Nový časopis "Archeologie"

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Nový časopis "Archeologie"

Post by abaddon »

ja ho nikde nevidel, do ruky se mi nedostal takze tezko rict... stoji to za to? mam ho shanet?
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Image

Stojí za to, doporučuji, je to skvělý počin, moc pěkná grafika, dobré texty - v prvním čísle mj. "hrob Amazonky" a VM kostel v Kopčanech, něco z práce archeologů aj.:

"ARCHEOLOGIE je společenský vědecko-populární čtvrtletník se zaměřením na archeologii, historii, antropologii a kulturní dědictví České republiky, ale i celého světa. Fotografie od prestižních profesionálních fotografů, profesionální grafická úprava a kvalitní tisk společně s články od renomovaných odborníků vytváří kvalitní médium, vycházející z tradice archeologie a historie v ČR a opírající se o zájem veřejnosti o téma vlastní minulosti a identifikace s předky a zároveň o moderní technologie a přístupy tohoto tématu s důrazem na aktuální objevy a otázky a zároveň budoucnost. Časopis navazuje na řadu svých úspěšných evropských i zámořských protějšků."

Více na http://www.archaeologica.cz/generic.php?generic=58
a hlavně doporučuju skvělý trailer (zapnout zvuk) http://www.archeologie.cz/
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

trailer celkem ujde ale zrovna zvuk me na nem sere.... inu kazdej mame jinej vkus a ja flashovy veci moc nemusim...

Jinak sem uz koukal a vim o co jde... spis sem se ptal na obsah... ze je to graficky pekny verim, Patricii i jeji praci na webu znam, zejo Pat...?
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Moc hezky udelany web
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

ale vzdyt ja nic nenamitam, ani ti to nehanim, verim ze vetsinu lidi to oslovi jen vyjadruji svuj nazor jako jednotlivce, ja nemam problem s tim si ty flashe proste vypnout ;-)

priznam se ze sem asi cekal na ty strance vic nez jen jeden flash trailer a par kontaktu... asi nejakych par ukazek, ktery by mi umoznily nahlidnout dovnitr cisla a podle toho si udelat obrazek a nasledne si to podle toho koupit nebo ne... ale predpokladam ze s tim webem mas nejaky dalsi zamery casem ...

no ale to uz sklouzavame dost mimo puvodni tema.... takze vy rikate ze to stoji za koupi a za precteni? a bude to jeste nekde k sehnani?
Last edited by abaddon on Wed 12. Oct, 2005 9:40, edited 2 times in total.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Vitous wrote:Moc hezky udelany web
ale tak trosku prazdny...
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

ABE: jsem trosku deformovanej, hodnotil jsem grafickou stranku :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

o deformaci neco vim... :)

ja Patriciinu praci znam a je opravdu dobra co se tyce grafiky, takze to ze udela pekny dizajn me uz asi ani neprekvapi, ale sem z webu zvykly cerpat informace.... trailer sem videl jednou a stacilo, spis bych si neco precetl, ukazky clanku atd. abych vedel na jake odborne urovni jsou, a jestli i pro me jako pouceneho laika to ma smysl kupovat nebo budu uplne mimo...

proto tak trosku brblam... ale jenom trosku...
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Bral jsem to jako upoutavku na casopis, pokud to ma byt informacni web, asi toho je malo
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no to mas asi pravdu ze je to upoutavka na casopis, ale i tam bych cekal trochu vic informaci, tohle ma informacni hodnotu reklamniho banneru
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

supr... konecne kloudna informace...

tohle bylo presne to co jsem postradal na tech strankach, zajimalo me, jestli sou to clanky ktery neco reknou pouze archeologum a lidem z oboru nebo jestli je to psano nejakou popularne-vedeckou formou... ve stylu napr. National Geographic

pro reklamu muzu udelat to, ze kdyz si sem Pat dodas baner, zverejnim ti ho..
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no fajn... dik za info, to je to co jsem postradal... nejspis se po nem nekde podivam

BTW. jak poznam ty retezce... abych tam rovnou vubec nelez
Mrkvoslav

Post by Mrkvoslav »

Jen k tomu Flashiku... Celkově to působí pěkným dojmem, vytknul bych jen špatnou čitelnost šedého písma na černém pozadí...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

abaddon wrote:supr... konecne kloudna informace...
zajimalo me, jestli sou to clanky ktery neco reknou pouze archeologum a lidem z oboru nebo jestli je to psano nejakou popularne-vedeckou formou...
No já jen, že jsem to už svrchu napsal: ARCHEOLOGIE je společenský vědecko-populární čtvrtletník... :wink:

Jinak můžu potvrdit, že je k dostání např. v trafice v centru Berouna a Příbrami, ale už ne v trafikách v marketech typu Hypernova, Kaufland...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

rab: ja se nehadam, ale za hesla se da schovat hodne, myslim ze by bylo lepsi, kdyby treba hodili namatkovy stranky na web aby si pripadny zajemce udelal nazor sam ... tim ze by to tam nebylo cely by ho to v pripade zajmu donutilo si to koupit ale soucasne by si udelal pomerne presny obrazek o casaku...

je to jen navrh...

nicmene z vasich prispevku uz sem si nazor udelal, zkusim po tom nekde kouknout..