Uniforma Rakusko-Uhorskeho dostojnika / monarchy

Post Reply
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Uniforma Rakusko-Uhorskeho dostojnika / monarchy

Post by Ctibor »

Ahoj,

koncom novembra sa chystam na sermiarsky ples v Smoleniciach (SR) a kedze tematicky bola zvolena doba 1890-1920. Namiesto obleku alebo fraku by som rad prisiel na ples v kostyme dostojnika, avsak v tomto obdobi mam znacne nedostatky, takze by som bol velmi vdacny keby sa nasiel niekto tematiky znaly, s kym by som to bol schopny odkonzultovat.

S uniformami Habsburgovcov samozrejme problem nie je, obrazkov franc josepha a podobne su hejna, ale skor by som inklinoval k tej dostojnickej uniforme, napriklad delostreleckeho zboru, pripadne stabny dostojnik nejaky. Nasiel som dostatok obrazkov iba z Pruskej armady, tak by ma zaujimalo ci mame niekde pekne zhrnute aj tie z Rakusko-Uhorskej.

Kostym si budem musiet pozicat z Fundusu na Barandove, maju tam toho mraky, ale rad by som vedel presne co hladat, nech na seba nedam nejaku kravinu uplne :)

Dakujem za ochotu ;)
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Uniforma Rakusko-Uhorskeho dostojnika / monarchy

Post by cossack »

Potřebuješ se dostat do nějaké databáze dobových vyobrazení uniforem. Existují celé soubory takových obrázků. Problém je znát jméno autora. Zkus se pozeptat spíše ve fóru na napoleonika.cz nebo u autora webu primaplana.net.
Ctibor
Nováček
Nováček
Posts: 11
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Uniforma Rakusko-Uhorskeho dostojnika / monarchy

Post by Ctibor »

Podarilo se mi najit spoustu maleb od Oskara Bruecha z roku 1895, je to sice vsechno azbukou, ale nastesti je tam i nemecky preklad ;)

http://ah.milua.org/uniform/bruech/bruech.html
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Re: Uniforma Rakusko-Uhorskeho dostojnika / monarchy

Post by Bonemina »

Kdyby to někoho ještě zajímalo, tak na Aukru se vyskytla zajímavá kniha: http://aukro.cz/strihy-nemecke-a-rakous ... 63815.html
Post Reply