Tip na výlet.

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Myslím, že řešení je stejné jako vždy - udělat to líp, tedy kombinace osobního příkladu, přátelské kritiky a trochy škodolibého posměchu.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín

Post by kascha »

ze zkušenosti s prezentací historie obecně, musím říct že dnešní PRIMA BLESKově NOVácká veřejnost, rozdíly fakt nerozeznává a často o to ani nestojí - show must go on!. Souhlasím s Kainem že nejlepší je osobní příklad atd.....
Škoda (pro nás) je že podobné aktivity, díky nepotřebě veřejnosti rozlišovat prostě naše snažení degradují a dávají horší příklad pro lidi, kteří chtějí s něčím podobným začít. No ale tvůrci slibují postupné zlepšení.....což bych samozřejmě humrům přál


Ps: V diskusích (př. na ČŠ) se mluvilo o divadle a scénickém šermu - býval sem kdysi "šermířem" (...SHŠ) a později sem zkusil hrát i divadlo a chci jenom připomenout všem kteří dou cestou vystoupení pro lidi dál, že kromně snahy něco hrát potřebujete DOBRÝ příběh kvalitně převedený na SCÉNÁŘ!!! a spoustu zkoušení - to co vídám na akcích mně drží v přesvědčení, že lidem je možné za scénický šerm prezentovat i ranní depresi napsanou na kusu hajzlpapíru secvičenou s náhodnýma kolemjdoucíma v jutoých pytlích
Wir wollen in Beifall untergehen ..
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

rab wrote:"Středověké hradiště - tvrz Hummer", hrad Červený Újezd nebo historická vesnice řemesel - Botanicus-Ostrá
Nic proti názorům všech, ale o Dětenicích vím sedm let, O Ostré tak šest... o livinghistory.cz tak rok a jen díky tomuhle servru vím o Malešově, Curii...
S dětmi jsem byl jak tam, tak i tam. Upřímně. Prostě nevím-li o ničem lepším, užiju si návštěvu Dětenic a podobných "projektů", protože mám prostě "minulost" (nebo historii?) rád.
Není to o tom, že se nechci trmácet na kraj republiky, není to o tom, že jsem línej a nechci vylézt na kopec...
Je to o tom, že prostě o těch tzv. kvalitních projektech nic nevím, zatímco ty komerční, jsou prostě známý a doporučovaný...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Zuzka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 126
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mnichovice

Post by Zuzka »

Ono je to taky asi trochu o tom, ze v tech Detenicich maji co nabidnout cely rok, kdezto treba na Curii jsou dve bitvy rocne (z toho jednou Gladius) a tabor, na ktery normalni ceska rodina s detmi (jako na dovolenou) tezko prijede. Az bude projekt hotovy (nebo aspon vic nez je ted) bude to o necem jinem... Pro laika je toho u nas na kopci k videni celkem malo, bez nejakeho pruvodce, par "jinych" domku a kadibudky :lol:
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Zuzka wrote:Ono je to taky asi trochu o tom, ze v tech Detenicich maji co nabidnout cely rok, kdezto treba na Curii jsou dve bitvy rocne (z toho jednou Gladius) a tabor, na ktery normalni ceska rodina s detmi (jako na dovolenou) tezko prijede.
No, třeba ja letos na "dovolenou" přijel :mrgreen: ale na naší rodinu se asi slovo normální moc nevztahuje :?

Mně šlo spíš o to, že o projektech LH (ať už stavbách, nebo akcích - bitvách apod.) se prostě neví... zatímco o komerci jo.
Takže plakat tu nad tím, že lidi valí do Dětenic, kde se nechají urážet, místo aby jeli na Čas vlků, kde si to můžou užít taky (ale bez těch vulgarismů) mi přijde trochu zbytečné...

A jentak mezi řečí? Abadone, půjde sem na stránky umístit ten kalendář pravidelných akcí?
Last edited by Métá?xestse Ohnéssese on Mon 29. Oct, 2007 13:28, edited 2 times in total.
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

uz je to tu zas ;-)))

pokusim se... dobre, navysil sem tomu prioritu... o trochu
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha

Post by Bohuslav »

Ale to není vůbec špatný nápad s tím kalendářem.
Už jen kvůli tomu ,aby se nekryly různé projekty ,které počítají s tím ,že jim tam přijedou stejní lidé.
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Byl jsem dneska na dvou výstavách.
1. Mikuláš Aleš v Jízdárně Pražského hradu. Je hezké sledovat "historické" kresby z doby národního obrození a tehdejší pojetí české historie. Vcelku doporučuji.
2. Václav Hollar v Paláci Kinských na Staromáku. Pro kohokoliv dělajícího třicítku naprostá nezbytnost, výborné ztvárnění tehdejších reálií, velmi obsíhlá výstava a perfektní katalog se všemi vystavenými rytinami za 600,-. Velmi doporučuji.
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov

Post by MadHamster »

Není to výlet jako takový.

16.2. Hraje v Pražském klubu Vagon kapela Stary Olsa.
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Et tu, křečku? :badgrin:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Jsem to chtěl přeložit celé, ale schválně dejte do latinského slovníku "křeček" - ze všech variant mně zaujalo nejvíc "nesomys" a "oryzomys" nebo "cricetus" což je takové popisné s ohledem na různé myšlenky co se dá dělat s křečkem :badgrin:

Et tu mi oryzomys?! :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Taky jsem hledala a taky raději zůstala u češtiny :) Ono Cricetus Cricetus by znělo spíš jak tip na příjemné sportovní odpoledne :badgrin:
User avatar
BidakII
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by BidakII »

Wothan wrote:Jsem to chtěl přeložit celé, ale schválně dejte do latinského slovníku "křeček" - ze všech variant mně zaujalo nejvíc "nesomys" a "oryzomys" nebo "cricetus" což je takové popisné s ohledem na různé myšlenky co se dá dělat s křečkem :badgrin:

Et tu mi oryzomys?! :wink:
:) Btw - jednou nám přednášející vyprávěl o případu, kdy zahraniční medievista zkoumal latinský zápis z Čech a údajně v něm narazil na pro něj nepochopitelné substantivum v množ. čísle: "krzeckibus" (tak nějak) :mrgreen:
- detaily (kde, z čeho a zajakých okolností) bohužel neznám.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

http://www.archeopark-netolice.cz/cz/index/17/domu.html

Wothane, ono vám to...to...hapalo? :twisted:

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Zuzka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 126
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mnichovice

Post by Zuzka »

Kain: Sprostaci!!!! :evil: