Po stopách Slovákov

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Mě fascinuje, že Moraváci mluví i za Slezany, a Slezani se nestydí mluvit za Prajzáky. Brno, Olomouc nebo Praha, všechno je to stejná pakáž, která na Prajzke zvysoka kašle. :twisted:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

:badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

S prajzskou máš pravdu - počítáme s Vámi do Moravské země :c) Budete mít vlastní jazyk ve školách a vyšší sociální dávky :c)
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pampalíny wrote:Já jsem taky pro autonomní Moravu :D/

Konfederace Čechy - Morava - Slovensko - Podkarpatí
Jsem pro - mě se to líbí :wink:
Joe M.
Björn Hundolfr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 358
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Vyškov (Teď spíš Praha)

Post by Björn Hundolfr »

Pokud budou vyšší sociální dávky tak se stěhuju z Prahy zpět na Moravu :lol:

Slovan je etnikum. Viking je diagnóza - 

Knecht)" Image
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury

Post by Begbie »

Hlavně že většina těch hnusných pragocentriků je původem z moravy :biggrin: A včil mudruj moraváku :mrgreen:
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Jestli tam budou vyšší dávky, tak z Moravy bude cikánskej stát :badgrin:
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Björn Hundolfr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 358
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Vyškov (Teď spíš Praha)

Post by Björn Hundolfr »

To víš naženeš to potom do dolů a za pár tisíc let budem mít černý uhlí :wink:

Slovan je etnikum. Viking je diagnóza - 

Knecht)" Image
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Björn Hundolfr wrote:To víš naženeš to potom do dolů a za pár tisíc let budem mít černý uhlí :wink:
Bojím se, že by zmizelo i to :badgrin:
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Pampalíny wrote::badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:
S prajzskou máš pravdu - počítáme s Vámi do Moravské země :c) Budete mít vlastní jazyk ve školách a vyšší sociální dávky :c)
Moravskou zemi si strč za klobouk :evil: Prajzaci byli vzdycky samostatni, a Praha je aspon daleko.
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)

Post by Scar »

Zasa tá slovanská nespokojnosť, nejednotnosť... ani po tisícke rokov sa nič nezmenilo. :biggrin: Nechápem to, ako sa môžu stále hádať, nenávidieť obce, mestá, kraje, regióny v jednom štáte. Ale aj štáty medzi sebou. Je to pre slovanov typické a bol to vždy problém. Tak pevné a mocné štáty by mohli existovať, ale každý je príliš hrdý. Viďme Československo alebo Juhosláviu. Je to smutné. Ja som tiež taký romantik ako napr. Pampalíny, že snívam o jednotnosti, slovanskej únii, Panslávii... :wink: Ale vidím to tak, že po čase by to aj tak skončilo len vojnou.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

přesné a výstižné - bohužel :(
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Já si myslím že celá slavná Panslavie nebyla jen utpopie ale kravina - ostatně být v jedné zemi s bratrem Rusem snad raději ne-e :wink:

A zbytek - no nevím, kdybychom se dělili tak jako Jugoslávie, asi bychom se teď i spolu bavili jinak, pokud vůbec :roll:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Scar wrote:Zasa tá slovanská nespokojnosť, nejednotnosť... ani po tisícke rokov sa nič nezmenilo. :biggrin: Nechápem to, ako sa môžu stále hádať, nenávidieť obce, mestá, kraje, regióny v jednom štáte. Ale aj štáty medzi sebou. Je to pre slovanov typické a bol to vždy problém...
Netřeba se bičovat, a to ani virtuálně. Řevnivosti je dost všude nejen dneska (namátkou - dvě italská města se soudí protože jedno chce odbagrovat písek z pláže toho druhého a navézt ho k sobě), no a ta nejednotnost - stačí si vzpomenout na Latinské království... Svatou říši římskou... Britské impérium... Somálsko... Súdán... atd. Můžeme se pobavit o středověku a bojích jednotlivých měst, ulic, cechů etc., prostě přehršel příkladů.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

I to je pravda :wink: Jen pro zajímavost - USA :wink: Dodnes nezapomenu, jak nám přijela před pár roky návštěva z USA a jen tak mezí řečí nám zdělili, že ať se moc s těmi Američany nebavíme, že to jsou trotlové. Když někdo namít, že to nehápe, vždyť přeci oni jsou Američané, tak nám bylo vysvětleno, že to je omyl, oni jsou totiš Texasané :twisted: Čili separtistické problémy mají i v USA a jak jsem později zjtil, zaječí úmyli nemá zdaleka jen Texas, ale třeba i Kalifornie či Nové Mexiko apod.! Nebo Němci - zažil jsem případ na jedné akci, kdy jsme museli my Češi od sebe odtrhávat Durynky od Bavoráků a těm se pošklebovali Vastfálci. :? (A všimně te si, že jde o státy bývalého západního Německa). A mimochodem, pokud by se dneska prý hlasovalo znovu o sjednocení Německa, tak by na 100% ke sloučení nedošlo :wink:
Last edited by Joe on Sat 09. Aug, 2008 8:23, edited 1 time in total.
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

No já mám někdy vůbec pocit, že třeba ta občanská válka tam není tak úplně zapomenuta :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.