Kolín 2008 - Schonberg 1504

Odpovědět
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Kolín 2008 - Schonberg 1504

Příspěvek od Siegfried » stř 19. bře, 2008 10:17

Letošním Kolín (17.5.2008) bude ve jménu války o Landshutské dědictví. Proběhnou dvě "bitvy" první bude srážka u Waldsasského kláštera a druhá pak Schonberg. Předpokládám, že nemusím lidem co navštěvují toto forum říkat o co se jedná :)
My v našich projektech rekonstruujeme české městské milice konce 15.stol a sejde se nás tam šikovaných na straně čechů celkem tak k 60-70, s pavézami, sudlicemi a oddílem střelců. Rádi bychom měli v rámci aspoň přibližné a trochu věrohodné rekonstrukce měli proti sobě oddíl landsknechtů, vypadající a bojující věrohodně, tedy dlouhá kopí, střelci a doppelsoldnéři. Nějací lidé už jsou domluvení, scénář samotného střetu dávám dohormady já, takže je možné v rámci dochovaných informací, udělat to tak aby se nám to líbilo a lidi se vyblbli :)
Nechci předbíhat, ale byl bych moc rád kdyby to bylo určitým impulzem k růstu zájmu o rekonstrukci těchto vojsk, myslím že je potenciál minimálně na jednu další akci takovéhoto typu příšt rok :)
Prosím tedy všechny co by to zajímalo a chtěli by se účastnit ať mi napíšou buď SZ, nebo na mail siegfried(zavináč)barbarossa(tečka)cz
Díky
Siegfried
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...

Odpovědět