Kolečkový zámek

Moderators: Raiden, Knecht

Post Reply
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Kolečkový zámek

Post by R.S.Black »

Ahoj lidi,tak nevím jestli to patří do této rubriky nebo ne ale rád bych získal kontakt na někoho kdo UMÍ vyrobit kvalitní kolečkový zámek.Nejde mi o to aby tak vypadal,ale aby tak fungoval.S tímto tapem zámku nemám žádnou zkušenost.Mé znalosti a kontakty začínají u křesadlového zámku.Děkuji
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Potkal jsem puškaře, kterej tvrdil, že by to nebyl problém. Možná bych splašil telefon, pozeptám se. Nicméně byl divnej - měl na prodej (na burze v Akcentu) doutnákovku s hlavní z vodovodní trubky, strašně se divil, že z toho chci střílet vostrejma a na dotaz po tormentaci odvětil, že "to zkoušeli s 10 g prachu". Takže tudy cesta asi taky nepovede...
Marvan to neudělá, s tím jsem mluvil minulej pátek. Teoreticky by to šlo i samo-domo, pokud má člověk přístup do dílny s vybavením; akorát nevim, jak na to kalený kolečko. Sehnat pyrit neni takovej problém.
Last edited by Raiden on Thu 15. Feb, 2007 9:36, edited 1 time in total.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

To je práve otázka.Má význam něco zkoušet a vymýšlet když už to někdo udělal za nás?Já mám dost široký pole působnosti a vždy se snažím přijít věci na kloub.Toto se má však tak ,že bych rád měl jednu,hezkou,elegantní kolečkovku ve sbírce a tím to pro mě končí.Samozřejmě nevylučuji že tomu nepodlehnu a z jedné budou 2,3atd.To je otázka budoucna.Jestli tomu podlehnu tak to bude mít moje žena obvzlášt´ radost.
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

Znate Milose Skrbka? Ten dela dobre ne?
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

Bohužel neznám,jestli máš a můžeš mi poskytnout kontakt budu rád.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Miloš Skrbek:737846025
Já od něj kolečkovku mám a nestěžuju si, samozřejmě ji bylo potřeba zastřílet a seřídit, ale to je normálka. Ale asi si dost počkáte.
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

Děkuji mnohokráte
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Nebo kontaktujte Alisteira.
Doktor

Post by Doktor »

Já mám se Skrbkem dost špatný zkušenosti. Má dobrý chladný zbraně, ale pistoli co mi dělal jsem mu po delších tahanicích vrátil a to jsem na ni dlouho čekal a moc a moc jsem ji potřeboval na závody. Konkrétně byly ožvejkaný šrouby-příšerně!!-na všem vidět stopy po pilníku, nepasovalo dřevo(o povrchovce dřeva škoda mluvi...) Čekal jsem na to snad přes půl roku a pořád mi tvrdil, že to má v podstatě hotový... Fakt je, že peníze mi vrátil bez keců,ale trvalo přes měsíc než jsem ho sehnal(nebral mi telefony...)
Doporučuji značnou opatrnost.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Doktor: Půlroční čekání není nic tak hrozného, já na tu flintu čekal přes rok. Povrchovky jsem dodělával sám a jak jsem psal, musel jsem to seřídit a zastřílet, ale jinak je dobrá. Naopak se mi od něj nelíbil kord...Ale prodal jsem ho a ukoval si čakan :badgrin:
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

(Snad)výrobce kolečkovýho zámku: http://www.knife.cz/noziri/andrysek/
(osobně jsem to neprověřoval, takže bez záruky)
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Image
R.S.Black
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by R.S.Black »

zajímá mě taková malá drobnost,když byly hlavně osmihrané ze zcela prozaického důvodu,vytěsnění plochy mezi pánvičkou a hlavní,proč je většina dochovaných zbraní s kulatou,ze strany zploštělou hlavní.Příliš se v těchto věcech nevyznám tak by mě to velmi zajímalo.Děkuji
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Měli jste někdo možnost vyzkoušet některé rané formy křesadel - třeba ten zmíněný švédský snaplock? V Ospreyi "Army of Gustavus Adolphus - Infantry" jsem našel zmínku, že se tyhle zámky neujaly a velitelé sami žádali opětovné zavádění doutnákových, jelikož jsou prý spolehlivější. Přitom zavedení snaplocku mělo být mimo jiné pokusem o řešení nedostatku luntů.
Není mi jasné, co se jim na těch zámcích nelíbilo, podle fotky bych řekl, že byly poměrně jednoduché a tudíž bych čekal, že i spolehlivé. Tvrdí to i na stránkách therifleshoppe.com

Je otázkou, nakolik můžeme důvěřovat ospreyským informacím, na druhou stranu jsem moc těch křesadlovek neviděl, takže se vážně neujaly. Kdyby to bylo kvůli ceně, to bych chápal, ale ta spolehlivost mi přijde divná.

Gordon: V jakých cenách se tvé výrobky pohybují? Konkrétně kolečková pistole?
Post Reply