GLADIUS 2010-SEKCE "GERMÁNI"

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Wothan »

To by asi nebyl problém, protože se tam tradičně sejde dost zbraní navíc - římských i barbarských. Jako germán bys mohl mít i kořistní zbraň.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Appendix »

Od nás pět Markomanů. Lehkooděnci, pouze kopí, štíty, meče a já stihnul i vykovat sekerku. Mam ale výzbroj na markomanský války, což je minimální problém. Do budoucna spíš plus.
User avatar
Jaroslav Bašta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Jaroslav Bašta »

Pokud jde o kořistní výzbroj, mohl bych půjčit scutum.
Ale nevím, jestli tě nezabijou vlastní...
Tzv. Friendly fire.
:)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Knecht »

Hmm, dělat Germána s kořistní výzbrojí...beru Děktarejev! :badgrin:
Ale vážně, asi mi to nedopadne, škoda. Budu se aspoň víc těšit na příštít rok. Ovšem pokud mi do té doby dovalí dokumentaci k té manubalistě tak nevím nevím na které straně budu. Možná nestranný ostřelovač?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Appendix »

Mám taky pár věcí na půjčení, tak kdyby někdo potřeboval ať dá předem vědět. Nepotáhnu vše za každou cenu. Je tam spatha dl. 75 cm, kulatý štít o průměru cca 55 cm s kulatým umbem a šťopkou (žádný oslnivý design :doubt: ,ale použitelné) a caligy na nohu 43-44. Zájemci SZ.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Wothan »

Pokud to poberete, vemte prosím všechno co máte navíc. My tam budeme mít nějaké lidi navíc, ale nemají vybavení pro tohle období a než je pustit do bitvy s RS vybavením ála debata o loňském Isarnu tak raději vůbec a to by zase byla škoda.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
zoro
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 92
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by zoro »

to appendix: hlavně štíty, pokud jsou aspoň trochu snesitelné na germány, tak je vzít!
to wothan: souhlas.
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Appendix »

Pokud se to podaří dostat do auta, tak no problem, ale ta kára není nafukovací. Vzhledem k tomu že nás jede 5 jednim autem, tak budem rádi že se vejdem. No pokusím se 8-[ .
User avatar
Bestian
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1338
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Bestian »

Jak jsem slíbil, tak jsem vám rozhodil nějaké plakáty na jihu, pravda, jen A4 a černobílé, lae aspoň nějaká reklama.pokud budu mít auta, naplním ho a přijedu se v sobotu podívat, nikdy jsem na curii ještě nebyl a jsem dost zvědavej, Kdyby to jen nebylo z Budějovic tak daleko :cry:
Werner I. z Pořešína,
bratr Pribyslava II. z Pořešína,
věrný přítel, rádce a lovčí Petra I. z Rožmberka.

Kdo nechce, hledá důvody. Kdo chce, hledá způsoby.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Wothan »

Díky. Uvidíme, důležité je aby vyšlo počasí a všechno klaplo jak má. My už se s tím snad nějak poperem :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Wothan »

Pokud někdo nemáte vybavení ale tahle doba nebo akce vás láká, uvítali bychom i nějaké pomocníky pořadatelů v civilu.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by melkel »

Jako režisér chci poděkovat všem účastníkům. Bylo to fajn, většina věcí vyšla, a nebýt zranění na konci, den by neměl mráčku.
Myslím, že dvoudenní akce se osvědčila a mělio bychom se tohoto modelu držet i do budoucnosti.
Samozřejmě uvítáme připomínkly a nápady, jak ještě vylepšit péči jak o účinkující, tak o diváky.
A závěrečný šťastný výkřik: návštěvností jsme se přiblížili na dohled letní bitvě, rozdíl je cca 25% diváků, a Gladius stále roste tempem 50% ročně. Je vidět, že Antika táhne - a vaše fešné nohy v kraťasech evidentně taky :) .
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by abaddon »

za poradatele se pripojuji k melkelovu podekovani...

probiram fotky a brzy nejake dodam k nahlednuti.... zatim jen mala ochutnavka - je videt ze bojova priprava legii je opravdu na vysoke urovni:

Image
Your freedom will grow each time you say: No!
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by KŘIŽÁK »

Aby jsme se jen neplácali po zádech-vulgarismy létající vzduchem při představení bych čekal spíše na všegotické bitvě v horní-dolní,nedržení se scénáře-tedy lidí kteří vědí co v něm je,vedlo k zbytečným chybám a neodění ůčastníci nám začínají chytat nezdravou nezranitelnost,což bude jistě třeba upravit,stejně jako zpřísnit dění v ležení(ta hromada vajglů v základech nové rychty byla super...).To jen na okraj.Jinak fajn víkend,přeju zraněnému brzké uzdravení a všem zůčastněným dík. :badgrin:
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: GLADIUS 2009-SEKCE "GERMÁNI"

Post by Knecht »

Těším se na fotky a doufám že příští rok už mi to vyjde a přijedu taky. Ještě ve čtvrtek jsem uvažoval že pojedu aspoň jako civilní divák-pomahač, ale nakonec mi i do takovéhle účasti něco vlezlo...bohové si zjevně nepřáli abych tam byl.
Kdo byl vlastně raněný?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/