Lov, účel/šport

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ono to již ekzistuje a funguje - čuměl jsem na to osobně a zíral. Samo si zasadí, samo si sklidí. A není to prý nic nového a neznámého. Je ale prý celosvětová dohoda, že zatím se to do výroby nepustí - viz ta krajinotvorba a také asi i problém se zaměstnaností :? Hlavně se ale bojí hladomoru v Africe. Tam totiš dodonska pěstují obilí s 5 zrny na klase a orají dřevěným pluhem :-X Ono je to složitější než se nám tady zdá. :cry:
Joe M.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Zase jsme poněkud oftopic, i když velice zajímavě :wink:
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jo, to jsme :badgrin: ale třeba budou ty buky - já jsem pro ně :wink:
Joe M.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

jj, lov buků v hustých hvozdech, to byl vždycky adrenalín..... :mrgreen:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Jediný správný ráz krajiny je různorodost. I buková monokultura je o ničem. Pro přírodu jsou velmi důležité mýtiny a meze, které udržují naživu mnoho druhů živočichů.

Já hlasuji pro odtržení od Eu, vybudování sobestačného státu a vesnice vrátit do 18-19 století. A šmitec :c)
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Pampaliny: Vzhledem k tomu, ze takovych je nas spousta, neni mi jasne, proc to speje uplne jinym smerem? :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Právě že není, meze se zničily za kolektivizace a mýtina je louka s bylinným patrem či polom) a ne nově nasázené smrkové porosty. Tato eko debata by asi vydala na více času, navíc spíše čerpám z dat, které mi příležitostně posílají mí vzdělaní exkolegové.

Každopádně, současný stav je - louky - monokultura, lesy - monokultura, vodstvo - srovnané nemeandrující. Na motýlech se dělalo srovnání a výsledek je takový, že dnes žijeme vlastně v "měsíční krajině". A bude hůř.

p.s. Napadá mne takový příměr, staří ekologové se chlubí jak sadili stromky-smrky, my se chlubíme tím, že je likvidujeme :mrgreen:
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

a nebo to, že tam les takových rozměrů nikdy nerostl, třeba Tatry.....
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Například Beskydy byly pokryty
a) jedlo-bukovým porostem (dnes třeba nádherná rezervace Salajka)
b) místy smrky
c) hodně plevelných stromů jako jeřáby, níže břízy apod.

Spousta vrchů měla křovité patro a travní porost (bez intenzivní pastvy koz) erozi zabrání.

Tak i tak, vést LH akci vedle smrkové monokultury by mělo být zakázáno :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Mimochodem, původní Evropský les zlikvidovali již Kelti a spol, a to vysazením právě buků. Důvodem bylo pěstování vepřového. Čím víc bukvic, tím víc divočáků. Tak že zastánci buků pozor :wink: :badgrin: Prý původně zde převládali borovice :?
Ono vůbec ta debata, coje správný porost, to je otázka. Slyšel jsem na to již tolik názorů tzv.renomovaných odborníků, které si jdou proti srsti, že popravdě nevím, co si o tom mám myslet.

Tak úplně mimo nejsme. Ono to všechno bohužel souvisí. Les = zvěř = lov = hodně zvěře = mohli by být povoleny i netradiční lovy = lovy LH :wink:
Joe M.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

v laténu bylo odlesnění obrovsé, že by se pěstovali záměrně buky, o tom nic nevím
to odlesnění dokázal velice dobře i projekt ALRNB
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Prý ano. Mne na tom zaujalo to, že prý se divočáci vlastně pěstovali jako kovbojové v Americe Long Horny :shock: . Proto si to pamatuji. Čili ty buky byli vlastně krmení. Udajně se o tom má zmiňovat i César.
Joe M.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Ale našeho území se to netýká, projektALRNB potvrdil rozsáhlé odlesnění právě v době laténské
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Borovice je záležitost písčitých půd, to s těmi divočáky se mi ovčem moc nezdá (myslím se záměrným zalesněním bukem - koneckonců Beskydy byly osídleny údajně až ve 12-13 st. :cry:

Jo a zesrandy se zeptám na biologii, ale znám většinou evolucionisty a entomology, takže nevím zda budou mít potřebné informace.

A taky zpět k tématu - Lov je podle mě LH, ideální by bylo sokolnictví a lov třeba plevelných druhů jako srnka, divočák apod :mrgreen:
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Milan wrote:Tak že za to můžou Kelti? Doteď jsem si myslel. že za všechno může liknavost Carské policie a nedůsledná obrana Zimního paláce. :wink:
ne tak docela, potom opět došlo k zalesnění, nejspíš přirozenému