Střihy uniforem

Moderator: Savlis

User avatar
Jaroslav Bašta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč

Post by Jaroslav Bašta »

Co takhle ulička??
To se v sedmiletce používalo, nebo ne? :)

Edit moderátora Šavlise - přesunuto do tématu "Vojenský život"
P.S. : dodržujte pravidla prosím, nezakládejte duplicitní témata a dodržujte obsahovou náplň jednotlivých témat.
Nápověda: Pod tajemným názvem tématu "střihy uniforem" jsou poněkud zapeklitě schované střihy uniforem. Za střih uniformy se nepovažují přestupky a zločiny, tresty, jídlo, nejídlo, rybaření, souložení apod.
User avatar
Jaroslav Bašta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč

Post by Jaroslav Bašta »

Nešetři mne. Na tykových klystýrech stojí Rakousko...
:)
Tom12
Nováček
Nováček
Posts: 45
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

fw

Post by Tom12 »

Ahoj.Mám dotaz.Nosila se v rakouské armádě sedmileté války vesta pod kabát bez rukávů nebo z rukávy.Díky za odpověď. Tom12
Ryan
Nováček
Nováček
Posts: 12
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dětenice/Praha
Contact:

Re: Střihy uniforem

Post by Ryan »

Zdravím,

dle vžité tradice byly rukávy párací. Což znamená, že na zimu se přistehly, na léto odpáraly. Rychlé a praktické :)

persta atque obdura
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Střihy uniforem

Post by cossack »

Zajímavé. Odkud tuhle informaci máš?
Ryan
Nováček
Nováček
Posts: 12
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dětenice/Praha
Contact:

Re: Střihy uniforem

Post by Ryan »

Zdravím,

omlovám se za malé zdržení. K páracím rukávům: v mých materiálech jsem se želbohu nedopídil. Nutno poznamenat, že nejsou nikterak obsáhlé.

Duffy se zmiňuje o vojácích, kteří se v kamizolách opatřených rukávy, za pochodu přehřívali. Karger píše o úzkých rukávech na kamizolách. Na Ottenfeldových obrázcích jsou k vidění vojáci ve vestách jak s, tak i bez rukávů, což vede k myšlence, že buďto měli rukávy vskutku párací, nebo fasovali po dvou vestách. A to mi, při snaze eráru ušetřit kde se dalo, přijde neuvěřitelné. Navíc ve výčtu materiálu, jenž rekrut fasoval, je vesta pouze jedna.

Per huba mi univerzálnost našívacích rukávů potvrdilo hned několik fundovaných kolegů, ale protože hmatatelného a citovatelného podkladu nemám a nechci fabulovat a mlžit, beru vše zpět. Nadále však budu slídit a nově objevivší se info nebudu tajit :wink:


S pozdravem

Ryan

persta atque obdura
Tom12
Nováček
Nováček
Posts: 45
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Střihy uniforem

Post by Tom12 »

Ahoj prosím tě mohl by si mi poslat nějaké obrázky od Ottenfelda s těma vojákama ve vestách?Díky Tom12. :biggrin: :)
User avatar
Sidney
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 537
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Re: Střihy uniforem

Post by Sidney »

Zdravím sedmiletku

nemáte njaké podklady k patrontaškám jezdectva, k jezdeckým pistolím, tohoto období pruské armády?

díky Sidney
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Střihy uniforem

Post by Radovan »

zdravím
skus na nejbližší akci R. Dufka od Prušáků myslím, že je to reg.26. pěší, ale zná a umí i o jízdě, léta se zabývá Pruskem
Post Reply