nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Promiň, ale já už na to zase nemám sílu, je to pořád dokola... Jasně, je to taková vychcanost, která dnes všude bují, a překvapuje mě, že by ses zastával někoho, kdo by tvrdil, že chodí s detektorem po lese jen proto, aby tou sondou odháněl mouchy #-o Jak by ses tvářil na někoho, kdo by se vydal se zapalovačem v ruce ke srubům u vás na CV? Čekal bys, až ti zapálí střechu a teprve pak mu "domlouval", že se to nemá?
Významnější archeonaleziště jsou zakreslena v běžných turistických mapách. Existují běžně dostupné knižní průvodce po archeopamátkách, celá řada encyklopedií Libri, kraje vydávají brožurky (např. Karlovarský je dost aktivní), sám jsem také něco vyplodil. Waldhauser z Mladé Boleslavi dal do kupy i dost podrobnou mapu archeonalezišť přiloženou k jeho knize o Českém ráji. Veřejně dostupné seznamy jsou na webu, atd., atd. Nemusíme to ukazovat - ti zloději jsou dost chytří na to, aby si všechny informace k dané lokalitě sehnali, už proto, aby vůbec něco našli, aby jim ta námaha stála za to. Těm jsou nějaké tabulky na stromech šumák (nehledě na to, že cokoliv tlouct do stromů se taky nesmí). Jak dlouho by tam taková cedule asi zůstala? Kolik by jich muselo být, aby kolem dokola označily třeba náš 50 hektarový Plešivec? Když tu ceduli dám na jednu stranu, budou mi tvrdit, že přišli ze strany druhé... To je absurdní! Znova a znova opakuji - jestliže se chci něčím zabývat, musím přece znát pravidla. Taky je na svých akcích na CV vyžadujete a s nikým, kdo je nezná nebo se jimi nechce řídit, se nebavíte. Jestli pravidla znát nebudu, musím očekávat problémy. Chci chytat ryby - musím mít lístek, jít na správné místo ve vhodnou dobu. Chci lovit vysokou - musím složit myslivecké zkoušky a dodržovat doby hájení různé zvěře. Chci stavět barák - musím sehnat mraky razítek, která ale nejsou samoúčelná. Atd., atd. Chci hledat poklady - musím vědět, co to obnáší, kde hrozí kolize s právy jiného. Když prokážeš, že na své zahradě opravdu hledáš potrubí (obvykle je v katastru zaznamenáno věcné břemeno nebo je nakreslené v plánech k baráku), jistě ti nikdo neublíží, když při tom na něco narazíš. Snad chápeš ten rozdíl - těžko budeš dokazovat hledání potrubí někde na kopci uprostřed lesů, navíc na cizím pozemku, a za jakým účelem...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Já se nikoho nezastávám, já jen nemám rád když mi někdo pod jakoukoli záminkou, byť by to myslel dobře omezuje svobody konání ještě dřív než jsem vůbec mohl spáchat nějaký zločin - čistě pro jistotu, abych ho spáchat ani nemohl. A znovu opakuji - je-li v tomhle státě něco byť i jen hypoteticky možné, jakkoli to vypadá absurdně, dříve nebo později se to stane a mně přijde prostě hloupé kvůli určitému počtu zmetků omezovat celou populaci, když efekt bude stejný - bezzubá represe - protože pokud je nejste schopni postihnout teď, jednoduše pro to že tam prostě nestojí policajt co je chytne při činu, nebudete toho schopni ani potom s celou řadou zbytečných zákonů v ruce, jasné? Prostě ten problém i jeho řešení leží jinde - tohle je jen projev zoufalství, podobně jako když si já nabiju na Curii ceduli s prosbou aby se tam lidi chovali slušně a zdrželi se vandalismu. Ty slušné by to ani nenapadlo, ty kterých se to týká se budou jen blbě šklebit.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

To je zajmavý, jak tu mizejí příspěvky s nepříjemnýma otázkama. Jako by se tu někdo něčeho bál...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

no me by zrovna docela zajimalo nejaky vyjadreni k tomu co tu napsal kolega... protoze pokud se to ukaze jako pravda, trochu to zajimave meni situaci... a dokazat ze je to pomluva je pomerne snadny ne? Takze kdo byl zas prudkej jako sracka a smazal to?

na druhou stranu dluzno dodat ze to cemu rikas "neprijemny otazky"... no nevim, mas neco cim to podlozis nebo jen to jen ze si to nekde slysel?
Your freedom will grow each time you say: No!
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Já jsem to slyšel a nechce se mi tomu věřit, proto se na to Raba ptám přímo. A doufám, že to není pravda, protože to byl člověk, kterýmu jsem věřil, že chce něco doopravdy změnit.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Hogofogo wrote:Já jsem to slyšel a nechce se mi tomu věřit, proto se na to Raba ptám přímo. A doufám, že to není pravda, protože to byl člověk, kterýmu jsem věřil, že chce něco doopravdy změnit.
V takovém případě tak činíš poněkud dětinsky a svým nepodloženým výstupem "tak jsem zaslechl" jsi si tu zíkal důvěru pro své dalí příspěvky [-X

Takže pokud si za svým obviněním stojíš a můžeš ho skutečně doložit, máš jistě také právo očekávat odpověď na svou moralistickou otázku. V opačném případě má Rab právo na tvou pokornou omluvu a Abbadon na rozkloučení s tebou...
Ich dien!
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Smazal jsem to já, pokud někdo chce měnit toto fórum v JPP útoky, prosím o sdělení předem, ať se mohu odebrat jinam. Osobně se domnívám, že to sem nepatří, v případě prudkého zájmu tazatele lze řešit přes SZ.
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Já to netvrdím, já se na to ptám právě proto, že to může být pomluva.Ale taky nemusí a jestli to pravda je, tak to znamená, že jsem někomu dlouhou dobu skákal na špek. Už jenom to, jak rychle zmizely dotyčné otázky z tohoto webu, je mi podezřelé. Pokud máte někdo strach z odpovědi a vyhrožujete vyhazovem z fóra, máte skvělou kvalifikaci ke vstupu do Komunistické strany.
Pokud je Rab bez viny a je to jen pomluva, nemusí se bát odpověďi.
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

hlavně klid...
tyhle věci by se mohli řešit po SZ, ne? Není zbytečné to takhle tahat na forum?
vyhazov z fora je zatím myslím předčasný ne? Promázněte to tu komplet a Hogofogo se může zeptat přes SZ...
je tu všeobecný souhlas?
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Já myslím, že to sem právě patří. To není o útocích. Rab tady zastává určité principy, se kterými se do značné míry ztotožňuji, a stává se tak představitelem a mluvčím určité skupiny lidí. Proto by právě takové otázky měl být schopen zodpovědět. Přísloví o víně a vodě znáte asi všichni...
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Hogofogo wrote:Já to netvrdím, já se na to ptám právě proto, že to může být pomluva.Ale taky nemusí a jestli to pravda je, tak to znamená, že jsem někomu dlouhou dobu skákal na špek. Už jenom to, jak rychle zmizely dotyčné otázky z tohoto webu, je mi podezřelé. Pokud máte někdo strach z odpovědi a vyhrožujete vyhazovem z fóra, máte skvělou kvalifikaci ke vstupu do Komunistické strany.
Pokud je Rab bez viny a je to jen pomluva, nemusí se bát odpověďi.
je pravda že jsi buran a kradeš? pokud ne, tak se omlouvám :wink: jestli máš strach z odpovědi, tak nepiš... - asi takhle? kolik ti je, dítě?

omlouvám se ostatním za OT, ale tahle debilita mě fakt vytočila :twisted:
Ich dien!
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

me prijde absurdni ze tu nekdo mym jmenem nekomu "vyhrozuje" odebranim pristupu.. Marsalku??

na druhou stranu dodat ze do jiste miry souhlasim i s melkelem, pokud je to neovereny, dala se polozit otazka prostrednictvim SZ a pak kdyby se ukazalo ze to treba zase tak nepodlozeny neni, to prdnout sem....

ono svym zpusobem jak bylo napsano tu rab zastupuje nejaky postoj skupiny lidi, je clenem nejakych hlidek (pokud se nepletu) a podobne, coz verim ze lezi pomerne v zaludku prave te skupine lidi, po kterych "jde" , takze hadam ze to bude s nejvetsi pravdepodobnosti zdroj onech informaci, nicmene by rab, kdyz jde s kuzi na trh mel pocitat i s timto a umet se branit

kdyz uz tu ta otazka padla, rad bych znal odpoved...
Your freedom will grow each time you say: No!
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

navrhuji založit nové téma a přesunout tam výše napsané příspěvky...
jméno nového vlákna klidně může být: Je Rab zloděj, nebo Hogofogo lhář?
Jinak je mi docela Raba líto.... bereme si tu jeho jméno do úst a on je zrovna offline, takže to tu nemůže jasnou odpovědí ukončit... :-X
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Maršálek: Buran jsem, ale nekradu. A ty?
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

ja bych to nedelil, stejne to bylo smazany relativne brzo, spis si myslim ze kdyz uz to narceni padlo, prave ta odpoved by to hezky uvedla na pravou miru a ukoncila tyhle dohady, a pak se to promaze a bude klid....

osobne se nebojim ze by to rab neustal se cti
Your freedom will grow each time you say: No!
Post Reply