Knihy pro všechny

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

už je na pultech k dostání:

Východní Morava v 10. až 14. století. Eds. L. Galuška, P. Kouřil a J. Mitáček

vydal: MZM Brno, AÚ AV ČR Brno
ISBN: 978-80-7028-319-6

jde o sborník příspěvků z loňské konference v Uh. Hradišti

cena cca 480,-Kč
nunc est bibendum
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Sháním pro kamaráda knihu,sešit,brožuru? Constructing Medieval Furniture od Daniela Diehla. Je mě celkem jedno jestli originál nebo kopii. Oběhal jsem různá knihkupectví a nepochodil jsem. V každém případě se jedná o polodárek,který mu udělá velkou radost.
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov
Contact:

Post by MadHamster »

malej wrote:Sháním pro kamaráda knihu,sešit,brožuru? Constructing Medieval Furniture od Daniela Diehla. Je mě celkem jedno jestli originál nebo kopii. Oběhal jsem různá knihkupectví a nepochodil jsem. V každém případě se jedná o polodárek,který mu udělá velkou radost.
Zkus amazon :wink:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?ur ... re&x=0&y=0
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Ano,vím,že tam je prodávají. Ale kvůli jedné či dvěma knížkám se mě nechce dělat objednávku za velkou louži :wink: .Pokud se nebude dělat větší objednávka,tak raději zkusím oslovit lidi zde :) .
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Fröschweiler Chronik: Kriegs & Friedensbilder aus dem Jahre 1870-71

od

Karl Klein
www.brodec.org/img/reserva/froschweiler_chronik.pdf
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Příručka amatérského archeologa
Vřele doporučuji!

Image

http://www.libri.cz/kniha.php?kniha=495
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Já ti nevím Rabe, ale že zrovna ty podporuješ amatérskou archeologii? Amatérská = nelegální a k tomu bych teda učebnice neprodával. K čemu ta kniha bude sloužit? Archeologové to znají a vykradačům to leda usnadní práci. Já vím že se tam píše o hlubší ochraně kulturního dědictví ale myslím že tomu se čtenáři maximálně zasmějí. Nebo to špatně chápu a ta kniha neučí lidi jak kopat lépe a efektivněji? Jestli neučí tak pak je to ok.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by KŘIŽÁK »

Těžko říct-kniha může být vítaným rozšířením obzorů u zájemce o všeobecnou historii,stejně jako může být klíčem k určování vzácnosti a typování lokalit pro mrcasníky a spol.JInak- zatajovat před veřejností informace není řešení.To je jako nevydávat monografie a katalogy výstav a sbírek s odůvodněním,že to podpoří zloděje...Ovšem spojení"amatérský archeolog"je opravdu nešťastné-ale je to kosmetická vada.Když se to bude jmenovat "rádce Mladého archeologa"nebo "průvodce archeologií"na obsahu to nic nezmění.A ještě se na závěr zastanu(zas :wink: )Raba-knihu nevydal(nebo jo?)-pouze na ni upozorňuje v sekci k tomu určené.Takže Knechte pláčeš hezky,ale na cizím hrobě :) .Mě taky ser.,že kvůli chamtivým magorům aby člověk(archeolog)každou informaci 5* obrátil,než ji vypustí.A to v době,kdy to vypadalo na vstřícné muzejníky a otevřené depozity.ach jo.
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Já vím že ji nevydal (teda nenapadlo mě že jo,to by předpokládám řekl), mě spíš překvapuje že vzhledem ke svému postoji vůči detektorářům a jiným untermensch ji osobně doporučuje. Já samozřejmě chápu že by ta kniha mohla být velmi přínosná slušným lidem, ale dost se obávám že bude přínosná úplně jiné sortě osob.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by KŘIŽÁK »

Já to vidím tak,že ji doporučuje ZDE-tedy užšímu kruhu osob,kde je právě drtivá většina nestudovaných zájemců o tento obor,kteří podobné info.přivítají.Ale nemá cenu bádat nad tím,kdo co jak myslel.Kniha je na pultech a můžem doufat,že splní ten kladný ůčel-ostatně jako doplněk k dějepisu je asi dost dobrá,aby si dětičky nemysleli,že správný archeolog krumpáčem rozbije vchod do hrobky,postřílí pár nácků(s tím bych souhlasil)a uzmutý artefakt za současné destrukce chrámu a líbání blondýny(taky souhlas)odveze do rodného muzea..
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Já ti nevím, Knechte, ale co si nejdřív přečíst alespoň úvodník té knihy? Případně trochu hlouběji zauvažovat, proč asi jsem na tu knihu upozornil, že to patrně nebude o podpoře nelegální archeologie, jestliže zastávám názor opačný, že? :wink:
Obávám se, že to opravdu špatně chápeš, neboť ta kniha skutečně neučí lidi jak kopat lépe a efektivněji. Mimochodem - jeden z autorů knihy, Robert Trnka, je autorem onoho otevřeného dopisu o detektorářích...
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Ok, mně to právě bylo divné, proto jsem se ozval. Jestli je to jak říkáš tak v pohodě.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

tak to potes koste protoze ten dopis o detektorarich byl peknej bullshit
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

To už jsme snad řešili jinde a není třeba se k tomu vracet - ostatně pokud si vzpomínám, sám jsi připustil jistou oprávněnost na základě Trnkova dodatečného vysvětlujícího dopisu, nebo snad ne?
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

nevim, uznavam ze posuzovat podle nejakyho dopisu publikaci je asi dost mimo...

nicmene s tim dopisem byl autor zrovnatak mimo.. na zaklade nedostatecne schopnosti vymahatelnosti uz existujicich zakonu pozadovat dalsi omezeni osobnich svobod muze jen totalni dement... sorry za ten vyraz ale nic vhodnejsiho me nenapadlo
Your freedom will grow each time you say: No!
Post Reply