rekonstrukce/vizualizace mezopotamske architektury

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

Post Reply
KtK
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

rekonstrukce/vizualizace mezopotamske architektury

Post by KtK »

Nevi prosim nekdo o nejakem webu, pripadne i tistenem materialu, kde bych nasel nejake vizualizace/obrazky, jak asi vypadaly stavby ve staroveke mezopotamii?

Nejde mi ani tak o ultra historickou vernost, nebo konkretni casove zarazeni, potrebuju spachat nejake obrazky do tematicke hry pro skautiky. :) Jenze se mi nevybavi nic jineho nez nejaky ten zikkurat, zahrady kralovny Semiramis, Babylonska vez a Istarina brana. Mozna jeste zidovsky zalar. (a to jen doufam, ze tyhle veci do te mezopotamie/sumeru aleposn priblizne patri) A potrebuju ruznych obrazku mnohem vic. Nemusi jit o zadne monumenty, viz co jsem uvedl, klidne neco civilnejsiho.

Takze - kde hledat inspiraci?
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: rekonstrukce/vizualizace mezopotamske architektury

Post by Knecht »

Hm, takhle z hlavy si vybavuju asi leda Od zbroje k stejnokroji (P.Klučina, tuším 1984?) tam je obrázek jak Asyřani dobývají hradby...není na to nějaký Osprey?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
KtK
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: rekonstrukce/vizualizace mezopotamske architektury

Post by KtK »

No pravda, Osprey me taky mohl napadnout, ale zrejme taky nic, prolezl jsem celou sekci ancient world, a skoro to vypada, ze pro ne dejiny sveta zacinaji nekdy v 5. stol. pr.Kr. :(
Post Reply