VI. ročník lH srazu 2010

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

Absenci Indiánů vnímám jako velice smutnou zprávu :( Každého chybějícího období je škoda.

Od nás přijedeme jako ROD (Velesův lid, Arkona, Orcae Ita, Doudlebi jedou za kozáky)). Budeme mít živou kapelu... Kozáci taky... Takže živo snad bude :-({|=
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Knecht »

Pampalíny wrote: Od nás přijedeme jako ROD (Velesův lid, Arkona, Orcae Ita, Doudlebi jedou za kozáky)). Budeme mít živou kapelu... Kozáci taky... Takže živo snad bude :-({|=
Z Arkony to budu asi jen já. Taky s kozáky.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Vichrice »

Pampalíny wrote:Absenci Indiánů vnímám jako velice smutnou zprávu :( Každého chybějícího období je škoda.
Snad Vám budou stačit 3-4 lesní Indiáni? Když, dorazí Spící Medvěd, dáme jednu písen na ukázku.
Image
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Viktorie »

pozvanka
Attachments
LH-sraz-2010.jpg
Last edited by abaddon on Tue 07. Sep, 2010 8:26, edited 3 times in total.
Reason: kradu pozvánku
Viktorie
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Spící Medvěd »

Vichrice wrote:
Pampalíny wrote:Absenci Indiánů vnímám jako velice smutnou zprávu :( Každého chybějícího období je škoda.
Snad Vám budou stačit 3-4 lesní Indiáni? Když, dorazí Spící Medvěd, dáme jednu písen na ukázku.
Image
No my jsme teda obstarožní krasavice :badgrin: :lol: :lol: Lesošské písně budou snad i tři a doufám i za bubnodoprovodu.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

Buben už pro tebe mám a vezu jej :)

Což mě připomíná, že pokud by někdo něco chtěl z Tržiště, tak na LH sraz jedeme a můžu to tedy dovézt. V případě zájmu objednávejte (dpravu dejte osobně) a do poznámky dopiště "odběr na LH sraze".
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Viktorie »

Ahoj všem, prosím garanty (a pozdní středověkáře) pošlete mi počet účastníků do zítra (úterý 14.9.) do večera, ať zde mohu ve středu všem říct s kolika lidmi počítat na vaření.

P.S. Dejte mi i info o čase příjezdu, aby pán tvrze věděl komu a kdy sejít otevřít :-)

Díky

V.
Viktorie
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Spící Medvěd »

Osidlování ameriky hlásí 6 lidí , příjezd pátek navečer 18-19:00.
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Brant »

Já s Dlouhánem budeme vyjíždět okolo druhé z Prahy. Celkově počet kozáků nahlásí patrně Libor (pokud tak již neučinil).
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Knecht »

Já počítám že vyjedu z HK kolem šesté, takže na místě nějak po sedmé.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Byšek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Litoměřice

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Byšek »

Na místě budeme něco před šestou.
Byšek, Velesův lid
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Viktorie »

DŮLEŽITÉ INFORMACE!

Zdravím účastníky letošního LH srazu.

Tu je přehled všech doteď nahlášených účastníků. Pokud se v něm nenajdete nebo nesedí některé informace
ihned mě prosím kontaktujte mailem/telefonem. (omlouvám se za špatně nazvané názvy uskupení, píši ve spěchu).
Také přidávám jednu zapomenutou informaci - venku již není!!! ohniště. Pokud ho nutně potřebujete k vaření prosím volejte, domluvíme se. Jinak je vám samozřejmě k dispozici naše černá kuchyně.

Legie - 3-4 osoby, stan na ukázku, spaní ve tvrzi
Skjaldborg - 9-11 osob + 2 děti, děti s matkou spaní v odděleném pokoji ve tvrzi, zbytek buď ve tvrzi nebo ve stanech (místo pro vás máme bohužel jen na štěrkovém nádvoří :-(
ROD aka Velesův lid - 11 osob + 5 dětí, spaní ve tvrzi
Curia Vítkov - 5 osob + cca 3 děti, spaní ve tvrzi, 1 malé dítě s rodiči spaní v odděleném pokoji ve tvrzi
Husiti - 2 osoby, spaní ve tvrzi
Kozáci - 8 osob, stan nalevo za tvrzí (pokud byste zvolili spaní taktéž uvnitř tvrze budeme rádi)
Trapeři/indiáni - 6 osob, trapeři spí vevnitř, indiáni ve stanu před srubem na trávě.
Korouhev - 8 osob, spí ve tvrzi
Mercatores - účast nejistá

Celkem přihlášeno cca 55 osob + 10 dětí. Z předchozích zkušeností počítám, že nás víc než 45 nebude...

Příjezd - na tvrzi bude osádka s klíči 100% v pátek v šest večer, dřívější příjezd hlásil pouze Brant (zavolej domluvíme se).

A poslední připomínka ohledně organizace - prosíme počítejte s "kostýmovou povinností" (se omlouvám lepší slovo nenacházím) v pátek od 20:00 (nebo vašeho příjezdu) do neděle do rána. Spaní ve spacích prostorách je možno i nedobové, dále pak v rámci tématu akce je možno využít zcela nedobové repro soustavy. Jinak prosím aby vše co budete během srazu používat bylo dobové (nezapomeňte si tedy prosím hlavně jídelní a picí výbavu) nebo skryto očím ostatních účastníků. Závislí kuřáci budou mít vyhrazený prostor. Fotografy prosím o ukládání fotoaparátů do dobových obalů a nefocení se navzájem.

Auta parkujte v prostoru před zámečkem, vjezd na nádvoří pouze do pátku 20:00. Neparkujte v ulici hned u tvrze.

Uf - díky za pozornost a moc se na vás všechny těším (mizím do lesa zabít kance k jídlu :-)
Viktorie
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Theodora »

Věci v tom pokoji pro matky s dětmi mohou být nedobové? Především věci na spaní...
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Viktorie »

Ano.
Viktorie
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Theodora »

Prima, díky. :-)
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
Post Reply