Uchovavani vlny (kostymu)

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava
Contact:

Re: Uchovavani vlny (kostymu)

Post by Lenka »

Knecht wrote:Já si menší věci (třeba čapky) dávám do vzduchotěsných plastových krabiček na jídlo. Některé větší (plášť, suknici) mám ve vzduchotěsném plechovém soudku. Kožešiny na spaní mám nacpané v pečlivě zavřeném 50l barelu na vodu a uskladněné ve sklepě.
S těma kožešinama opatrně, už jsem párkrát viděla, že po takovém vzduchotěsném uzavření začaly línat (konkrétně u lišek a králíků). Svědčí jim naopak časté větrání.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Uchovavani vlny (kostymu)

Post by Knecht »

U těch spacích kůží mě to zas tak netrápí, jelikož se stejně po pár sezónách začnou trhat a musí se vyměnit. Na čapce mám lem z kuny a ta vypadá v pohodě. Ale díky za varování.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: Uchovavani vlny (kostymu)

Post by Pampalíny »

Dlouhodobě jsem řešil, jak ošetřit vlnu tak, aby se jednalo o ochranu trvalou a kvalitní. Postupně jsem dospěl k různým variantám, návodům, ale nikdy to nebylo úplně ono. Vždy tomu něco chybělo.

Exituje však přípravek, který se využívá na izolace (tedy dlouhodobý / takřka doživotní účinek) a zároveň se s ním impregnuje prádlo (tedy na těle nevadí). Problém je ovšem cena, manipulace a další řada problémů. Jmenuje se Molantin.

Byl by o tento přípravek zájem? Připravuji jeho distribuci v menším balení pro naše potřeby. Počítám že cena za 100 ml by byla do 300 Kč + nevratné obaly včetně rozstřiovače cca do 60-80 Kč. Ve skutečnosti je na 1 kg vlny třeba 1-4 ml, takže zvažuji i menší balení, ale musím sehnat výrobce menších lahviček.

Doplnění: jsem schopen to dávat po 25 ml -- cca 120 Kč i s obalem + nádobka s rozstřikovačem za 60 Kč

Byl by o tento sortiment zájem? Dost by mi to pomohly vaše názory, jsou tam různé ochraná nařízení, odběry, vysoké ceny apod. a tak váhám zda do toho jít.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
Post Reply