Dotaz Gótové-literatura

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Trubadix, Alexandr, Wothan

Post Reply
Karol
Nováček
Nováček
Posts: 1
Joined: Wed 23. Jan, 2013 13:07

Dotaz Gótové-literatura

Post by Karol »

Zdravím,

Rád bych se tímto zeptal, zda někdo z přítomných nemá povědomí o nějaké věrohodné publikaci na téma Gótové(případně Vandalové, Herulové, Gepidové, Burgundi) se zvláštním důrazem na odívání a vojenství. Vzhledem ke stále většímu zájmu o Franky se odborné publikace na toto téma dnes již shánějí lépe, ale u východních Germánů jsem možná vlastní neschopností ještě na nic podobného nenarazil. Děkuji předem za případnou pomoc a doporučení, co se týče zahraniční literatury nemám problém s angličtinou. 8-[

S pozdravem Karol
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Re: Dotaz Gótové-literatura

Post by Appendix »

No, to je docela potíž. Na téma Gótů toho vyšlo celkem dost i v češtině, ale nevzpomínám si na žádnou publikaci zaměřenou přímo na vojenství nebo odívání a to ani v zahraničí. Vždycky jsem narazil spíš na rekonstrukce jednotlivých hrobových celků v archeologické literatuře. Východní germáni v podstatě zanikli a zůstaly právě jen ty hroby, v západoevropském prostředí se zachovala alespoň nějaká jakž takž ikonografie. Mrkni třeba sem http://www.die-bajuwaren.de/ , mají tam rekonstrukce oděvů podle nějaký ikonografie z Itálie, netušim ovšem jestli podle Ostrogótů nebo Langobardů, stránka se mi momentálně nechce zobrazit.
Post Reply