Vzkazy a oznámení

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Vzkazy a oznámení

Post by cossack »

Marně jsem hledal stávající přihrádku, kde bych vytroubil do světa, že už mám konečně webové stránky. Tak jsem si dovolil založit novou nit.
Takže dámy a pánové, račte nahlédnouti. Tady to je:

http://www.sedlar.livinghistory.cz/
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by KŘIŽÁK »

Zdravím,stránky pěkné,předpokládám,že sortiment časem rozšíříš..Možná by nebylo na škodu,když už jde o výrobky pro oživlou historii k fotkám připojit dataci a zdroj,jde li o repliku,nebo rekonstrukci...
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Sortiment je nepřeberný, funguje to tak, že dělám takové věci, co si kdo objedná. Takže to záleží čistě na zákazníkovi. Jediné čemu se vyhýbám jsou boty od vrcholného středověku výše.
Jojo, taky bych měl rád všechno datované a vycházel jen z hodnověrných podkladů :wink:. Poctivě se snažím, ovšem obsáhnout tolik období poměrně detailními znalostmi je nad moje síly. Ale rád si nechám poradit...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Cossack: Jinak takováhle adresa funguje i bez toho "www". Ale zajímavé věci - už jsem ti tam odkázal jednoho našeho začátečníka kvůli románským botám.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by KŘIŽÁK »

cossack-No právě-pokud je botka nebo její část rekonstrukce nálezu,měl bys to inzerovat.Na tvoje stránky budou chodit nejen lidé hledající konkrétní výrobek,ale i pro informace a inspiraci a to jsou potenciální zákazníci a nositelé reklamy.Pokud tedy stojíš o rozsáhlejší výrobu.Pamatuju ůplné začátky Alana Kvasničky i Matese-první nesmělý pokus a pak boom...A to neměli www.
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

KŘIŽÁK wrote:Na tvoje stránky budou chodit nejen lidé hledající konkrétní výrobek,ale i pro informace a inspiraci
Jasně, sám to dělám podobně. Já ten problém absence zařazení jednotlivých věcí vnímám docela silně a budu se to snažit zlepšit. Ale třeba konkrétní prameny pro RS jsou pro mne španělská vesnice, přitom poptávka po RS botech je celkem velká, takže se snažím získat přehled, rozšiřovat si obzor, ale narážím na ten sám problém - v pro laika dostupných zdrojích všude chybí datace nebo místo nálezu. Konkrétně mám určené tuším jen jedny boty a ty jsem ještě nikomu nedělal.
Každopádně tu připomínku beru.
User avatar
BidakII
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by BidakII »

Přednáška:

PhDr. Dana Dvořáčková
(Historický ústav Akademie věd ČR, v.v.i.) na téma "Panovnický dvůr ve středověku"

Přednáška se bude konat ve středu 18. března 2009 od 17.30 hod.V PŘEDNÁŠKOVÉ SÍNI NÁRODNÍHO MUZEA V PRAZE
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: Vzkazy a oznámení

Post by nataniel »

Poznáte tieto deky http://www.balkanova.cz/categories/?categoryId=1 aké máte s nimi skúsenosti ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Vzkazy a oznámení

Post by Maršálek »

PF 2010

Přeji Vám všem na tomto fóru příjemné prožití vánočních svátků a vše nej do nového roku 2010.
Nechť se Vám všem daří úspěšně, s dalším elánem a novými nápady vykročit směrem, který jste si vytyčili ;)
Maršálek
DSC06756.JPG
(309.1 KiB) Downloaded 154 times
Ich dien!
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Re: Vzkazy a oznámení

Post by Jiři z Holohlav »

Smrt je smyslem života.
richardrg
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 120
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Vzkazy a oznámení

Post by richardrg »

Kdo by potřeboval nějakou metráž látek, prohlédněte si prosím toto
http://forum.brodec.org/viewtopic.php?f ... 8201#p8201
Josef
Nováček
Nováček
Posts: 2
Joined: Wed 16. Apr, 2014 18:06

Re: Vzkazy a oznámení

Post by Josef »

Nejsem si úplně jistý, zda tato informace patří do této rubriky nebo na tyto stránky obecně. Také netuším, zda se to už zde někde v nějaké jiné podobě neprobíralo. Ale protože se jedná se o záležitost, která nejspíš velmi zásadním způsobem zasáhne prakticky do všech odvětví Living History i našeho každodenního života, tiše doufám, že moderátor bude k mému příspěvku tolerantní.

V letošním roce má přijít na přetřes nová legislativa harmonizující zbrojní zákony Evropské unie a sjednotit je. Podle toho co se zatím proslýchá, by mělo dojít k velkým omezením a mnoha zákazům. Věc se týká všech odvětví Living History, kde se vyskytují dobové nože, luky, kuše nebo historické palné zbraně. Prakticky jediné, co by nám zůstalo (v případě, že by byl zákon přijat v plné šíři) by byl pouze dobový oděv. Uznejte, že rytíř bez meče, lučistník bez luku nebo voják bez pušky, to je přeci jen trochu málo na plnohodnotné provozování naší činnosti.
Také se mi vůbec nelíbí připravované nařízení, které by mělo běžnému občanovi zakázat účinnou obranu při napadení. Počínaje tím, že naše manželky nebudou smět sebou na obranu před násilníky nosit v kabelce pepřové spreje (jinak zcela likvidační pokuta nebo vězení) a vy se ve vlastním domě, ani proti mnohonásobné přesile útočníků, nebudete smět bránit jakoukoli zbraní ani kuchyňským nožem ani čímkoli jiným (nedej bože pistolí). Myslím, že každý návštěvník tohoto serveru by si měl udělat chvíli čas a podívat se, co se o tom píše na http://www.zakazzbrani.eu a zaujmout k tomu své stanovisko nebo alespoň o této problematice dát vědět ostatním.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Vzkazy a oznámení

Post by Maršálek »

Zatím slyším jenom obavy veřejnosti, ale jako aktivně sloužící muž zákona nevím o žádné údajně připravované novele. Naopak se zbrojní průkaz prodlužuje z pěti na deset let... Stejně tak se v TZ nemění Nutná obrana a Krajní nouze, které řeší právo každého občana na sebeobranu, garantované mimochodem Základní listinou práv a svobod. Stále jsme si spolu se soudci vědomi, že má-li být obrana účinná, musí být razantnější než útok, který odvracíme. Tolik diskutovaná zjevná nepřiměřenost se vztahuje na ZJEVNÉ překročení - např. když útok úspěšně odvrátím, nebo pominul a já již sám v bezpečí zastřelím prchajícího útočníka. I s tím se ovšem dá pracovat, protože podle TZ má každý právo zadržet pachatele TČ při jeho páchání, nebo bezprostředně po něm a je-li při tom pachatelem napaden, má občan právo na obranu. Je to samozřejmě hodně zjednodušené, ale tohle téma vždy vyvolávalo vášně a je opředeno tolika mýty, že se v něm laik často ztrácí. Dost chaosu nám v tom dělají média, která v honu za senzací popisují jednotlivé kauzy velmi účelově a zkresleně, takže se pak u televize rozčilujeme a takhle reagujeme. Kolegyně je tisková mluvčí, tak mám docela slušnou představu o překrucování zpráv.

Osobně mám za to, že je to cílená kampaň politiků v souvislosti s Eurovolbami při jejich honu za voliči, viz. Radek John a jeho právo bránit se...
Osobně si nevybavuji kauzu od nás, nebo z EU, kdy by byl někdo opravdu odsouzen za to, že se bránil v souladu se zákonem. Tím ovšem netvrdím, že tu máme ideální stav a spravedlnost vítězí. Stále tu platí síla peněz a moci při rozhodování o nevině obviněných prominentů.
Ich dien!
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Vzkazy a oznámení

Post by melkel »

Je to upozornění na ZPRÁVU jedné pomatené EU kozy, jejíž samotné projednání bylo odloženo na rok 2015. K jakékoliv legislativě to má ještě sakra daleko. Neznamená to, že bychom se o to neměli zajímat, lobovat u svých zákonodárců a europoslanců, zcela jistě ale nedojde k nějakému schválení směrnice v dohledné době. Tudíž petice ano, panika ne. A vzheldem k tomu, jak říká Maršálek, je naše zbraňová legislativa velmi rozumná a spíše se v tuto chvíli kloní na stranu vlastníků zbraní, neměl bych přehnané obavy.
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Re: Vzkazy a oznámení

Post by wolf »

Myslíš, že harmonizace půjde směrem k naší nebo UK legislativě?
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
Post Reply