Page 1 of 1

Projekt 1645

Posted: Fri 15. Mar, 2013 12:49
by Olaff
Vážení přátelé a kolegové ve zbrani,

s velkou radostí si vám dovolujeme oznámit čerstvou zprávu, že zřejmě nejatraktivnější část Projektu 1645 pro roky 2013-2014 vyhověla podmínkám grantového řízení.

Jak již předběžně vědí účastníci loňského podzimního Šelmberského workshopu, jedná se o realizaci výpravné fotografické publikace o bitvě u Jankova roku 1645.

Jedním z podkladů pro tuto publikaci je jedinečná sbírka rytin a jejich popisů z vlastnictví pan hraběte Šternberka, která se s jeho laskavým souhlasem právě digitalizuje, rediguje a připravuje ke zveřejnění.

Stěžejním obsahem knihy bude kolekce cca 30ti obrazů z bitvy (na motivy originálních rytin), každý obraz se bude skládat z několika záběrů, celků, polocelků, detailů...

Bude se jednat o luxusní sběratelskou publikaci, jaká se vydává pouze výjimečně, bude to tedy jistě mimořádná a prestižní událost na poli reenactmentu Třicetileté války.

Pro focení osob a bitevních scén, jehož první velké kolo je plánováno na 26.-28.10.2013 přímo na autentických místech bitvy, budeme potřebovat mít cca do května 2013 vytvořenou základní databázi zájemců o účast na tomto projektu.

Berte prosím toto sdělení jako úvodní informaci, další, podrobnější zprávy budou následovat v zápětí.

Plánujeme nejen vydání přislíbených podpůrných publikací (návody, popisy...), ale i uspořádání workshopu(ů) s ukázkami a konzultacemi hotových a rozpracovaných detailů vybavení, výstroje a výzbroje, atd.

Klíčoví členové Projektu 1645 jsou současně koordinátory pro realizaci zmiňované fotografické publikace. Můžete se na nás obrátit na e-mailu : stab@mortaigne.com, výše zmiňované další informace budou zveřejněny na webu http://www.projekt1645.eu a na facebooku.

Stále platí, že v rámci Projektu 1645 máme zájem o spolupráci se všemi aktivními zájemci o výzkum, shromažďování, ověřování a testování informací v rámci Projektu 1645, a to napříč a nezávisle na "skupinové příslušnosti" a podobně. Připravujeme paralelně ještě další aktivity, doprovodné akce a projekty.

Re: Projekt 1645

Posted: Mon 13. May, 2013 23:01
by Olaff
Zbornik z vlanajsieho novembroveho workshopu zameraneho na problematiku 30-rocnej vojny a predstavenie Projektu 1645 je na svete:

http://mortaigne.com/sbornik-prispevku- ... .a202.html

Re: Projekt 1645

Posted: Tue 02. Jul, 2013 12:55
by Olaff
Momentalne smeruje do tlace dalsia varka uz snad vycistenych zbornikov, ktore su urcene na volny predaj, nie len pre ucastnikov workshopu. Cena je priazniva, vid. vyssie, mnozstvo obmedzene, informacie tykajuce sa vojenstva ci odievania v takomto mnozstve a pre reenactorov priaznivej podobe inde dostupne nie su, podla vsetkeho ani ucelenejsie spracovane.

http://mortaigne.com/sbornik-prispevku- ... .a202.html

Re: Projekt 1645

Posted: Wed 17. Jul, 2013 13:43
by Olaff
A zborniky volne dostupne pre vsetkych zaujemcov su na svete!

Distribucia vsetkym doteraz nahlasenym zaujemcom bude spustena buduci tyzden. Kazdy z vas, kto si zbornik objednal, bude osobne osloveny e-mailom kvoli dohodnutiu sposobu platby a prebratia zborniku.

No a vy ostatni, ktori ste si zbornik este neobjednali, mate jedinecnu prilezitost tak urobit....;)

Re: Projekt 1645

Posted: Tue 20. Aug, 2013 0:27
by Olaff
Image