Průzkum - Salon krásy

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Má smysl zakládat "salon krásy" pro jednotlivá období?

Ano, není nad konkrétní případ
35
74%
Ne, obecné diskuse stačí
12
26%
 
Total votes: 47

User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Ten katalog prostav je IMHO ideální u armády, kde je uniformita žádoucí.
V Salonu krásy by mi nevadila duplicita, ale spíš popsané nebezpečí přístupu: "IWTB todle a todle, tak mi sem sneste všechny podklady"
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Nerad bych zemřel nepochopen :) Argument který mám proti Salónu krásy tak jak funguje na Brodci, je to že vyžaduje velmi tvrdou ruku a nemilosrdnou cenzuru + mazání, jinak se zvrhne do s prominutím žvanírny, která se vzdálí původnímu cíli.

Nesnižuju jak to kluci brodečtí mají uděláno. Ale prošel jsem si dneska prvních asi deset threadů, a až na pár se vážně nedrží Návodu pro klienty - nebo-li původní myšlenky "vyfoť se a nech se posoudit". Daleko víc jsou to dotazy klasického typu "našel jsem tohle a tohle - tady je link - , mohlo by to bejt?".

Takže mi přijde užitečnější Katalog historických postav s jeho Feldfrau - fotky přímo ve fóru, osoba znalá která téma (postavu) popíše ji včetně možných variací a je k dispozici pro dodatečné dotazy týkající se dané postavy. Uniformity bych se nebál, snad jedině v případě kdy skutečně není známa jiná varianta daného artefaktu.

Prostě respekt k tomu že se někdo chce podělit o svoje znalosti, ale výsledek (sada informací) by měl být dle mého názoru srozumitelný, pochopitelný a "trvanlivý". K tomu patří třeba zřetelné oddělení "tvrdých" a "měkkých" informací - jako příklad uvedu tvar a materiál oděvu (daný použitým zdrojem) a informaci že tu a tu látku koupíš tam a tam, jsi-li z Brna. To první je užitečné všem zájemcům, to druhé jenom někomu a někdy a za dva roky už vůbec nemusí platit.

Ve finále budou za dva roky původně nadšení "mentoři" vyčerpáni znovu a znovu se opakujícími se "měkkými" dotazy a informační hodnota toho, co kdysi napsali bude o dost nižší než kdysi. Waste of time.

Ohledně zmíněných kostymy.cz, při vší úctě je oděv pouze jednou ze složek hodnověrné postavy. Tu dále tvoří drobné doplňky, zbraně, šperky, věci osobní potřeby, případně další věci jako polní ležení, sociální a historický kontext, vystupování atd., spousta věcí mimo rozsah kostymy.cz.

Abych ten svůj výlev nějak uzavřel, rád strávím měsíc nad tím že se vyfotím a a popíšu pět A4 textem, ale nebudu plýtvat časem na to co si zájemce může najít na webu po půlhodině hledání. Ovšem, proti gustu žádný dišputát :)
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Boza wrote: Nesnižuju jak to kluci brodečtí mají uděláno. Ale prošel jsem si dneska prvních asi deset threadů, a až na pár se vážně nedrží Návodu pro klienty - nebo-li původní myšlenky "vyfoť se a nech se posoudit". Daleko víc jsou to dotazy klasického typu "našel jsem tohle a tohle - tady je link - , mohlo by to bejt?".
Já bych si přál, aby to fungovalo tak, jak jsem Salón prvně navrhnul. Jenomže většina nových uživatelů nikoliv. A když bych to na nich vyžadoval, zůstali by v keckách nadosmrti, ukazujíce si na mě "zlej bubák!"Zkrátka jsme podřídili Brodec JEJICH představám, abychom docílili dobrých výsledků a větší návštěvnosti. Mě to taky séře, když musím každou chvíli přejmenovávat posty, přesouvat témata, imrvére se vyptávat atp. Ale dělám to, výsledky jsou překvapivě dobré.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Každopádně už by to něco podobného chtělo, protože diskuze o plátové zbroji a jejích součástech, která začala u kyrysu se zvrhává na něco a když řikáte že kyrys ne, tak co teda?
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Bude to sice znít dost namyšleně, ale... málokdy se mýlím. Začátečník má vždycky hodně otázek a potřebuje vodit za ručičku.
Je to jako v nové práci -je lepší mít k dispozici návodku, nebo člověka, co vám všechno ukáže? :wink:

Mně je šumafuk, jestli si ten salón tady zřídíte. Žádná práva si na něj nevyhrazuji.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

No právě. Já to teď budu muset smazat, protože plátových zbrojí se to už moc netýká, ale přitom bych rád aby někde zůstaly informace tomuto nováčkovi jednou dané a dobře míněné.
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Já tady raději nic navrhovat nebudu. Modří již vědí proč...
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

No já vím že se to řešilo a pak to utichlo. A kdyby se tu něco takovýho zřídilo tak bych byl pro to abys to moderoval ty ze dvou důvodů:

1) Jsem hajzl a mohli by to náhdou hodit na hrb mě.
2) Máš s tím zkušenost od vedle.
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Podívej, mně stačí, že dělám administrátora na 4 fórech. A sehnat za sebe zástupce není prdel.

1) bych tohle už nestíhal
2) bych musel mít schizofrenii, abych udržoval stejně zaměřenou kategorii na tomto, potažmo konkurenčním a rozdílně funkčním webu.
3) bych pořád kafral do Abeho, protože mám zcela odlišný přístup k osvětě. A snažil se mu vnuknout svoji myšlenku. Cíl je pro nás stejný, ale metody by se mu nelíbily.

Pozdní středověk jsem před dvěma roky odsud "ukradl" a hodil na samostatnou doménu. To samé jsem nedávno na požádání udělal s barokem, karlovcema a taky jsem opravil Hradecký dvůr. Jako informační středisko pro začínající Římany jsem uvedl fórum Legia X GPF, aby se diskuse přenesla tam. Rád bych viděl livinghistory.cz zaměřené pouze na raný středověk. Tohle rozdělení má svoje důvody. Pokud je chcete zopakovat, stačí říct.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

nevim co mas namysli, ale nejak posledni dobou nenachazim ani cas ani motivaci ...
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Pro některé se opakuji, pro některé je tohle novinka. Nikomu to už nevnucuji, ale pokud by se toho někdo chytil a pokračoval v tom, budiž... o co jde?:

Tenkrát, když jsem dostal svoji pozdně středověkou výbavu na úroveň "koukatelného minima" mi při pohledu na jiné šermíře nedalo a začal jsem se účastnit osvěty, kterou šířila Korouhev měštěnínů staropražských. Po cca roce a půl v mých očích neměla Korouhev absolutně žádný vliv na širokou veřejnost. Problém byl samozřejmě v internetové komunikaci s veřejností. Tak jsem se od nich odloučil a začal jako jediný z nich radit alespoň na ceskyserm.cz a scherm.cz Komunita zdejších LHčkařů moje rady nepotřebovala, jela svým způsobem pořád dál, ale něco mi na ní nehrálo -jenom pro sebe.

Uvědomil jsem si, že mezi příznivci LH a keckařema panuje velká nenávist a pohrdání. Což je škoda. Nikde na www, neexistovalo fórum, které by tyhle dva tábory spojovalo a přispívalo k zlepšení úrovně rekonstrukcí historie, bitev atp. v Čechách. Tak jsem ten most vytvořil. Sice je zaměřený na 2. pol. 15. století, ale je to sakra dobrá mašinérie. Zarputilí historici si na něm budují skvělé renomé -viz Siegfried, Martin Broďan, Hawkwind atp. Keckaři a začátečníci jsou rádi za jejich velkou ochotu pomáhat, poradit a naučit. Funguje to trochu pomaleji, zato velice dobře a výsledky byly vidět už na minulém a předminulém Libušíně. A to si klidně namasíruji hruď, protože se dost často lidí na bitvách ptám, kde tohle a támhleto sehnali a od koho si nechali poradit.

Nedávno mě napadlo, že bych tohle mohl udělat i pro jiná období. No tak jo -napsal jsem několika "reprezentantům" určitých období a zeptal se, jestli si nechtějí svá internetová fóra trochu víc zpopularizovat pro dobrou věc. Vysvětlil jsem jim, co by oni dělali a že já na svém fóru udělám odkazník, který bude směrovat BOTy, uživatelé a návštěvníky přímo na ně a na další nejkvalitnější spolky v ČR.
Další dvě fóra jsem nedávno vytvořil, abych zaplácnul díry v mém projektu
http://dobakarlova.brodec.org/
http://tricitka.brodec.org/

A zde je onen odkazník (jádro projektu)
http://forum.brodec.org/viewforum.php?f=83

-je chabý a ne moc provařený, zatím jsem se neodhodlal udělat několik primitivních kroků k tomu, abych zvýšil jeho index na Googlu aj. Takže spoléhám na další administrátory, že si i nadále povedou svojí vlastní propagandu a budou se často zviditelňovat. Možná ten odkazník udělám jako jedinou hlavní stránku, přímo na adrese www.brodec.org

Moje vize zkráceně: provařený odkazník; internetová fóra + Salóny krásy pro všechna období (v základním rozdělení).

Děr v obdobích máme stále hodně, protože se nenajdou pořádní reprezentanti, co by měli potřebné znalosti a vůbec ...slušnou výbavu.
Mám v záloze doménu pro Kozáky, kterých je u nás ještě méně než šafránu http://kozaci.brodec.org/
Ciďák se k administraci už nehlásí, protože nemá čas. A ostatní z FVU nemají žádné zkušenosti s administrací PhpBB, ani komunikací na něm. S mými slovy "sám to nebudu dělat" zůstalo fórum nedotčené.

Tvoje role, Abe, by byla stejná jako moje a jako mnohých dalších adminů projektu osvěty -sbírat a lákat lidi na re-enactment svého období a za pomoci těch nejlepších arbiterů (Wothan, Melkel, Kain apod.) jim zajistit rychlý posun vpřed.
Máte dost velkou výhodu, poněvadž jste úrovní rekonstrukce RS na míle před námi.

Aby nedošlo k nedorozumění: livinghistory.cz obsahuje hodně zajímavých příspěvků a článků pro různá období a je nesmysl, aby se jenom kvůli mému projektu stěhovali, či mazali a zůstal zde jenom raný středověk.

Rád bych v tomhle projektu pokračoval, ale už mi to leze na palici a hlavně mi to čím dál tím víc zabírá volný čas. Taktéž mi nepřijde fér se někomu nacpat do pískoviště se slovy "hele tady bude Franta, tady Miloš, Michal, tohle bude moje a tamhle ten kus bude tvůj, protože..."


Huh. Jsem ještě uondaný ze včerejška, tak kdybych v něčem nebyl pochopen, či jsem někde zapomněl dopsat myšlenku, pište. :|
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava
Contact:

Post by Indy »

Nezbývá mi než souhlasit a Radima polácat po útlém ramínku.
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Pardon za OT...

Počkej, až se mi do pár let zpomalí metabolismus na normál. To už nebude útlej Radímek :)

Indy, kolik vás dělá v ČR sedmiletku? Možná bych se za cca 2-3 roky přidal. Páč na kozáka, či římana, který se mi líběj nejvíc, bych musel sundat vlasy. :cry:
User avatar
Indy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 158
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Morava
Contact:

Post by Indy »

Sedmiletku? No pokud se ptáš na všechny druhy vojsk tak asi 130 /hrubý odhad/ A těch dobrých tak půlka. Pořád nám existuje značný nešvar cpát tam napoleoniku /to stejně divák nepozná/ A máme stejný nešvar jako v gotice, tzv. dinosaury.
Ale jsou docela značné rezervy za čárou, sedmiletka se hodně jezdí venku Německo, Polsko, Švédsko.
A proč až za dva roky? Když mákneš, stihneš s náma letos švédsko.
\"Asi na nás zapomněli!\" anonymní Moravan 8. listopadu 1620 za zdí letohrádku Hvězda. http://www.olomouckypluk.cz
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Založíme diskusi na Brodci, ať tu neděláme mrdník.

Jde o to, že musím letos kupovat pneumatiky a zahrádku na auto, takže budu téměř bez peněz. Nemůžu chtít všechno najednou.
Post Reply