odevy

Post Reply
catany
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

odevy

Post by catany »

nevite, prosim, nekdo neco presnejsiho o pohrebnim rouchu kralovny Anny Jagelonske? (trosku tohoje v DDH a neco malo na netu)....
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

dojdi na výstavu příběh pražského hradu, je tam vystavěný
catany
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by catany »

diky za radu (drobny detail, Praha je jen nejakych 10 000km odtud... :oops: bohuzel jsem se neuklepla) takže bych radsi nejakou knizni formu. :biggrin:
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

vyšla knížka Příběh pražského hradu.... Chystá se i katalog výstavy.
Mno, každopádně, příležitostně tam kustodím, tak třeba ulovím foto až se dam dostanu. :wink:
catany
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by catany »

super, tak to je skvela zprava........ a pokud bys ses treba pak o foto podelil, tak bych Ti byla fakt zauzlena :biggrin: .....díky moc

A vyborna zprava, tu knizku Story of Prague castle zde v univerzitni knihovne maji :shock: , takze uhanim pro ni :twisted:

Díky za tip.
catany
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by catany »

Prošla jsem si onu knihu Pribeh prazskeho hradu - super :shock:

Mám ale jednu otázku - zrovna oděv Anny Jagelonské je vystaven bez spodní košile (za to s nějakým hadříčkem kolem výstřihu, který z jiných fotek neznam viz napr. http://www.kostym.cz/Cesky/1_Originaly/ ... _02_02.htm kde mimochodem je ukazana nejaká košile ?)...... ta chybějicí košile mě dost fascinuje. O několik stran dál je psáno, že se nedochovala.

Ovšem výstava je určená pro laickou veřejnou a ti si díky tomu průsvitnému textilku budou myslet, že královny v té době chodily s polonahou hrudi a výstřihem do pasu. Nebylo by dobré vložit do výstřihu odpovídající kus látky výrazně hlásající "tak nejak to mohlo vypadat" ? (ve smyslu jak se doplnuji chybejici tvary u soch nebo keramiky) ? Uražený nos antické sochy si domyslí všichni, ale tyhle šaty jsou naaranžované vskutku zajímavě (ala nabidkovy katalog prostitutky :oops: ).
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

jak jsem říkal, jen co se tam dostanu, tak to nafotím :wink:
na té výstavě, ač jinak povedené, je bohužel dalece víc renonců.....
catany
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by catany »

díky moc :)
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

botky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Ahojky renesanční nadšenci. Na raně renesanční dřevořezbě z Německa jsem objevil zajímavé sandále. Nějak mi ale nebylo jasné, jak by se v nich dalo chodit, aby se "špička" neshrnovala pod nohu...
Nemáte nějaký tip, kde se o tomhle typu obuvi dozvědět víc?

Možná je moje otázka úplně mimo :oops: , ale moje období je taky úplně jiný :p
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

tady sou ty obrazky tech sandalu od Bruma:

Image
Image
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Bryennios »

skoro bych rekl, ze to jsou jen ostruhy s nejakyma kozenyma chranicema bot proti jejich odreni v trmenech
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Já si taky zprvu myslel, že to budou ostruhy.... jenže se mi nezdálo, že by byly ostruhy bez jakéhokoli bodce... a nevěděl jsem, k čemu by pak sloužila ta podrážka....

Z úhlu pak bylo vidět na bok té "sandály" a z toho to vypadalo, že v tom je bosá noha... To měla zachytit ta druhá fotka. Jenže v tu chvíli na mě houkla průvodkyně a tak je ta fotka mázlá :evil:

Sice jsem se bránil, že fotím jen detail raněrenesanční sandály (a ještě mobilem), ale z jejího pohledu jsem vyčetl, že mě považuje za totálního pošuka :twisted: a hnala mě dál :mrgreen:
No uznávám, že asi není zvyklá, aby jí na prohlídku kláštera přišel člověk co má vyholenou hlavu až na dvě skalpové kadeře a jako doprovod si vezme roční dítě :biggrin:
No, aspoň bylo veselo.... ale holt jsem se nemohl schovat v davu a v klidu bádat nad detaily :-X
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Ale jak jsem psal, moje období je úplně jiné, takže kdyžtak mně odkažte na literaturu a já si jí najdu v knihovně.... a zahloubám se do konstrukcí renesanční obuvi :-)
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Olaff
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Olaff »

Zhanam nejake podoby strihu na renesancne plundry (nebranim sa ani spanielskym poctiviciam, hoci neviem, ci to nie je vlastne to iste), cim viac moznosti, tym lepsie. Ak je nieco ako "zakladny model", postaci mi aj ten, dalej si veci budem vediet odvodit.

Dost by mi pomohlo, keby boli nacrtnute v nejakej elektronicky prenosnej forme... Zatial najpodobnejsie, co som dokazal "vysnorit", je strih na spanielske nohavice v Kybalovej knihe Odivani v baroku a rokoku. No a par fotiek originalnych odevov na kostym.cz, ktore mi este viac nahlodali sebavedomie.

Vopred diky.
"Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé." Jan Werich

http://tricitka.brodec.org/
Post Reply