V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Jen připomínám (ofic. zvadlo se teprve bude dělat), že letošní sraz spolků vyznávající Living History se konati bude a vše jest domluveno.
Termín: 18. - 20. září 2009
Místo konání: Fort Beaver + Beaver City - Strážek na Moravě
Téma: odívání a vše co k tomu patří

Ubytování ve vlastních stanech, pod širákem popřípadě jistý omezený počet jest schopen pojmouti CockHotel - nutno domluvit s Alíkem z WCC, tel.: 604672642, e-mail: western.city@westerners.cz

Pozvánka zde: :arrow: http://tc.westerners.cz/2009-07-386/

Program:
· 18.9.2009 - pátek - příjezd, ubytování, zábava aj.
· 19.9.2009 - sobota - oficiální zahájení srazu - přednášky, ukázky, občerstvení, zábava a hry
· 20.9.2009 - neděle - balení a odjezd

Účast: Zvaní jsou všichni zájemci o živou historii, kteří mají kvalitní a úplné vybavení - v tomto případě i na táboření.
Účast je na přihlášku a po dohodě.
Ti z Vás, kteří už na některém z LH srazu byli, jsou zvaní automaticky s tím, že nám pouze musí nahlásit své počty, případně požadavky (kvůli vaření aj.).
Pro ostatní platí klasická pravidla - musí napsat a dohodnout se na účasti. Protože znalosti a rozhled pořadatele obvykle nestačí na posouzení tak rozsáhlého období a oblasti kterými se zabýváte, byly stanoveny tzv. garanti pro různá "spádová" období s možností zaangažování dalších vybraných skupin, bude-li to třeba pro seriozní posouzení účasti nováčků.
Přihlásit se mohou jak jednotlivci, tak i celé skupiny.

Garanti (jsou to zatím pořadatelé LH srazů):
:arrow: Curia vitkov - starověk, raný středověk, tomic@curiavitkov.cz , tel: 737962913
:arrow: Korouhev měštěnínů staropražských - vrcholný a pozdní středověk
:arrow: Trappers´Corral- Amerika 17-19.st. apod., trappers@westernes.cz , tel.: 606366529
Last edited by wolf on Fri 08. Oct, 2010 10:28, edited 3 times in total.
Reason: doplnění
Joe M.
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Indy »

Strašně rád bych se konečně ukázal. Ale v tomhle termínu je Bílá Hora. Změnit to nelze?
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Termín byl stanoven na předešlém srazu. Já to jen připomínám. Problém je, že ať do dáme kam to dáme, tak se to s něčím kříží :(
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Docela by mne zajímalo co je s kourouhví? Kontakty které mám mi nabízejí střešní tašky :shock:
Joe M.
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by richardrg »

Taky jsem to zkusil a nepochodil...
asi je to způsob jak snížit počet lidí z VS a PS :)
Ale lehce se nedám
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

Joe wrote:Termín byl stanoven na předešlém srazu. Já to jen připomínám. Problém je, že ať do dáme kam to dáme, tak se to s něčím kříží :(
Ještě dodám, že týden na to jsou na BC zlatokopové a 14 dní před tím závody v luktostřelbě. Čili teoreticky by se to dalo posunout jen na termín 12/13.9. nebo 10./11.10. (pak tam zase mají dřevorubce). Problém je, že s termínem už většina lidí počítá, čili nejsem si jist, zda by bylo moudré to teď nějak měnit.
Joe M.
Kateřina_z_Landštejna
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 431
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Kateřina_z_Landštejna »

Doména "http://www.korouhev.cz/", na níž by měla sídlit "Korouhev měštěnínů staropražských", je volná doména určená k prodeji. A podle seznamu o.s. MV ČR z června 2008 (http://web.mvcr.cz/archiv2008/rady/sdru ... ruz045.htm, sdružení toho jména zaniklo.

Jste si, pořadatelé, jisti, že váš garant pro VS A PS ještě vůbec existuje? :-k
Volo, multum, statim!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

To jsem si také zjistil a proto jsem zde dal ten dotaz, neboť já s nimi v kontaktu krom právě srazů LH nejsem. Dělám Ameriku a to ještě 19 století. Loni ale normálně fungovali. Čili museli by to rozpustit během cca posledního půl roku.
Pokud tady nejsou, pak je tom jasné - Wothanovi se rozšíří doba :twisted:
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

Oni sice nefungují dál jako oficiální registrované občanské sdružení, ale jako organizace oživující Malešovskou tvrz pokud vím existují dál.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Kateřina_z_Landštejna
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 431
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Kateřina_z_Landštejna »

Wothan wrote:Oni sice nefungují dál jako oficiální registrované občanské sdružení, ale jako organizace oživující Malešovskou tvrz pokud vím existují dál.
To dost dobře nejde. Protože ztratili právní subjektivitu, pak nemohou být organizací :)
Takže projekt musí být napsaný na fyzickou osobu a ta by měla jednat - de facto jen sama za sebe. Ale to je mimo mísu; spíš by bylo žádoucí, aby ten dotyčný vzkázal, zda je dál garantem nebo zda to má dělat někdo jiný. A toho by měl požádat...
Volo, multum, statim!
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by richardrg »

Podle mých informací Malešovská tvrz patří jedné soukromé osobě, pokud s někým spolupracuje ještě se nemusí jednat o organizaci....
Ale důležitější je na koho se tedy obrátit.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

No jo no - Malešov patří Ondřeji Slačálkovi, který tu má i registraci - ID Malessow. Na rekonstrukci a pořádání akcí se tam ale podílí lidé z Korouhve, teď už bývalé a další. Alespoň ještě loni to tak bylo. Nemluvím o "mých informací" - většinu z nich znám osobně a docela dobře. Ale víc k tomu asi řekne Vikina nebo Ondřej až se tu objeví, nechci mluvit za ně.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Kateřina_z_Landštejna
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 431
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Kateřina_z_Landštejna »

To je jasné, to byla jen poznámka pro upřesnění :)
Volo, multum, statim!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Joe »

tak že je to jasné, předpokládám, že se nám ozvou co nejdříve dotyční nyní již Malešováci, a upřesní nám, kdo bude kontaktní adresou :wink:
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: V. ROČNÍK SRAZU LH 2009

Post by Wothan »

Kateřina: "organizací" lze podle mne nazvat jakýkoli spolek lidí se společným cílem, pravidly či hierarchií aj. ať už mají ve vztahu k státu právní subjektivitu nebo ne. Běžně se tak děje. Ostatně mafie bývá přece označována také za organizaci [-( Snad jen jednotlivec nemůže být organizací 8)
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply