Setkání LH 2014

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Setkání LH 2014

Post by wolf »

Letošní LH sraz bude u Wothana na zahrádce. Téma je děti, výchova a tělesné tresty, pokud mě pamět neklame.

Termín 27. 9. 2014.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by Wothan »

Termín jsme nakonec volili tak aby nekolidoval třeba s Bílou horou kam tradičně jezdí Kozáci, byla volná Curie aj. ale samozřejmě nelze se zavděčit všem, akcí je hodně, práce taky - tak přesto doufám, že dorazíte v hojném počtu a dotáhnete nějaké ty děti, co jste si pořídili po minulém tématickém ročníku :twisted:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Setkání LH 2014

Post by Brant »

Termín je ok. Přijedeme v zatím blíže neurčeném počtu. Akorát k tématu nebudeme asi mít moc co říct... Leda bychom někoho ztřískali nahajkama :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by Wothan »

Pokud bude pršet, máme si už kam zalézt - máme fungl novou hospodu. I když ještě není úplně dokončená, už je plně funkční!
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by Mokohtavenotaxe »

My tentokrát nedorazíme. Nevyhovuje nám termín. V tomto máme již hodně tradiční akci + jednu menší ale zato rok domluvenou. :|

Snad to tam tedy bez našich "užasných" pokrmů zvládnete. 8-[
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Setkání LH 2014

Post by Brant »

Opožděně dík Wothanovi a jeho melodyboys za pohodový víkend, byť atmosféra byla velice komorní. Proto se nabízí otázka - nezlepšila by se účast, kdyby se termín šoupnul např. na červen?

Jako téma na další rok jsme si odsouhlasili lov.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Setkání LH 2014

Post by melkel »

Budu mluvit jen za sebe, ale pro mě to není záležitost termínu, ale celého pojetí akce. Oba ročníky, na kterých jsem byl, byly příjemný pokec s lidmi. Nic víc. Necítil jsem se ani obohacen vědomostmi, ani sdílením přístupu k LH. Možná se podívat na to, co a jak vůbec dělat.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Setkání LH 2014

Post by Brant »

Mně pokecání s lidmi z různých období přijde jako prima náplň, byť ne jediná. Ale třeba i nad programem se můžeme zamýšlet, cokoliv se dá změnit k lepšímu. Prostě by mi přišlo škoda, kdyby srazy zanikly. Absence názorů zde ale moc nadějně nevypadá :(
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by wolf »

Brant wrote:Mně pokecání s lidmi z různých období přijde jako prima náplň, byť ne jediná.
S tím souhlasím.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
User avatar
LiborZ
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 3139
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice

Re: Setkání LH 2014

Post by LiborZ »

Co letos?
Nalivajko - náčelník proviantní služby
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by wolf »

Zajímavá otázka. Teoreticky by měl být Fort Beaver, asi.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Setkání LH 2014

Post by Viktorie »

Za Malešovskou bandu-sice je nás čím dál méně, ale výlet za Trapery je vždy radost.
Tož by to chtělo termín.

jinak k diskuzi výše - úroveň obohacení znalostmi z jiných období možná trochu upadá, ale to bude podle mne tím, že se prostě po dlouhé době rádi vidíme a přemůže nás dobrá historka a kus žvance. Myslím, že to ale není ztraceno a můžeme pozdvihnout vzdělávací úroveň - prostě necháme déle mluvit Wothana:-)
Viktorie
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Setkání LH 2014

Post by Brant »

Kurňa, lov je natolik všeobjímajícím tématem, že by se mohla chytnout všechna období, ne?

Já pojedu, i kdybych se měl setkat sám :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Setkání LH 2014

Post by Radovan »

prosím Vás a jaký je termín?
asi jsem slepej, ale jsem ho nenašel, jen ten z loňska
díky
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Setkání LH 2014

Post by Brant »

Všeobecně je nějak ticho po pěšině. Bude něco letos, nebo ne?
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Post Reply