2.ročník srazu LH

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Děkuji všem účastníkům za příjemný víkend a nové poznatky. Zdá se, že románská špalková se asi stane u trapperů velmi populární soutěží a snad zástupce Evropy zaujalo "Shinni" čili Indiánský pozemní hokej. Ukázek her bylo nakonec tolik, že se ani nestačili všechny realizovat.

NA SRAZU JSME SE DOHODLI, ŽE PŘÍŠTÍ ROČNÍK BUDE OPĚT NA MALEŠOVU. Tak že tímto jim předávám pomyslnou štafetu. Tématem má být dobová krmě a drobné každodenní práce. Přisliben je i rychlokurz tanců dobových.
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

ja jen poznamenam... tu spalikovanou jak bylo receno sme si tak trochu vypujcili ze Skandinavie a puvodem je asi trosku starsi... byt tam nekdo ze Skjaldborgu, tak je to jejich parketa... ale jinak popravde bysme tech ciste romanskych veci moc dohromady nedali, tech zaznamu o traveni volneho casu asi moc neni ... mozna ten lov, nejaky deskovy hry a dal toho moc nemame ( a nebo je to jen moje nedovzdelanost :-))

pokud se chcete spalikovany venovat i nadale tak Skjaldborg ma dobre zpracovany pravidla a popis tady:

http://www.skjaldborg.livinghistory.cz/kubb.htm
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Viktorie »

Přidávám se k díkům za organizaci a možnost strávit výborný víkend na překrásném místě se skvělými lidmi. Ráda jsem opět viděla všechny již známé tváře a bylo mi ctí seznámit se s novými.
Doufám, že se sejdeme nejpozději za rok v nejméně tak hojném počtu jako letos na tvrzi anebo lépe ještě někdy dříve!
Viktorie
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Ano ano, bylo to po všech myslitelných stránkách přínosné...zejména večer :mrgreen: Jinak se taky připojuji k připojeným...bylo to moc fajn.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

I já se přidávám k poděkování všem zúčastněným. Poznal jsem fůru fajn lidiček a bezvadně jsem poklábosil a nasbíral moudro. Prostě paráda.
Martin
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Český Brod

Post by Martin »

Tak pěknej víkend jsem přátelé už dlouho nezažil. Trapperům dík za maximální pohostinnost v jejich krásném dokonalém a nekomerčním městečku. Krásná příroda, pohoda, sympatický lidi. Poprvé jsem viděl české Indiány a jelikož zrovna nebyli na válečné stezce, chovali se velmi přátelsky.
Pravda, ten flip, ohnivá voda a jiné lahůdky měly určitý vliv na mou krátkodobou paměť, ale to se dalo čekat. Téma příštího srazu „obžerství“ je pochopitelně voda na můj mlýn a už se těším za rok na „Fort Malessov“. I když to je až za rok. Nešlo by něco podobného spáchat dříve? Třeba zmasakrování indiánského tábořiště středověkým žoldnéřstvem?
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Martin wrote:Tak pěknej víkend jsem přátelé už dlouho nezažil. Trapperům dík za maximální pohostinnost v jejich krásném dokonalém a nekomerčním městečku. Krásná příroda, pohoda, sympatický lidi. Poprvé jsem viděl české Indiány a jelikož zrovna nebyli na válečné stezce, chovali se velmi přátelsky.
Pravda, ten flip, ohnivá voda a jiné lahůdky měly určitý vliv na mou krátkodobou paměť, ale to se dalo čekat. Téma příštího srazu „obžerství“ je pochopitelně voda na můj mlýn a už se těším za rok na „Fort Malessov“. I když to je až za rok. Nešlo by něco podobného spáchat dříve? Třeba zmasakrování indiánského tábořiště středověkým žoldnéřstvem?
No, takový masakr by byl docela zajímavá záležitost :mrgreen: Akorád doba, kterou dělají indiáni nabízela už nepřeberné množství palných zbraní a to by se asi žlodnéřstvu nelíbilo :twisted:
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

My moc maso v plechovkách nemusíme...
A to Tě Spící medvěd neupozornil, na naši oblíbenou fintu s odlákáním, vyčerpáním a následným odehnáním koní....
A v zimních měsících se pěšky a bez zásob chodí blbě...
Takovej masakr by se Ti asi nelíbil :mrgreen:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Martin
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Český Brod

Post by Martin »

No, my bojujeme v šicích dle Vlčkova "Naučení". Řady kopiníků jsou kryty pavézníky (i z boků), pak následujou sudličníci, cepníci a podobná pakáž. My střelci jsme až za nimi. A ony se ty naše arkebuzy zas tak neliší od modernějších předovek (pokud mají hladký vývrt). Takovej šik je pro Indoše nezničitelný, ne? Až na nějaké vlčí jámy, lsti a jiné nekulturnosti. Koně používáme hlavně tažné k bojovým vozům. Na noc stavíme z těchto vozů hradbu. O dělostřelectvu nemluvě. No, spíš je to jen virtuální, teoretické, leč kdyby to fungovalo, asi bychom měli určitou taktickou převahu. V případě indiánské přesily však přichází v úvahu naše vyhladovění ve vozovém táboře, případně smrt zmrznutím apod.
V současnosti jsou však naše početní stavy podstatně nižší, než Indiánské, takže raději nebudu více provokovat.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Viktorie »

Martine, obávám se, že na takovou bojovou akci jsou středověké řady příliš prořídlé, ale je zde i osvědčená možnost přežrat je k smrti - to by se ti taky mohlo líbit.

Jinak souhlasím, že rok je dlouhá doba a v zimě se pokusím domluvit, alespoň pár hospodskej posezení v Praze - předloni jsme jich pár úspěšných dali, ale loni morálka polevila. Nehledě na to, že vynalézavosti se meze nekladou a dělat vzájemné výpravy na akce můžeme dle libosti (a volného času).
Viktorie
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

My jsme tam nebyli, ale kdyby se bojovalo proti Indiánům, třeba bychom dojeli:-) taková štítová hradba, pár kopiníků a lučištníků...pořád by měli rudokožci přesilu?:-))

Ale beze srandy, docela bych se na indiány a trappery dojel někam podívat, co je nejblíže HK?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Hradci nejblíže 3.prosince Třebeš u HK , vánoční střelba na krocana
Jinak tuto sobotu na Beaver City, soutěž v rýžování zlata ( budou tam i non LH zlatokopové, 28.října tamtéž Halloween ( příšerné masky vítány )
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Teď o víkendu máme u Nymburka bitvu ze sedmileté války - tedy Francouzi, Skoti, RogersRangers a Indiáni

add konfrontace indiáni vs. vozová hradba - ono jde trochu i o prostředí, v lesích, kde jsou indiáni doma by si vozová hradba ani neškrtla - pokud by tam vůbec projela :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Je mi stydno :oops: ](*,) Na Nymburk jsem úplně zapoměl.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Děkuju, sice mi ten Nymburk bohužel nevyjde, ale třeba něco jiného, napsali jste mi 4 akce. Ta Třebeš je ale část Hradce, není to třeba v Třebechovicích?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita