Erb

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Post Reply
User avatar
jirtak
Nováček
Nováček
Posts: 8
Joined: Thu 20. Mar, 2014 17:18
Location: Země

Erb

Post by jirtak »

Chci si vyrobit erb, mám už docela slušnej návrh (jen základní prvky) a myslím si, že by to podle pravidel heraldiky prošlo. Pořád se mi na něm něco nezdá, má někdo nějaký návrh na zlepšení?
Díky za reakce

P.S.: Vím že to vypadá akorát tak na rodiný erb funebráků, ale mně se to líbí.

Image
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by richardrg »

Na jaké to chceš období?
User avatar
jirtak
Nováček
Nováček
Posts: 8
Joined: Thu 20. Mar, 2014 17:18
Location: Země

Re: Erb

Post by jirtak »

Vrcholný středověk, okolo křížových výprav.
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by richardrg »

Tak to te zklamu. Černobílou kombinaci kříže používali Teutoni a takto složitý jsem nikdy neviděl. Pokud Nechceš dělat řadové rytíře tak na vrcholný středověk na podobné věci zapomen. Výběr si jednoduchou typickou kresbu. A lépe něco co žádný reálný rod nepoužíval. Nebo běžné věci v jinych barvách. A nezapomeň na symboliku barev....
User avatar
jirtak
Nováček
Nováček
Posts: 8
Joined: Thu 20. Mar, 2014 17:18
Location: Země

Re: Erb

Post by jirtak »

Tohle jsem čekal a právě že bych chtěl mít fiktivní řád.

Ještě jeden dotaz, chci to mít na 2,5 - 3m tyči, ale nevím jak moc to má vypadat jako píka - jestli normální hrot (30-40 cm) a patku, nebo patku a nějaký malý hrot.

A případně, jestli neznáte někoho, kdo by mi to ratiště zhotovil ( nejlépe jako šroubovací na 2 až 3 části).
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by melkel »

Jsi si jistý, že jsi na správném serveru? 3 metry na vrcholný středověk, to je jezdecké kopí. Píky se používaly až v pozdním. Jak přesně vypadaly prapory jsou otázka, každopádně, toto je IMHO paskvil.
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by richardrg »

Fiktivních řádů je mnoho, ale žádný se neprezentuje na tomto foru.

Jirtak si bude muset najít nějaké keckaře. Obávám se, že toto je házení perel sviním.
User avatar
jirtak
Nováček
Nováček
Posts: 8
Joined: Thu 20. Mar, 2014 17:18
Location: Země

Re: Erb

Post by jirtak »

Hele já chápu že to není vrcholný středověk.
Mám to čistě pro vlastní potěšení a pro pár kámošů z larpu a myslel jsem, že mi tady jenom někdo dobře poradí, jak by to mělo vypadat.

P.S.: Píku jsem vzal jako modelový příklad.
P.P.S.: Já při klasifikaci vycházím z anglických pramenů, ale i v českých je píka (lpike) označení pro několik metrů dlouhou pěchotní dřevcovou zbraň, používanou ve starověku, ojediněle v raném, ale hojně ve vrcholném a pozdním středověku.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by melkel »

1. kdyby si na začátku napsal, že to máš na LARP, nikdo ti hlavu neutrhne. Psal si o vrcholném středověku, a na ten je to IMHO kravina. Taky si rád nasadím fousy a jedu na B5A, ale nebudu tvrdit, že je to raný středověk.
2. na LARP je to egál, pokud se ale chceš stylizovat do vrcholného středověku, musí to být jednodušší. Ideálně vezmi prapory a erby všech řádů a trochu si s tím barevně a tvarově pohraj. Nevím, jestli např. existuje řád sv. Ondřeje, na jehož erbu bys použil ondřejský kříž místo klasického.
3. píka IMHO není jen o rozměrech, ale o užití. Tedy několik metrů dlouhý dřevec, používaný pěchotou a určení k boji ve formaci pikenýrů. Toto použití v raném a vrcholném středověku neznám. Rád se nechám poučit.
4. a zopakuji - pokud nedáš dobře zadání/otázku, nikdo ti nemůže dobře poradit.
User avatar
jirtak
Nováček
Nováček
Posts: 8
Joined: Thu 20. Mar, 2014 17:18
Location: Země

Re: Erb

Post by jirtak »

Díky.
Konečně někdo s pochopením.
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Erb

Post by richardrg »

Podle SZ od Jirtaka to já nejsem.

Pominu to, že se ptáš na historickém fóru na LARP, proč k tomu nepoužiješ forum LARPU?
Až jsem se divil, jak kvalitní vybavení někteří LARPAŘI mají.

Ostatní nemá smysl řešit a žádám admina, aby to smazal, protože by to mohlo skutečné zájemce o historii mást.
Post Reply