Osetreni kozesin/kuze

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Post Reply
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

cossack wrote:No, viděl jsem tmavý chlupatý bágly přes rameno, ale najsem si jist jestli to byl předpisový mustr. Spíš bych si tipl na nějaké samo-domo co si vojáci iniciativně spíchli.
Jestli sa nemylim tak to je už iný druh vaku používaného anglickou armádou. Videl som ho niekde na nete keď som hľadal tie biele vaky.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ona ta kozyna nebyl nepochybně jediný materiál, který se používal.
Mimochodem, víte proč se tam nechávali ty chlupy?
Joe M.
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

aby po nich stékala voda... :wink:
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Správně =D> Navíc se na to nelepí ano sníh.
Joe M.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Zaujímalo by ma či ma niekto doložený dôkaz o používaní týchto vakov v Sedemročnej vojne v Amerike. Ja som na nete taký dôkaz nenašiel, alebo som slabo hladal. :roll:
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Nataniel: možná ten dotaz dej do fóra "sedmiletá válka", tady už je to trošku "mimo mísu"
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

V Americe žádná sedmiletá válka nebyla, nýbrž "Francouzsko Indiánské války" - nebo se mýlím :wink: :badgrin:
Joe M.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

trochu off-topic dotaz: jak nejlíp vyčistit ovčí kožešinu? Klidně i neLH...
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Raiden wrote:trochu off-topic dotaz: jak nejlíp vyčistit ovčí kožešinu? Klidně i neLH...
větvičky, kamínky, jehličí vyčesat hřebenem na dlouhoststé psy (ale stejně to jde někdy blbě).

bláto, prach a podobný bordel... vyprat ve vodě (popř. mýdlové vodě a vymáchat) a při sušený nezapomenout jí trochu poměkčit, jinak z ní můžeš mít prkno (záleží na původním zpracování a rozsahu namočení)

nebo vyhodit a pořídit si něco krátkosrstýho :wink:

Pokud Ti to pomočila kočka, tak rovnou vyhodit... kočku jsem z hověziny nedostal... a to jsem zkoušel i výdobytky moderní civilizace :-) Kočka prostě zvítězila :-X
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Kočka mi to nepomočila, akorát ji okupuje pes a občas přijde trochu zablácenej - takže jde spíš o bahno, prach a lehkej odér :twisted:
Dík za radu, vyzkoušim!
Pavel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 75
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Boiohaemum

.

Post by Pavel »

Zdravím, nedávno jsem dostal krabici od banánů plnou jelenice(vyčiněný), ale některý kousky už byly "chycený" plísní.Dá se to z toho nějak dostat?Dík
Go n-éirí an bóthar leat!
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

Záleží na tom, jak je ta jelenice vyčiněná. Pokud je to obyčejná chemická ze Solnice, tak tu klidně vyper. Tedy v ruce, v teplé (ale ne horké) vodě, Používám na to mýdlo s jelenem a rejžák.
Pak ji ale musíš na něco vypnout, aby jsi ji měl k něčemu. Někdo to nabouchá na vrata od stodoly, já v paneláku to natluču na dřevěnou desku přiměřené velikosti a nechám uschnout.
Když je suchá dostatečně (i uvnitř) tak jí sundám a mnutím ti uvedu do původního vláčného stavu.
Tímto způsobem si čistím i celé kožené oděvy, ale používám na ně hodně kvalitní useň. Na takovou tu žvejkačku z drogerie bych to asi nedoporučoval. :wink:
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Dano »

Ahojte, potrebujem poradit, ci niekto viete ako je mozne ako tak zachranit asi 20 rocnu kozusinu, vyrobenu chemicky, ktora sa pri troche usilia da trhat v rukach. mam to len premazat? co s tym? Dakujem.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

Nejlépe odložit na klidné místo a nechat dožít. Pokud se kožešina začíná chovat jako papír, tzn. trhá se i při letmém dotyku je to v p...li. Zatím se mi nepovedlo takovou kožešinu oživit. Pokud někdo ví jak na to má u mne minimálně panáka.
Pak je tu ještě jedno ne LH řešení , nasurovo jí podlepit.
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Dano »

budem to musiet nejako vymyslet. nad podlepenim som rozmyslal, este ju ale musim trochu zvlacnit, aby nebola taka neohybna...
Post Reply