Granty?

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Old

Post by Old »

Problém je asi vtom že ti kteří rozhodují o přidělování peněz z těchto grantú berou nás LH hobysty jako pár bláznú. :? Spozoři ti jdou jen na vyloženě komerční akce. :(
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ano, myslím si to také. Jistá šance jsou pravidla EU. Jak jsem ostatně naznačil v případě areálu Hvězdy, tak EU to těm našim vyčůránkům nežere. Jinak je tu ještě další možnost což také dost organizací dělá. Také podvádět! :twisted: Je to fuška a chce to fištón, ale dá se to. Například uděláte několikadení akci a jeden den uděláte pro dementy z Jedličkova ústavu no a uděláte si takový rozpočet, aby v tom bylo zahrnuta i Vaše část apod. :) Nebo uděláte jakoby pionýrský lágr, do kterého zahrnete jen své vlastní spratky na které tím vyfasujete prachy apod. :P
Joe M.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Tak co EU optimisti, zlepšilo se tady něco - když jste hýřili nadšením z EU? :twisted: My skeptici se alespoň nemohli zklamat - v grantech se pohybuji již řadu let a EU je do budoucna konec na rozdávání peněz (alespoň pro malé jako jsme my). Pokud ovšem nebude mít štěstí, kontakty a pokud nebudete dělat několikamilionový projekt. Jediné dobré prachy byly z přístupových fondů - Holt, když ptáčka lapají, dobře mu zpívají...

Protože diskuse je již čas neaktualizovaná, tak nevím zda o nějaké informace stojíte, ale asi takto:

Jediné peníze které SKUTEČNĚ získáte, jsou peníze od velkých podniků či menších ze známosti. Na granty není spoleh - pro pro většinu z Vás už konečně vůbec ne. :cry: Ovšem i zde jsou způsoby jak na to.

My máme prachy jedině na IIww od MO (ročně okolo 35tis.) a jinak konec. Místní podmínky (kraje) u ná změnily podmínky (těžce přitvrdily) a tak něco dostat je hodně krkolomné.

Ministerstvo kultury - si děláte prdel ne? Odkdy MK podporuje něco normálního? Ještě tak Cikánfest či Homopárty, ale jinak konec. (Jestli někdo jako já sledujete vyhlášená témata, tak mi dáte zapravdu). Jeden rok byly peníze převážně (70% témat) jen pro Cikány.

Jako ekolog Vám naopak řeknu - sehnat ekoprachy je hračka (alespoň tady jsem dost úspěšný). A přitom po Vás chtějí nejméně práce - já si teda svoje odmakám poctivě, ale to určitě všichni ne.

p.s. pro admina - nemělo by to spíše být ve spol.tématech?

p.s.2. Nevím skutečně jak ste za rok pokročili, ale mohl bych případně shrnout informace do nějakého podkladu (workshop) a vzít je na LH sraz (pokud se tam dostanu). Teda obecné informace, neboť od MK jsme neviděli nikdy ani korunu.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Tak za prvé, mě chtěli za euroskepticizmus i bít, když jsem se hrdě přiznal, že jsem byl hlasovat a to PROTI. No a když jsem psal o naději, tak je pravda, že jsem tomu ani sám nevěřil. Reagoval jsem ale na to, zda by snad, stal-li by se zázrak :badgrin:

Jinak je to bohužel přesně jak to popisuje Pampalíny. Moje zkušenosti jsou přesně takové.

Tak mne mrzí, že mne nenapadlo udělat cikánskou akci #-o Máme tam jednoho. Jenže jestli oni by nám to sežrali :-k . On si hraje u nás na Španěla a docela mu to sekne. Pak je navíc od malinka vychováván adoptivními rodiči a ty jsou Češi jako poleno, a ty ho tedy docela zkazili :cry: Čili tak nějak je otázka, zda vůbec ještě cikán je :-k
Joe M.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Určitě není cikán s malým "C" - to by správně mělo být chápáno jako banda lidí co dělají "bordel" - proto do cikánů byli při kočování řazeni i bílí. Etnicky Cikán jistě je i nadále :idea:

My jsme chtěli "cikánský projekt" dělat, ovšem to je dost problém. U nás (navíc s názvem Vlastenecký klub) by to bylo lidem k smíchu a ještě by nás to dost degradovalo (že si chceme šplhnout) :c) Jedna Cikánka (vzdělaná známá) nám na to řekla: Na co projekty? Nakopat do řiťi a nahnat do roboty? Ale mám obavy, že by takové zadání neprošlo ](*,) Myslím, že tady nepojede vlak. Cikánské (asi ne všechny) organizace (rodinné gangy) z těch peněz žijí a ti by řvali, že jejich "přídavky" dostali gádžové...


Dnes už není na co dostat prachy.

a) drogy jsou pasé. Stát (správně uznal), že jsou to vyhozené prachy a tak to dává osvědčeným organizacím (které to stejně ...) a stát alespoň řekne: Řešíme drogovou problematiku, vždyť jsme na ni dali tolik a tolik (píšu to sem, protože napsat projekt proti drogám by bylo nejsnažší - třeba alespoň pro nás).

b) Zbývá ekologie. To chce mít určité znalosti. Já ekoprojekty dělám přes ČSOP (je to nejsnažší - zpravidla je to polovina práce a více peněz). Tady ale můžete třeba vyzkoušet jestli Vám to půjde - otázka je najít vhodné téma :-)

c) Prachy na rozvoj org. - to je úsměvné. Opět jen pro menšiny - vy chcete peníze, co si to vlastně dovolujete?

d) Jediné děngy "za nic" lze dostat na zahraniční spolupráci (stírání národního napětí). Ovšem jen se sousedy (proto vytváříme v Polsku pobočku 8) ) Ale tady jsem to ještě nezkoušel a nevím, zda to půjde i po vstupu.

Takže nic moc naděje... Říkám - jsou postupy jak to dělat u krajů a u podniků. Zde bych se zaměřil nejvíce.

Ovšem je třeba umět psát granty!!!! Stačí chyba na obálce a oni i sebelepší projekt vyhodí!!!!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Joe wrote:Tak za prvé, mě chtěli za euroskepticizmus i bít, když jsem se hrdě přiznal, že jsem byl hlasovat a to PROTI.
Promiň Joe, ale tebe jsem nemyslel. Ty míváš takové zdravé názory :-) My jsme řídili euroskeptickou kampaň na Severní Moravě a zbytku Slezska. Vytiskli jsme pár desítek tisíc letáků a chodili to jak Jehovisti rozdávat po městech - docela pakárna :cry: A teď proč to zmiňuji - jednu holčinu - křehounkou dívčinu 160 cm - tam velice sprostě napadl nějaký borec v saku (myslím, že ho znám - že pracuje nebo je volen na městě) a to nakonec málem fyzicky. Takže nejsi sám :-/
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ale já to malé c napsal tentokrát záměrně :wink:
Jinak neříká se dneska správně Róm :badgrin:
Joe M.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Trochu off topic - Róm je cizí slovo. Je to jako bychom říkali Němcům Deutschové :twisted: Mimochodem to že Němci jsou "němí" je podle sudeťáků ukázka naší netolerance ke germánům.

Ještě granty: vyplatí se dělat granty i mimo mísu svých původních záměrů: Všechny instituce raději dávají peníze těm, kteří v minulosti dokázali granty zpracovat. A kromě toho se na malých věcech člověk učí...
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Ono je to s granty prostě u nás tak, že na co by jsme je potřebovali, tak na to nemáme šanci je dostat! A na co by jsme je možná dostali, tak to zase nechceme dělat!
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pampalíny wrote:Trochu off topic - Róm je cizí slovo. Je to jako bychom říkali Němcům Deutschové :twisted:
No já si to nevymyslel :badgrin: Pokud je mi známo, tak se Cikánům oficiálně tak říkat nesmí a má se jím říkat Rómové. Že to je kravina, to je věc jiná. Ostatně jsem se setkál s tím, že to štve i mnohé Cikány - Rómy :badgrin:
Joe M.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem

Post by Mokohtavenotaxe »

Joe wrote: Pokud je mi známo, tak se Cikánům oficiálně tak říkat nesmí a má se jím říkat Rómové.
To je sice možná politicky korektní, ale mám za to, že pravidila českého pravopisu dovolují obé.
A jinak dávám za pravdu Pampalínimu, já říkám jen Cikán a říkat budu. Přestože proti nim vůbec nic nemám, spíše naopak. :wink:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Joe wrote:Ono je to s granty prostě u nás tak, že na co by jsme je potřebovali, tak na to nemáme šanci je dostat! A na co by jsme je možná dostali, tak to zase nechceme dělat!
Však já nikomu nic nenutím :-) Já bych třeba chtěl více zpracovat III. odboj. na ten mi nikdo nedá ani korunu (s komunisty u moci). Ovšem díky II. odboji a grantům mám nyní techniku, zkušenosti, kontakty a spolupráci s médii. Takže mě práce na III. odboji nebude tolik "bolet". Ovšem mě zajímá i II. odboj a naše sdružení má hodně široký záběr, takže jsem v jiné situaci než ty.

Pro LH sdružení bych navrhoval místní granty v podobě dětských dnů - exkurzů do historie, školní exkurze, programy atd. tedy něco, co má k programu blízko a zároveň to bude mít šanci oslovit sponzory/granty.

Je to o tom, co jsem již psal. když "nedokážeš" zpracovávat granty za desítky tisíc, tak ti těžko někdo dá milión. A EU ti zpravidla méně nedá (viz FARE). :-X
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pampalíny wrote: Však já nikomu nic nenutím :-) Já bych třeba chtěl více zpracovat III. odboj. na ten mi nikdo nedá ani korunu (s komunisty u moci). Ovšem díky II. odboji a grantům mám nyní techniku, zkušenosti, kontakty a spolupráci s médii. Takže mě práce na III. odboji nebude tolik "bolet". Ovšem mě zajímá i II. odboj a naše sdružení má hodně široký záběr, takže jsem v jiné situaci než ty.
Však já to neberu tak, že by jsi něco nutil :wink:
Nijak ve zlém :wink: , ale toto je klasická ukázka na co se dají granty sehnat a to podle mne z jednoduchého důvodu. Jde o oblast, kde se alespoň předstírá, že o ně stát má zájem z politických důvodů. Takových oblastí je víc, ale to jsou oblasti, kam by jsme těžko nastrčili svou činnost. Čili toto sice víme, ale je nám to na nic :badgrin:
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pampalíny wrote: Pro LH sdružení bych navrhoval místní granty v podobě dětských dnů - exkurzů do historie, školní exkurze, programy atd. tedy něco, co má k programu blízko a zároveň to bude mít šanci oslovit sponzory/granty.
Toto již občas využíváme. Zrovna tento týden děláme "Spratkárnu" v Odolene Vodě a financuje nám to město. Jenže ono to je tak, že MY to děláme pro ně (jejich děti), čili není to příspěvek na naší vlastní činnost.
Asi to píšu blbě - prostě tento typ akcí děláme jaksi navíc protože nás o to někdo třeba požádá, ale není to pilíř naší činnosti. Navíc ty prachy se tam vesměs utratí, čili zisk z toho ne jen že není, ale často do toho dáme i něco navíc ze svého. Protě pro nás je to dobrý skutek :badgrin:
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Mokohtavenotaxe wrote:
Joe wrote: Pokud je mi známo, tak se Cikánům oficiálně tak říkat nesmí a má se jím říkat Rómové.
To je sice možná politicky korektní, ale mám za to, že pravidila českého pravopisu dovolují obé.
A jinak dávám za pravdu Pampalínimu, já říkám jen Cikán a říkat budu. Přestože proti nim vůbec nic nemám, spíše naopak. :wink:
Vždyť já se nepřu :wink:
Joe M.