Průzkum - Salon krásy

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Má smysl zakládat "salon krásy" pro jednotlivá období?

Ano, není nad konkrétní případ
35
74%
Ne, obecné diskuse stačí
12
26%
 
Total votes: 47

User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Průzkum - Salon krásy

Post by Raiden »

Přátelé!

Zaujalo mě stejně pojmenované téma u kolegů z pozdního středověku; vypadá to nějak takhle. Stručně, kdo bude tápat ohledně oděvu, výstroje, výzbroje atd (a bude ochoten se veřejně prezentovat), založí téma pod svým nickem, nafotí sebe, svou výstroj atd., popíše čeho by chtěl docílit (jakou postavu představuje) a fundovaní odborníci pak v diskusi doporučí, co a jak zlepšit.
Samozřejmě nechci dublovat brodecké fórum, jen bych rád měl něco podobného v baroku a výše, čili mimo rozsah V/PS (zapojení kolegů ze starověku až RS ponechávám na jejich úvaze).
Co vy na to?
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Moje odpověď je že něco takového není potřeba, protože stačí využít stávajících diskuzí - i tam se lze bavit konkrétně, ale představa že budeme mít každý vlastní forum na svou osobu mi přijde ujetá.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce

Post by Radim Vaňousek »

To záleží na vás. Každý máme svoje metody, jak lidem pomáhat. Nicméně se snažím "salón krásy" prosadit i na připravovaném https://lisovcici.brodec.org/ a https://dobakarlova.brodec.org/ aby v tom uživatelé neměli takovej bordel, když budou brouzdat (no a hlavně já, žejo.)

Nicméně místa pro databáze mám pořád hafo -jestli se vám tady něco nezdá, můžu vám vytvořit fórum čistě barokářské, sedmiletkové. Cokoliv. Jenom si musíte sehnat patrona, mně už dochází dech. #-o
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha

Post by narvek »

BTW: na jednom anglickém fóru, které čtu, to funguje podobně...jako to má Radim..
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce

Post by Radim Vaňousek »

hmm... ti pěkně děkuju. :? Já myslel, že to bude můj průlomovej projekt a on už existuje. :cry: Mno, ale není vše prozrazeno, mám nějaká další opatření, která snad potěší většinu adminů dedikovaných fór (snad i livinghistory.cz). Uvidíme.

Domlouval jsem se s Olaffem, aby něco takového udělali i na Slovensku.

Snad už vypukne sladká genocida keckařů :biggrin:
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha

Post by narvek »

Radime, ne přímo salon krásy, ale do sekce obrázky tam lidé vylezají s kůží na trh. Takže tam musí být připraven dokázat podle čeho tam má co udělané a tak. Takže v překladu, pokud tam vylaze a řekne "co mám špatně?" určitě mu poradí..
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Jo to jo, ale tam přece nemá každý své vlastní forum ne? Prostě to hodí do nějakého fora, probere se to a jede se dál.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Pavel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 75
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Boiohaemum

salon

Post by Pavel »

No, Wothane, právě něco takového by hodně pomohlo právě v případě tolik diskutovaného Isarna.Samozřejmě že v tomto případě se nedá mluvit o rekonstrukci oděvů z nálezů nebo iluminací, ale jako návod pro ostatní čeho se vyvarovat a co je naopak považováno za odpovídající a nebo alespoň přijatelné.I když by možná nakonec stačila rubrika v sekci starověk 21.století
Go n-éirí an bóthar leat!
Ondra
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 148
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Lopeník

Post by Ondra »

1 postava = 1 vlakno?

Me se to libi. Kdyz to budou lidi vyuzivat (ne kazdej je ochotnej se vystavovat na web) a kdyz budou ostatni ochotni radit kazdemu zvlast.

Sice to trochu zavani duplicitou, ale jsem toho nazoru ze zadne jedno konkretni rozdeleni temat fora neni uplne idealni, takze reseni stejnych veci na vice mistech se stejne vyhnout neda.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

Wothan wrote:Jo to jo, ale tam přece nemá každý své vlastní forum ne? Prostě to hodí do nějakého fora, probere se to a jede se dál.
Aby nedošlo k nedorozumění, samozřejmě jsem měl na mysli 1 postava = 1 vlákno. Prostě jako to maj Brodecký.
Omluva za záměnu termínů... :oops:
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha

Post by Bohuslav »

Mně se toto taky líbí ,protože se v jedné diskuzi se dá vyřešit vše ,oblečení ,výstroj ,výzbroj a další vybavení.
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Já jsu, taky pro. Nováčkům by to pomohlo (museli by ukázat co třebas mají nebo co si představují a co se dočetli) A pak by jim mohl někdo poradit. (tak jak je to na brodcu)

Ale pokud by někdo přišel na salon krasy a řekl ahoj chci dělat Vikinga nebo slovana z 9.st, nic o tom nevím a nic víc by nenapsal tak takto zase ne.
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
Kryštof
Nováček
Nováček
Posts: 33
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice

Post by Kryštof »

Mě se to taky zamlouvá :wink: Je to zajímavá myšlenka.
Bernard Gui

Post by Bernard Gui »

Zajimave, jsem pro.
User avatar
Jaroslav Bašta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč

Post by Jaroslav Bašta »

Pokud to bude fungovat jednoduše, proč ne?