Stránka 1 z 4

Akce - postřehy, připomínky, fotky

Napsal: úte 19. čer, 2007 5:39
od cossack

Napsal: pon 17. pro, 2007 10:05
od Vitous
Nějaké další fotky z bitvy u Kolína:
http://picasaweb.google.com/KOLIN18.6.1757/KOLIN2007

Napsal: sob 19. led, 2008 15:06
od kascha
Velevážení...
Dovolím si touto cestou upozornit ( pokud se to k některým nedoneslo )zájemce, že letos proběhne vzpomínka 250 výročí "bitvy" u Domašova/Guntramovic.
Organizaci spolu se starosty obcí zajišťují Novojičínští Haraši (IR Nr. 7). Pokud sem se doslechl má mít bitva 2x100 účinkujících....

Napsal: pon 21. led, 2008 13:14
od Vitous
KASCHA: nějaké termíny? místo? pozvánka? web?

Napsal: pon 21. led, 2008 13:28
od kascha
Jo o


28-29.6.2008. Koná se to v Guntramovicích. Kontakt na p. Mikulenku - http://www.harrach7.estranky.cz/clanky/kontakt/kontakt

Víc nevím neb k této bandě nepatřím :roll:

Napsal: úte 26. srp, 2008 19:11
od Indy
Pár odkazů na fotky naší Švédské anabáze
Švédsko - Norská bitva. Za povšimnutí stojí na konci dobře propracovaný lazaret a následný pohřeb i feldkurátem ke kterému pustili diváky.
http://www.pbase.com/prochnow/kvistrum&page=1
http://www.munkedal.nu/2008/munkedal080 ... um_500.asp
a video http://de.youtube.com/watch?v=0OcHJujXa8A
Co se týká účasti chorvatských hraničářů na Norské straně...ehm, to bych tu nepitval :badgrin:

Napsal: stř 27. srp, 2008 7:21
od cossack
Aha, takže na výlety do ciziny jezdíte ve čtyřech, zatímco tuzemské akce provinčního rázu zaplácnete 2/3 kouskama? :twisted:
A co jinak, jaké to bylo? Fotky z prvního odkazu jsou véélmi pěkné, ten druhý link přímo na obrázky z akce - no :? místy mi to přišlo jestli tam taky nebyli Harraši, jen v jiných mundůrech :mrgreen: .

Napsal: stř 27. srp, 2008 7:36
od Indy
K našemu počtu. Holt jsme se rozrostli na počet 4. A tohle byla první akce v tomhle počtu.
Akce byla slabší, vlastně největším pozitivem je pozvání do švédského Karlskrone příští rok. Ale přestřelky v lese se švédskými lovci v pozadí bitevního pole sice nejsou na fotkách, ale prý měli ohromný úspěch a nás moc bavily.
Nebyli tam jiní z Čech, jednalo se o němce s harmonikou a spoustou plastů v táboře. Vlastně nejhorší byli Němci, Norové i Švédi měli tábor pěkný, dobový, včetně vaření. U nich je opačný extrém než u nás. Učí se od vyznavačů fantasy dřeváren jak se to dělá dobově!! No a pecka akce? Ve Švédsku mají přísný zákon o zbraních, vlastně hodně omezující, budme rádi za náš. Mají tam klasuli :"zbraň vyrobená do roku 18??" No a replika vyrobená loni podléhá stejnému zbrojnímu zákonu jako třeba Kalašnikov. Zbrojní pas, doma trezor, registrace atd.
Jak to chlapci v buřinkách řeší? Všichni střílejí z originálů!!!

Napsal: stř 27. srp, 2008 7:46
od Savlis
Potvrzuju, tolik origo Brown Bess jste neviděli ani v muzeu! Podotýkám že je kupují za cenu za kterou my kupujem repliky...

Napsal: čtv 28. srp, 2008 7:30
od malej
Tak to jste určitě nějaké koupily :wink: ?

Napsal: čtv 28. srp, 2008 10:17
od Indy
Pro případ nečekané koupě právě něčeho takového jsem vezl značný obnos. Ale námořníci neměli pochopení a celej velkej pytel smradlavých chorvatských kun letěl přes palubu. :(

Napsal: ned 31. srp, 2008 0:29
od Šampoun
A jak švédové válčejí??? Doufám, ze to není jako geronti v Německu.... :roll: Poměrně málo učastníků, nebo se mi to jen zdá???? A co švédky??? No prostě jaký to jináč bylo????

Napsal: ned 31. srp, 2008 14:33
od Indy
Ještě dodáme fotky co jsme vytvořili ,no a pokusím se sepsat nějaký elaborát o cestě k polárnímu kruhu.

Napsal: pon 06. říj, 2008 7:48
od Indy

Napsal: pon 06. říj, 2008 8:13
od Indy
Tož se mi konečně povedlo na mé kalkulačce zprovoznit fotoalbum. No na Šavloise není spoleh, asi má moc práce.
Pokusím se tedy trochu napsat co, proč, jak, a za kolik.
Švédové nás pozvali, protože uviděli naše neodolatelné Xichty na webu /asi/, slíbili nějaký bakšiš, který měl z většiny pokrýt náklady, tudíž jsme neodolali, protože tam jsme ještě ostudu nezpůsobili. Cesta byla v pohodě, jeli jsme pouze 4 kusy, jeden osobák a jedna obrovská lod. V odporném městě Malmö, jsme se zastavili v centru, v přístavu a v muzeu. V přístavu kotvila nějaká rádoby historická lod, ale správce nás vykázal, že otvírá nějak v 10 či co, nechtělo se nám dost platit a čekat. Muzeum bylo umístěno v pěkné pevnosti, bylo tam dost k vidění, povšimněte si kolekce originálů bot z vrcholné gotiky /témeř vše šité humpolácky, často venkovním stehem/, lamp, límce na dráťěnce, celokovového stiletu, bouchaček i pár přesek z RS.
Další zastávka byla v Göteborgu , tam zrovna probíhala u gotického kostela historická slavnost, místní ritíři na nás koukali jako bychom spadli z Marsu. Nakupovali jsme, pěkné bronzové lité věci se našli. Taky je tam pár fotek. Nakonec jsme litovali, že jsme tam neutratili všechno, dál nebylo nakupovat co.
Samotná akce , bitva, byla jěště dál, kousek od norských hranic, připomínala trapnou šarvátku 400 švédských zakopaných pěšáků proti dánsko -norské 10 000 armádě. Samozřejmě se švédi vzdali. Tolik ke scénáři.
Fotky jsou strašné, tak to vypadá, když fotí Indyján.
Místní se snažili o dobovost, ale prý je to u nich v plenkách, učí se od larpařů!!, jak se to dělá dobově. Ale přijali nás velmi přátelsky, nějaká jídla z ryb podarovali a spoustu českého piva vypili. Jediné positivum byla supr příroda, neodolal jsem a pár fotek udělal, vypadá to tam jak v pralese, téměř žádné kácení, mokřady se střídají se skalami, spousta jelení zvěře, hnízdící krkavci. Medvěda jsme nepotkali, jen ožralého vikinga. /viz foto/
K bitvě samotné. Moc fotek z ní nemáme, bo jsem se účastnil a tudíž nefotil. Takže mám jen začátek a konec. Za povšimnutí stojí lazaret, opravdu mě zaujalo, že po střelbě pustili diváky na bojiště, v lazaretu se dál rádoby operovalo, pak udělali i pohřeb, čímž se bitva řádně protáhla. Diváků moc nevidět, prý bylo asi 500, což si organizátor velmi pochvaloval, prý je to fakt hodně, holt řídké osídlení.
Švédové jsou modří, norové červení, němci kanonýři. Chorvati se vyskytli.
No, užili jsme si to, ale bitvu v lese, můžem spáchat i za Olomoucí, tudíž příští rok to vidíme na ten Karlskrona, pevnost je přece jen lákavější. Ale máme pozvání z5 na místo i do Norska.
Pokud máte jakékoli dotazy, rád odpovím.