Alexandr Veliký

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

Post Reply
User avatar
Sidney
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 537
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Alexandr Veliký

Post by Sidney »

Nenašel jsem odpovídající téma, proto zakládám toto. Najdou-li moderátoři odpovídající téma, nechť tam můj příspěvek přesunou.

Nedávno jsem konečně shlédl Alexandra Velikého a při svých mezerovitých znalostech jsem nabyl dojmu, že provedení filmu bylo na velmi dobré úrovni. Když pominu samotný příběh, na kostýmech a zbraních jsem neshledal chybu. Co o tom soudí zasvěcenější?
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Je to film, umělecká licence, nikoliv rekonstrukce, proto nemá smysl komentovat vybavení... Ale obecně výprava je u tohoto filmu vynikající a film sám považuji za jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Bohůmžel zůstal nedoceněný resp. nepochopený. Jinak debata o filmu myslím již proběhla v "Drbárně".
User avatar
Sidney
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 537
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Sidney »

rab wrote:Je to film, umělecká licence, nikoliv rekonstrukce, proto nemá smysl komentovat vybavení... Ale obecně výprava je u tohoto filmu vynikající a film sám považuji za jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Bohůmžel zůstal nedoceněný resp. nepochopený. Jinak debata o filmu myslím již proběhla v "Drbárně".
Díky, mrknu se tam.

Na druhou stranu, proč nemá cenu komentovat vybavení. Když ho můžeme komentovat v negativním smyslu, proč ne i pozitivně? Pokud jsem tě správně pochopil.
Alexandr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 177
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Alexandr »

Zdravím,
film jsem viděl jen jednou a ne moc soustředěně, ale souhlasím s Kamilem. Tohle je snad první film ze starověku, ve kterém si filmaři skutečně dali práci s trochou toho zkoumání a vyrobili v rámci možností velice kvalitní vojenské rekvizity. Kéž by takových filmů bylo více! Myslím, že to ani nestálo o moc víc, než ty obvyklé, mizerné, umělohmotové nesmysly, které můžeme vidět v jiných filmech (ať žije Trója a sexy oblečky Brada Pitta).
S pozdravem
Saša
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

No byl jsem příjemně překvapen pojetím bitvy u Gaugamel, kde bylö vidět i taktické nasazení i z leteckého pohledu :lol: A makedonská falanx v akci byla skvělá. Používám ji jako ukázkový model v hodinách.
Fachman
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 57
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liptovske Sliace

Post by Fachman »

Chcel by som sa spytat, ci ste niekto nasli v serioznych historickych pramenoch zmienku o alexandrovej sexualnej orientacii.Lebo ja som nieco o tom nasiel iba v takych ,,pseudohistorickych knihach", takze neviem co je na tom pravdy :(
Pro fide!!!!
robur
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 121
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modrá/Lobodice/Opava
Contact:

Post by robur »

já mzslim že Alexandr jedimým takto povedený film je jich víc
třeba Spartakus ??? nebo Caesar ??? oba z německé produkce a jsou skvělé ???
můj názor
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Zase tak dobré ty filmy po stránce výpravy nejsou. Jinak mně obecně baví ta snaha nacpat do doby Caesara loricu segmentatu jen pro to že takhle má přece vypadat klasický římský voják, jak všichni znají a vědí, podobně jako rudé pláště apod. :wink:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No ono stačí přečíst si o mnoho mladší Petroniův Satyrikon :-)
Fachman
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 57
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liptovske Sliace

Post by Fachman »

Vdaka za odpoved :lol: .Zodpoveda to zhruba tomu co som cital.
Pro fide!!!!
Post Reply