Sraz LH 2011

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Hydra
Nováček
Nováček
Posts: 18
Joined: Thu 30. Sep, 2010 15:21
Location: Sedlčánky

Re: Sraz LH 2011

Post by Hydra »

Taktéž děkujeme - ze všech skvělých akcí sezóny byla tohle ta nejpříjemnější =D>
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Sraz LH 2011

Post by Brant »

Skvělá akce, jako vždy prima lidi a celkově pohoda. Jenom škoda, že je víkend tak ukrutně krátkej :)
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: Sraz LH 2011

Post by Pampalíny »

Akce byla výborná a jídlo bylo opravdu moc dobré.
Všem moc díky...

Měl bych akorát nějaké drobné návrhy do diskuse

a) jídlo by mohly skupiny vydávat během své přednášky - zaznamenal jsem více zájemců, kteří by byli rádi, kdyby věděli od koho to jídlo je (respektive období) a pár slov o složení
b) přimlouval bych se pro pevnější systém přednášení a začal bych už dříve cca v 10:30-11:00
c) Za 3 roky na Curii by mohl být téma lov - jak někdo poznamenal, tohle téma by mohlo být velmi zajímavé // konečně bych k tomu mohl mít obsáhlejší referát

No a těšíme se za rok, ačkoliv to téma je o ničem a v podstatě Vám nic neřekneme :)

p.s.
Recept na naše jídlo: http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2008070006
Moje přednáška bude tak do týdne na slovane.cz
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Re: Sraz LH 2011

Post by Raiden »

Když na to Pampalíny narazil, byl by prosím k mání recept na tu jáhlovou kaši na sladko? Nebo co to bylo, takový to bílý lepidlo :lol: shledal jsem to vynikajícím, bohužel mi uniklo, čí to bylo jídlo...
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Sraz LH 2011

Post by wolf »

Tři balíčky jáhel (po 1/2 kg) vařit ve vodě, přidat 200 g sušenejch jablek (kostičky). Když je vše měkké, přidat 900 g medu. Při chladnutí kaše ještě zhoustna a nechá se převážet. Před podáváním ohřát nejméně litr mléka do varu a zamíchat do něj kaši - tak se to nechá ohřát nad ohněm, aniž by se kaše připálila.

Důležité upozornění: Na uvedené množství nestačí pětilitrový hrnec.
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
Post Reply