jednoduchosti)a to jsem velkej kritik.Boj germánů jsem neviděl ale fotky vypadají super,jen germáni reptali že měli pozdě a málo informací.To že legionáři nebudou jsme se dozvěděli až na místě...

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Mon 03. Oct, 2011 11:25
by zoro
Zde ještě jedna reportáž z akce, jinak dostupná na webu festivalu.
http://festival.bacrie.cz/napsali-o-nas/
Začleňování aktivit, podobně jako to je snad na jediné akci takto přímo účelně stavěné, tedy Rogaru, určitě bude. S tím bude souviset i téma příštího festivalu, které zatím necháme tajné.
Jinak o neúčasti legií jsme se bavili v Nasa a celkově zatím tahle cesta je nějaká zakletá či co, protože v kraji Českomoravského pomezí dosud Římané nebyli, a to ani historicky ani v soudobém pojetí:) Snad příště

Festival živého pravěku 22.- 23.9. 2012

Posted: Sat 03. Dec, 2011 11:41
by Kosák
Přátelé Pravěku a Starověku,
již je znám nový datum Festivalu Živého Pravěku. Termín byl zvolen na víkend 22-23.9. 2012. A proběhne opět v Pravěké osadě Křivolík u České Třebové. Rozsah akce bude opět od Lovců po Stěhování národů, takže velký prostor všem nadšencům i skupinám k realizaci:)

Toto berte jako první vlaštovku připravované akce. Postupně budou dodávány další informace.

Tímto srdečně všechny zvu.

http://festival.bacrie.cz/
http://bacrie.cestovatel.cz/

Re: III. Festival živého pravěku 17.- 18.9. 2011

Posted: Mon 03. Sep, 2012 16:12
by Kosák
Zdravím a srdečně zveme do Křivolického hvozdu! čas už nám nakročil..

Po loňském textilním a germánském, letos otevřeme témata:
- Dřevo po tisíciletích v rukou člověka
- (před)keltský věk železa

Prostor bude opět pro všechna období od Paleolitu po konec stěhování národů, kdy vítané jsou aktivity spojené ze dřevem (surovinou získanou ze stromu), ale nejsou podmínkou. Tématem "výjevu" pro návštěvníky bude zasazeno do konce starší doby železné, kdy do Východních Čech vtrhávají Keltové, kterým se postaví na odpor domácí obyvatelstvo.

Slíbit můžeme stravu a pitivo, příspěvek/proplacení jízdného. Podle zdrojů, které se podaří ještě ulovit a výdělku akce. Akce je dvoudenní.

Prozatím info na:
http://www.krivolik.cz/festival-2012