VI. ročník lH srazu 2010

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Brant »

Díky všem za perfektní víkend. =D>
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Knecht »

Perfektní akce! Díky hostiteli i všem organizátorům a samozřejmě všem co přijeli.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by rabi »

Nemám tolik slov , jak by se dala popsat tato zdařilá seance , která svým obsahem hudby, zpěvu a tance přetékala mírou vrchovatou k radostnému pobavení všech účastníků..

Ctěl bych velmi poděkovat nálezci mého koženého váčku , jenž byl nalezen na parkovišti s obsahem brumle a kostek. Při nejbližší možné příležitosti chci mu stisknout ruku a pozvat na pivo..
Velesův lid - Mžurka
Opoč
Nováček
Nováček
Posts: 40
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Uh.Hradiště

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Opoč »

Děkujeme za akci a přikládáme pár fotek. http://picasaweb.google.com/OpoRadka/LHSrazMalesov# Opoč a Radka
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

Veles!

Děkuji pořadatelům, za zázemí, které bylo při té zimě velice příjemné. Nevím jak se k této problematice postavili pořadatelé, ale navrhoval bych, aby se napříště vybírala alespoň symbolická dvacetikoruna na osobu, která by pokryla alespoň základní náklady pořadatele (jako je voda, elektřina).

Kromě bohatého programu a jídla bych jmenovitě poděkoval Skjaldborgu a Curii Vítkov, za to že jsme se mohli opřít o jejich teoretický výklad a doplnit jej názornou hudbou. A samozřejmě děkuji poddaným za jejich připravený hudební program.

Vladyka s ženou a dvěma dětmi

PS: Všichni byli úžasní. Vladyně
Last edited by Pampalíny on Sun 19. Sep, 2010 20:04, edited 1 time in total.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Wothan »

I my děkujeme Malešovským za perfektní zázemí a všem zúčastněným skupinám i jednotlivcům za podíl na parádním programu přes den i v noci! Trochu mne mrzí že jsem si ten tanec moc neužil s tou pochroumanou nohou, tak si říkám že přinejmenším nějaké tance a taškařice by v rámci programu neškodily na večer i v jiných lokalitách v budoucnu (jak počasí dovolí) :wink:

Jinak připomínám že jsme se dohodli na tématu pro příští ročník pořádaný na Curii Vitkov - "Doprava a cestování" (cestování, dopravní prostředky, komunikace, nocování na cestách a vůbec vše co s tím souvisí) a předběžně na Beaver "Obchod, platidla, daně, cla...." a na Malešov "Láska a sex" :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Raiden »

Bylo to poučné a inspirující. Je-li to možné, velmi bych ocenil, kdyby jednotlivá období dle možností poskytla případně odkazy na hudbu + texty, aby se příště mohlo přidat víc lidí, neb některé písně měly evidentní úspěch napříč obdobími =D> (Zejména bych poprosil Knechta o text přeukrutné balady o Boislavovi... :lol: )
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

Protože se mne už mnozí ptají na případný audiovizuální záznam, tak sem píši pár informací.

a) Pokusím se do konce týdne dát na web cca 4 písničky (Indiány, Kozáky, Slovany a tRapery)
b) Domlouvali jsme se s Ondřejem, že bych se k sobě pokusil stáhnout všechny fotky od lidí, kteří jsou schopni je někde nasdílet (v plné kvalitě) a nelpí zároveň na autorských právech :)
c) Udělám jednoduché DVD s fotkami a videozáznamy (vše bude tak jak to je natočeno, nebudu to nijak upravovat) a tyto DVD následně poskytnu z každé skupiny jedé osobě a ta si je rozdistribuje dále...

Bod c) mohu splnit až dostanu podklady z bodu b) takže mě autoři fotek kontaktujte mailem: petr()slovane.cz
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

Takže přikládám první chytlavou píseň: , Magda jde
Má to přes 50 MB - takže stahujte rovnou do PC a pokud možno jen jednou každý...
Text dodají Indiáni - stejně jako výklad o čem to je :biggrin:
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Knecht »

Raiden wrote:Zejména bych poprosil Knechta o text přeukrutné balady o Boislavovi... :lol: )
Bojslav, ne Boislav, to byl Slovan a žádný Kelt :)
Ale mohl bych vytvořit ještě skinhedskou verzi Oislav :biggrin:
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Vichrice »

Taky všem děkujeme, byla to pěkná akce . http://vichrice1.rajce.idnes.cz/LH_2010/
User avatar
MarcusIV
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 717
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Č.Budějovice

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by MarcusIV »

Také se připojuji ke chvále a díkům. Pohodová akce s parádní atmosférou, rád jsem potkal staré známé a poznal nové. Díky všem!

Kostel je blízko ale na cestě je ledovice. Hospoda je daleko ale půjdeme opatrně. (Ukrajinské přísloví) Věkoš - Doudlebové, Kozák Marko - Huljajpolský kureň
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Viktorie »

Děkujeme za slova chvály na malešovskou tvrz a připojujeme se k pochvalným hlasům na letošní sraz.

Díky všem za účast, program, vaření a pomoc s úklidem. Ad návrh na příspěvek, peníze vybírat nechceme, ale chcete-li tvrzi prospět, přijeďte někdy na pracovní víkend!

P.S. Těšíme se až na podzim spadne listí a přijede naše nová pomocná četa hrabat a snad i tklivou písní potěšit :-) !

Za Ondřeje a ostatní "malešováky"
Viktorie
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Pampalíny »

No jo, ale když pojedu pomoct na pracovní víkend, tak zaplatím 12set jen za naftu. To je pro mne přeci jen jednodušší darovat nějakou tu hřivnu. :c)

Ale vy rozjodujete, vy jste u Vás páni a Ondeř je přeci jen král. Ty jsi král, ty jsi král, y jsi král HEJ.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: VI. ročník lH srazu 2010

Post by Spící Medvěd »

I já děkuji organizátorům za útočiště a všem zůčastněným za shovívavost při naší premiérové produkci :oops: :wink:
Post Reply