V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Kateřina_z_Landštejna wrote:
Wothan wrote:Oni sice nefungují dál jako oficiální registrované občanské sdružení, ale jako organizace oživující Malešovskou tvrz pokud vím existují dál.
To dost dobře nejde. Protože ztratili právní subjektivitu, pak nemohou být organizací :)
Takže projekt musí být napsaný na fyzickou osobu a ta by měla jednat - de facto jen sama za sebe. Ale to je mimo mísu; spíš by bylo žádoucí, aby ten dotyčný vzkázal, zda je dál garantem nebo zda to má dělat někdo jiný. A toho by měl požádat...
Tak aby jsme to zase moc nerozebírali - za 1. jak píše Wothan, organizace a to i ze zákona nemusí být nutně registrovaná. Registrace je nutná jen tehdy, pokud dotyčná organizace ke své činnosti potřebuje mít IČ, které mu umožňuje např. mít vlastní běžný účet a vystupovat v právních vztazích jako právnická osoba. Začínám tušit, proč ji asi právně zrušili, když v případě Malešova stejně vše půjde přez majitele (jinak řečeno, asi přišli na to, že právní subjetivitu nepotřebují). Nicméně jim ale nic nebrání, aby i nadále vystupvovali jako organizace - dříve pro to byl krásný název - "stolní společnost" :wink:
Je to zajímavé z právního hlediska, protože i když nemají právní subjetivitu, tak v momentě jakmile splňují atributy organizace (čili mají svého voleného šéfa apod), pak v některých případech nesou odpovědnost jako by byli právnickou osobou. Zde si musí dávat bacha zejména vůdce takové neformální tlupy, protože i když nemají IČ, tak za dotyčnou tlupu dotyčný vůdce nese osobní odpovědnost (znám pár lidí z trampingu, kteří s tím měli pěkný průsery). To uvádím jen pro úplnost, ale i proto, že i když Měštěníni nemají IČ, nic nebrání tomu, aby vystupovali i nadále jako odpovědná osoba či organizátor se vším co k tomu patří. To si nemyslím, abych předešle případným polemikám - to vím, a to z praxe včetně soudní !!!!
Za 2.) Z výše uvedeného tedy plyne, že nic nebrání tomu, aby i nadále byli garantem, ale to co potřebuji je kontaktní osobu včetně kontaktu na něj, neb. to zde musíme dát do zvadla aby dotyčná doba vědělak na koho se obrátit že :wink:
Joe M.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Viktorie »

Zdravím přátele OHaře!
Nepodléhejte panice, Korouhev stále funguje, jen makáme jak diví na tvrzi a nemáme čas na kecání po internetových forech. O to raději Vás samozřejmě uvidíme nejpozději na LH sraze!!!

Ad právní forma - ano - zrušili jsme právní formu OS a přešli do státem neorganizovaného undergroundu:-)

Ad webové stránky - no to je trochu malérek, na kterém děláme - můžeme povyprávět někdy u ohně.

Ad tvrz Malešov - stále je vlastněna Ondrou a stále tam má Korouhev svě "sídlo" a stále jsme tam téměř v permavíkendovém nalezení.

Ad kontakty: než obnovíme korouhevní stránky, sledujte nás na netu na www.malesov.cz a pro potřebu kontaktu využijte můj email: viktorie.tenzerova@seznam.cz (těm z vás, kteří nejsou půlelfové v lesklé zbroji objímající lesní stromy ráda zašlu i mobil pro možnost rychlého kontaktu)

Zatím se mějte!
Viktorie
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Tak a je po polemice :twisted:
Joe M.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Maršálek »

Letos bych rád jel a asi nebudu sám. navrhovaný termín mi plně vyhovuje, víkend před pořádám turnaj hradeckého dvora :wink:
Tak jak s garantem, mám ho zkusit kontaktovat sám?
Jinak mně zaujalo letošní téma, předpokládají se přednášky, nebo spíše představování jednotlivých projektů v rámci jednotlivých dob + diskuze k tématu?
Ich dien!
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Maršálek »

s objevením Viktorie padá můj dotaz :wink:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

Ono je vždycky dané nějaké téma - letos by to měla být pokud se nepletu "móda" a vše kolem toho, což by vám mohlo Maršálku vyhovovat ne? :badgrin: My co se těch srazů účastníme už déle se vesměs známe, ale nějaké základní představení se bývá obvyklé a u nových účastníků by bylo fajn i trochu obšírnější. Detaily ohledně "gotiky" pak asi opravdu s Vikinou.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

přesně tak to je :)
Joe M.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Maršálek »

Wothan wrote:Ono je vždycky dané nějaké téma - letos by to měla být pokud se nepletu "móda" a vše kolem toho, což by vám mohlo Maršálku vyhovovat ne? :badgrin: My co se těch srazů účastníme už déle se vesměs známe, ale nějaké základní představení se bývá obvyklé a u nových účastníků by bylo fajn i trochu obšírnější. Detaily ohledně "gotiky" pak asi opravdu s Vikinou.
Dobře mi tak, myslel jsem to dobře ale napsal jsem to jako pako (takže normálně) :badgrin: Pokud jde o módu, ta nás máš za takové nafintěnce? :lol: Dostaneme-li prostor, představíme se a nebudeme pojednávat obšírně o odívání gotiky, encyklopedií na tohle téma je dost. Máme své datační vymezení na roky 1300-1330. V případě zájmu můžu vzít jak svou knihu "Dvorská móda v době vlády Elišky Rejčky a Jana Lucemburského", tak i další písemné studie k této problematice (viz. např. sborník ze Semináře historie odívání - Radim 2009).
Ich dien!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

Ony ty semináře nemusí být nutně o teorii - tady to bude spíš o praxi - tj. nějaká komentovaná módní přehlídka s ukázkami typických prvků oděvu dané doby a oblasti apod. Jistě že se tam nevejde všechno, takže vypíchnout to co si myslíte že je podle vás nejzajímavější pro ostatní a nebo pro vás nejtypičtější.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Maršálek »

tak nějak jsem si to představoval :wink:
Ich dien!
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by richardrg »

Pokud by si Maršálku chtěl tak bych ti mohl pomoci, protože mám nějaké kusy oděvu, které bych mohl předvést, tak aby si se nemusel převlékat do ničeho, co není hodno tvé důstojnosti :)
Navíc mi bylo naznačeno že pokud nejsem elf tak mohu jet :)
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Maršálek »

:lol: nějak se domluvíme, teď budu cca 2 týdny mimo civilizaci :wink:
Ich dien!
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Knecht »

Do kdy se musí dát přihláška? Já bych možná dojel jen sám nebo s malým doprovodem, ale je otázkou jak můžeme přispět k tématu když zrovna pro VM je to oblečení naprostá neznámá. Leda přednést něco k nálezům zbytků tkanin a pak různé anorganické součástky oděvu.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Dejme tomu do konce srpna.
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

Knecht: to je pravda (teď jsem tady coby románec vybavený nálezy oděvů a obsáhlou ikonografií vykouzlil na tváři velice zlomyslný škleb a stydím se za to :oops: ) - nicméně můžete demonstrovat právě to co děláte - ukázat to málo co máte k dispozici a vysvětlit jak na základě toho přistupujete k rekonstrukci a proč si myslíte že by ten oděv měl podle vás vypadat tak a tak, co bylo inspirací, na základě jakých pramenů (i nepřímých) apod.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply