Vyroba drzaku na chochol (crest box) starorecke prilby

Řemesla a každodenní život

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

Post Reply
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Vyroba drzaku na chochol (crest box) starorecke prilby

Post by Ctibor »

Nemate prosim nekdo skusenosti s vyrobou crest boxu na anticko recke prilby? Vim jak to ma sice vypadat, ale z jakeho materialu to je a jakym sposobem se to na helmu upevnuje.. to jiz nevim. Konske zine mam v dostatecnem mnozstvi. Predem dekuji.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Co jsem viděl, tak je to v podstatě smeták - dřevěný tvar, do kterého jsou navrtány otvory, do kterých vlepíš nebo zaklínkuješ svazky žíní. K helmě se přidělává bud na očko na vrcholu, nebo prasácky vruty zevnitř (tak to mám já :-))
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

Dik za informace. Nemohl by jsi mi prosim ukazat treba na fotografii jak to mas resene? Moc by me to zajimalo. A take u koho jsi tu helmu nechal vyrobit?

Po dlouhem hledani jsem si sehnal mosaznou prilbu z Indie. Mam na ne a kvalitu prileb velmi dobre reference z ruznych for, kde lide resi rekonstrukci antickeho recka, akorat kazdy rika, ze ten jejich crest box je fakt k placi :) Tak se chci na to predem pripravit a udelat si vlastni.

Jeste jednou diky.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Skalpuj nějakého pankáče a kůži natáhni na helmu. Aspoň by byli k nějakému užitku :mrgreen:
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

Akorat ta ruzova a zelena se mi nejak do meho obdobi nehodi :D
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Mám tuhle:
Image
A ten chochol je opravdu celkem k pláči :-)
Jiank doporučuji spíše tento obchod, jsou levnější než Deepeka a přilby jsou IMHO lepší. Samozřejmě berou taky z Indie, ale zrovna korintka je z jiného zdroje než Deepeka.
A pokud si chceš dělat chochol sám,. doporučuji vzít si tu o 50 dolarů levnější, která je jinak úplně stejná, a ten chochol si tam přivrtat sám.
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

Ted si par dni pisu s Gaganem (majitel Deepeeka) a mam od neho quote na $250 za tu corinthian spolu s crestem a zinema, vcetne postovneho a baleni, coze neni az tak strasne, ale jeste jsem nic neobjednal zatim.

Jsi s tou svou helmou spokojen? Padla Ti bez problemu? Pocitam ze taky jsi dostal klasickou "one size fits all" verzi :) Koukam ze tvuj crest box je alespon drevenej, ten z Deepeky vypada byt z kuze+neco :) ale snad by to nemel byt problem upgradnout a dodelat.

Ja jsem zacal resit starorecky kostym jenom nedavno, v ramci priprav na vetsi podivanou. Pracujeme ted totiz na rekonstrukcii starorecke diery, 17 metru dlouhe. Hotova by mohla byt nekdy v pulce leta, Ze zacatku certifikovana na ricni plavbu, ale udelame vse abychom splnili pozadavku na plabu pobrezni po mori. Pak by se mozna dalo neco zorganizoval, chte to vic veslaru :twisted:
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Hmm, tak z KoA by tě vyšla i s shipping na 210 dolarů včetně chocholu. Jinak je to dřevěná základny, a bočnice jsou z nějaké překližky.
S Gaganem jsem si psal taky, a jejich helma by mi byla malá. Tahkle mi sedne, a dokonce jsem tam nacpal vycpávku 1 cm plsti (ne všude). Mám hlavu celkem velkou :-). A dělají to jen v jedno rozměru, to ano.
Last edited by melkel on Thu 16. Apr, 2009 16:34, edited 1 time in total.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

A neměl problém ti poslat jen jednu tu přilbu?
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Wothan wrote:A neměl problém ti poslat jen jednu tu přilbu?

Když jsem si s ním psal minulý rok já, bylo to naprosto bez problému. Jedna přilba, dodání až do domu .-)
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

Jeden kus bez problemu. Jinak Gagan je tedka docela ustretovej, videl jsem ho reagovat a brat si veci k srdci na ruznych recko - rimskych forech, takze jde "kvalita" kupredu. Skusim si s nim pokecat o tom crest boxu, proc to vlastne dela z kuze... :>

Posledni vec kterou resime a na odpoved cekam je velikost te prilby, rekl at mu poslu moje miry, coz jsem udelal. Takze uvidim s cim za mnou prijde a pak se rozhodnu. Kazdopadne pujdu do te verze bez crestu, prijde mi to jako vyhozene penize za tak odflaklej kus prace :P

Aby jsme neutikali od tematu, tam kdyz jsem studoval veci od Manning Imperial, oni tam maji tri rady zini v tom krestu, takze jak to maji vyresene? Maji tam jeste nejake prepazky mezi radami nebo co myslite?
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Bez chocholu jsi na KoA na 160 dolarech čistá ruka, bez cla, samozřejmě. Dodání cirka měsíc, ale teď by to mělo být rychlejší, poošty nejsou tak ucpané, co je dolar zase výš :-)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No je fakt že se s ním teď taky debatuje trochu líp, ale když jsem chtěl tu attickou důstojnickou přilbu (on jí tam vede jako pretoriánskou) tak mi nejdřív nutil dvě a více, ale nakonec jsem mu vysvětlil že tady opravdu potřebujeme jen jednu :wink:

Chtěli jsme od nich kdysi hromadu věcí pro římany, bylo toho na 120ks, ale bohužel nám dali od každého kousku podmínku 5-10ks od typu, což většinu lidí nakonec odradilo, dneska už asi taky budou podmínky jiné.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

melkel wrote:Bez chocholu jsi na KoA na 160 dolarech čistá ruka, bez cla, samozřejmě. Dodání cirka měsíc, ale teď by to mělo být rychlejší, poošty nejsou tak ucpané, co je dolar zase výš :-)
To by nebylo az tak spatne. Lod stejne jeste par mesicu hotova nebude :) Nevite mi neco rict o tech trech radach v chocholu jak jsem se ptal v prispevku predtim?
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Ctibor »

Taj jsem si nakonec objednal z Deepeeky, udelaji mi to podle vzoru Manning Imperial ze dreva i s barevnym vzorem ktery je historicky v poradku. Jsem velice zvedavej na provedeny, kazdopadne byl Gagan vice nez ustretovy. Dam pak vedet.
Post Reply