nalez z ilegalniho vykopu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Aukro připravuje změnu pravidel.

___________________________________

A ode dneška už jsou změněná - http://www.aukro.cz/help_item.php?tid=7 ... 404&zoom=N

Samo o sobě to nepomůže ničemu, ale lepší než nic...
Last edited by Bonemina on Tue 17. Jul, 2007 15:17, edited 1 time in total.
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Jsem skeptik, dokud stát do kultury nenaleje dostatek peněz, nezmění se legislativa a její vymáhání a hlavně dokud se nezmění myšlení běžných lidí, o čemž silně pochybuju, bude se vesele šmelit na Aukru nebo kdekoli jinde.
User avatar
Appendix
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Starý Plzenec

Post by Appendix »

Souhlasim...
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov

Post by zoone »


"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Hlavně ta odměna, u nás by dostali pár stovek za hodnotu těch drahých kovů...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín

Post by kascha »

Hele ono je to těžký...s těma penězma, u nás peníze sice sou ale určitě ne v muzejích nebo podobných organizacích (zato dokážeme postavit nejdražší kilometr dálnice 8).
Wir wollen in Beifall untergehen ..
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Seraf wrote:Jak to dopadlo s tím slovákem? :?:
Trvalo to dlouho a nakonec nedopadlo tak, jak by mělo, alespoň však něco, minimálně výslechy policie a hrozba trestního stíhání snad trochu zapůsobila. Zde k náhledu usneseni slovenské policie.
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Nedal bych moc za to, že spousta muzejníků taky pěkně krade. Platy mizerný a přitom seděj na pěkným majetečku.... to se to mění mincičky za falza, při odevzdání depotů se falšuje evidence, v depozitářích se pod jedním evidenčním číslem mění předměty, a litá únětická dýka s excelentní patinou která se dá zpeněžit za pár tisíc euro, se záhadným způsobem promění v několikacenitmetrové rozpadlé torzo. Taky si zkuste v nějakým muzeu zažádat k zapůjčení předmětu ke studiu. Většinou vás pošlou do pr... protože potom by jim kdekdo viděl pod prsty.
kascha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Valmez, N.Jičín

Post by kascha »

[quote="Hogofogo"]Nedal bych moc za to, že spousta muzejníků taky pěkně krade. Platy mizerný a přitom seděj na pěkným majetečku.... to se to mění mincičky za falza, při odevzdání depotů se falšuje evidence..........



:shock: jo a abych to zakryl tak nakupuju v sekáči.
jenom tak na okraj...samozřejmě že se najdou lidi, kteří depozitáře zbytečně znepřístupňují. Druhá věc je že se to všechno řídí dost přísnýma pravidlama a často konečné rozhodnutí není na správci, ale na jeho vedení. Jo a při inventurách - které sou dané ze zákona sou přítomní (v inventarizační komisi) další lidi, kteří podepisují protokoly.......
Ale protože sme lidi....znám i případy (i když eště z dob komárů), kdy zpravce sbírky fakt věci prodával, zavřeli ho...a co byste řekli? po propuštění zastával podobné místo v jiném kraji :-X
Wir wollen in Beifall untergehen ..
Hogofogo
Nováček
Nováček
Posts: 22
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Hogofogo »

Samozřejmě všem slušným pracovníkům muzeí se omlouvám a doufám, že jich bude alespoň 95%. Těm naopak velmi fandím.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »


Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Normálně bych řekl chudák chlap, ale v tomhle případě by to nějak nešlo od srdce...možná božská spravedlnost?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Boží mlýny... :wink:
Informace z konference o detektorech kovů (Archeologické rozhledy LIX / 2007): detektory
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Pampalíny wrote:
rab wrote:Parchant, má ještě tu drzost žádat o pomoc muzejníky a archeology, naprosto otevřeně, jako by se nic nestalo :evil: Kdyby byly jeho úmysly čisté, rovnou by to do nějakého muzea odnesl...
hodne lidi tam ale pise (zda pravdive nevim) ze hodne veci odevzdavaji.
had wrote:dokonce pořádali setkání s archeology za účelem zlepšení komunikace a spolupráce...
I když se někteří detektoráři snaží komunikovat, je to spíš proto, aby své soukromé hobby nějak ospravedlnili - jisté je to, že jde pořád o nelegální činnost, přestože část archeologů je pro spolupráci (ovšem jiná část zásadně ne). Místo aby dostávali odměny za nález (patřičně medializované), čímž se jejich nezákonné jednání jakoby posvěcuje (paradoxně ze strany úřadů, jejichž povinností je chránit kulturní dědictví), což vede k dalšímu narůstu vykrádání lokalit, je třeba podávat trestní oznámení i na ty, kteří takovou činnost schvalují a odměňují.
Last edited by Rab on Wed 05. Mar, 2008 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

frenk wrote:Rab: Nebyl bych až tak rezolutní...

DĚKUJI.ROZMĚRY JSOU:CELKOVÁ DÉLKA 460MM,ČEPEL 360MM,TLOUŠTKA 10MM.NÁLEZ BYL UČINĚN V OKRESE UH,HRADIŠTĚ U OBCE STRÁNÍ ČI TAKY KORYTNÁ,NEVÍM ČÍ JE TOHLE PŘESNĚ KATASTR.CHODÍM TAM NA VÁLKU .O NÁLEZU JSEM INFORMOVAL P.VAŠKOVÝCH Z UH.HRADIŠTĚ,KTERÝ SE JEŠTĚ BOHUŽEL NEOZVAL.CHTĚL BYCH ABY SI TO CO NEJSPÍŠE ODVEZL,PROTOŽE NŮŽ MÁ VELKOU KOROZI A JE NUTNÉ S TÍM NĚCO RYCHLE DĚLAT.DÁM TO ZATÍM DO DESTILKY A UVIDÍME CO BUDE DÁL.JÁ SE ZNÁM OSOBNĚ Z NĚKOLIKA ARCHEOLOGY,PROTOŽE SE O NI ZAJÍMÁM UŽ ASI 25.LET,ALE SPÍŠE KAMÍNKY,TEDY DOBU KAMENNOU.CHODÍVÁME SPOLU NA POVRCHOVÉ SBĚRY.V POSLEDNÍ DOBĚ DOST SPOLUPRACUJI S P.ŠKRDLOU OHLEDNĚ PALEOLITU MÉHO OKOLÍ.BUDU VELMI RÁD,KDYŽ MĚ O TOM NOŽI NĚCO NAPÍŠETE A JÁ SI TO ZALOŽÍM I S FOTKOU DO MÉHO ARCHIVU.ZATÍM JSEM MOC TAKHLE STARÝCH KOVOVÝCH VĚCÍ NENAŠEL,TAK JE TO PRO MĚ VZÁCNOST.
POKUD SE P.VAŠKOVÝCH OZVE,TAK VÁM PÍSNU A UŽ SE POTOM MŮŽETE OBRÁTIT PŘÍMO NA NĚJ.POKUD TO BUDETE CHTÍT ZDOKUMENTOVAT.ŘEKNU VÁM,ŽE JSEM TOHLE ANI NÁHODOU NEČEKAL.TO VÍTE V LESE ASI MAČETA TAK NEOBVYKLÁ NEBYLA A JEŠTĚ ŽE MÁM TAKOVÝ ZVYK ,ŽE BERU VŠECHNO CO NAJDU,AŽ DOMA TO TŘÍDÍM A CHTĚL JSEM SI TEN NŮŽ DÁT NA ZED.ALE JAK JSEM OČISTIL TU HLÍNU ,TAK SE MĚ TA KOROZE HNED ZDÁLA PODEZŘELÁ,TAK JSEM TO DAL RADĚJI NA WEB.NO VIDÍM ,ŽE JSEM DOBŘE UDĚLAL.TAK ZATÍM SE MĚJTE.
To je dojemné, až mi málem slza ukápla, slušňák "amatérský archeolog"... Fakt se omlouvám, ale nemůžu jinak: je přece jedno, jestli chodí na militarie nebo kameny, prostě likviduje nálezové situace, přivlastňuje si něco co mu nepatří a ochuzuje nás o informace... Porušuje památkový zákon tím, že nález vyzvedne a odnese, místo aby dle zákona ponechal místo v původním stavu a zavolal archeology, porušuje vlastnická práva majitelů pozemků tím, že jim tam leze a kope na jejich majetku, zákony o ochraně přírody a krajiny a o lesích tím, že kopáním porušuje lesní půdu, a pokud si nález přivlastní a neprodleně jej neodevzdá, dopouští se krádeže! Atd.
Pro zajímavost výpis lokalit ze SASu - státního archeologického seznamu, který eviduje známá či možná archeologická naleziště:

katastr Korytná (UH)
- U boží muky
- U Lipin
- Padělky (u hřbitova)
- Horní Díly (Řepniska)
středověké a novověké jádro obce

katastr Strání (UH)
- Ovčín
- tvrziště (hrad?)

Tak na kterém z těchto míst kopal a co všechno už zlikvidoval?