nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

To je teda síla....
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

hele ty silo, to samy se da rict i o tom archeologovi jak sem daval Jura ten odkaz na clanek v reflexu o tom jak by vyvlastnoval baraky a vystehovaval by lidi... to byl taky clovek s extremnima nazorama
Pavel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 75
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Boiohaemum

.

Post by Pavel »

User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

tak to je mazec :shock: Za tu cenu...
Pavel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 75
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Boiohaemum

.

Post by Pavel »

No, když jsem na to koukal minule, tak tam bylo necelejch 90 dolarů.... :evil:
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Slovenské lokality opravdu hodně trpí, nedávno jsem viděl fotky stovek nalezených předmětů, hlavně keltských, alespoň že část se jich dostala do rukou archeologů. Tyhle parchanty chytat a nahnat na údržbu silnic nebo kabelové výkopy, když se tak rádi hrabou v zemi. Ať si hrabou na Dukle nebo třeba šestašedesátkových bojištích, ale rozkrádat lokality a ještě to prodávat...
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

není stráž jako stráž: http://www.volny.cz/arches-straz/cinnost04.htm

k tématu ochrany archeolog. lokalit
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

Knecht wrote:Tyhle parchanty chytat a nahnat na údržbu silnic nebo kabelové výkopy, když se tak rádi hrabou v zemi.
Nejlíp s pruhovanym mundůrem a železnou koulí na noze. Ale to bychom porušili jejich lidská práva, že? :evil:
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

A archeology, co to zavřou do depozitáře a nikdo to nikdy neuvidí? :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
frenk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 317
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by frenk »

Otázka je , jesli to vůbec chceš vidět...V éře internetu si někteří lidé zvykli vynášet soudy od stolu a nejít ad fontes, protože na to nemají"čas". Tohle "skuhrání"mě už fakt nebaví... Publikované je toho poměrně dost a svádět všechno na archeology, co si to nechávají ty nejlepší nálezy v šuplíku je zavádějící.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Přesto bych uvítal určitou změnu ohledně digitalizování a zpřístupnění sbírek, dále mi vadí u některých pocit, že co vykopali je pomalu jejich majetek a taky bych rád viděl důstojné nakládání s ostatky předků.
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Bobr »

v kterym rocniku mate hodinu propagandy ZABIJTE DETEKTORARE?
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Jak řekl Pampalíny. V éře internetu bych uvítal spíše digitalizaci sbírek, vytvoření systému. Vžďyť i to je jeden z důvodu častého přístupu "já to odevzdám a oni to šoupnou do krabice v depozitáři, to si to raději nechám".
Položím dvě otázky - kolik mečů z velké moravy se našlo? A kolik z nich si mohu prohlédnout na internetu na oficiálních stránkách nějaké instituce, kde bude detailní fotografie, rozměry, váha, datace a nálezové oklnosti? A to nemluvím o RTG snímcích, metalurgických rozborech a tak, které jsou mnohdy taky hotové.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

digitalizace sbírek se provádí, ne že ne, s tím zpřístupněním, je to horší......mimo jiné jsem se setkal s obavou, že si na takto dostupných materiálech někdo "cizí" vybuduje kariéru, a ten kdo se s tím (sbírkou) "léta trápil" utře nos - což je samozřejmě pro toho , kdo shání informace irelevantní
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Jenže ten člověk co to našel atd. je placený státem, tudíž jakákoliv ochrana jeho duševního vlastnictví (a nedej bože nálezů) by měla být marginální.
Tohle mi osobně mi třeba vadí.