barvení

Moderators: Raiden, Knecht

Post Reply
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

barvení

Post by Bohuslav »

Zdravím chtěl jsem se zeptat na nějaké obrazové prameny k barvení v této době, nevíte o nějakém výtvarném díle s tématem barvíren?
Dostal jsem nějaký článek(který musím zpracovat) k černobarvířství v Nizozemí v druhé polovině 17. století.Vychází z manuscriptu kde je asi 450 foliantů popisů barvení ,bohužel originál manuscriptu jsem nenašel a v toto článku jsou asi jen tři konkrétní přímé překlady způsobů barvení (když by někdo chtěl ,mužu nascenovat a nahodit to sem)
Haarlem manuscript 302B :z Frans Hals Museum v Haarlemu

Díky alespoň za nějaké nasměřování.
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava
Contact:

Post by Lenka »

No já ti bohužel poradit neumím, ale kdybys náhodou narazil na jakoukoliv informaci o barvení kůže nebo kožešin, budu moc ráda, když mi dáš vědět. Díky
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

Post by Bohuslav »

Kůže se tam neřeší(alespoň v tom článku kůže není zmíněná vůbec) popisy jsou tam na vlnu ,len ,hedvábí ,bavlnu ,jednotlivé příze a pak i barvení jednotlivých částí oděvů(klobouci)
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
Post Reply