Průzkum - Salon krásy

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Má smysl zakládat "salon krásy" pro jednotlivá období?

Ano, není nad konkrétní případ
35
74%
Ne, obecné diskuse stačí
12
26%
 
Total votes: 47

User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Jsem pro. Například pokud se mi na jaře jak mám v plánu podaří se vyloupnout v patnáctkovým plnoplechu na koni, tak budu vědět už jen op jediném podobně vybaveném člověku, což je i na byť malou akci (turnaj, průvod, to už je jedno) dost málo. Pokud bych v Salonu krásy ovšem narazil na někoho podobně vybavenýho, dá se s ním už domluvit na eventuální spolupráci atd. V podstatě to bude něco jako katalog žoldnéřů :badgrin:
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Hlasuju proti. Bez každodenního moderování tady bude za rok padesát salónů krásy a každé jednotlivé vlákno bude zadělané nesouvisejícími zprávami od nováčků, prudičů a honičů trik. Další proti je duplicita informací a odpovědí. Už teď je potíž najít konkrétní odpověď bez zdlouhavého hledání, a to jsou fóra rozdělená dost logicky.

Tohle: http://forums.armourarchive.org/phpBB2/ ... b6c8d34f64 beru jako odstrašující příklad.

Ještě další věc - pokud by to mělo být míněné jako pomoc pro nováčky (vzor), tak je to IMHO medvědí služba. Za a) si lidi zvyknou na to že mají za zadkem arbitra, který jim řekne co a jak, aniž by oni sami museli myslet, b) je dost věcí které nejsou jednoznačné, takže bude hrozit, že ten vzor bude prostě zavádějící (jediný správný).
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Jsem proti. Každý to bude mít moc jednoduché, prostě sem naleze a "všechno mi řekněte". At se přidá k fungující skupině, ať se s nimi naživo setká, ať napíše mail člověku, který to dělá dobře, a ten ho někam odkáže. Ať se prostě snaží. Tihle lidi beztak nebudou číst ostatní vlákna, aby se poučili, ale budou zakládat nové a arbitři budou omílat a omílat...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Jsem na rozpacích,jako porada pro doladění doplňků nebo zdobení /motivy/ mě to přijde vhodné.Fotku borce v prostěradle bych ale rovnou mazal.Zatím nehlasuju.
Smrt je smyslem života.
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

Post by Bohuslav »

Pomoc nepotřebují zdraví ,ale nemocní. Myslím si,že čím větší obrácení tím líp.A ono občas oživit nějaká témata ,které už je mirněji zatuchlá není nikdy od věcí.
Když se budu ptát na věci ,již zodpovězené.Odkáže se na již proběhlou diskuzi.
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Většinou neodkáže, takhle to nefunguje. Je snazší utrousit znalostní poznamku než hledat za tazatele.

Ale abych nebyl nekonstruktivní - mě by se líbilo něco jako tohle:

http://www.liebaart.org/cuisse_e.htm nebo (ve zjednodušené podobě) tohle: http://curiavitkov.cz/clanek4.html

- nebo-li "rozstřel" postavy, od spodků přes boty, oděv spodní, svrchní, zbroj, doplňky, ozdoby etc. Každá součást popsaná, uvedená do kontextu (vlivy doby, sociální status, oblast etc.), vysvětlená proč takhle a proč ne jinak, případně doprovozená nějakým pramenem ze kterého bylo čerpáno. IMHO je toto přístup aplikovatelný na Kelta 300 B.C. stejně jako na napoleonského vojáka. Akorát by to chtělo nějaký redakční systém (třeba jako blogy) místo phpBB diskuzního fóra.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Boza - no to je pěkný.
Smrt je smyslem života.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Takže spíš něco jako "katalog historických postav"?

Jsem rovněž na rozpacích. Současné skóre je 27:10 pro, ovšem proti zazněly velmi pádné argumenty. Ten Božův první odkaz je fakt schýza, na druhou stranu, nás zase tolik není.
Tak nevím...:-k
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Raiden wrote:Takže spíš něco jako "katalog historických postav"?

Jsem rovněž na rozpacích. Současné skóre je 27:10 pro, ovšem proti zazněly velmi pádné argumenty. Ten Božův první odkaz je fakt schýza, na druhou stranu, nás zase tolik není.
Tak nevím...:-k
Jak vidíš, "katalog historických postav" není tou nejlepší metodou, jak šířit osvětu. Vem si, že těch fiktivních postav může být spousta. A jak dlouho trvalo, než jsme se dohrabali alespoň k uvedení základních informací o "feldfrau" (3. července - 12. září).
Většina stálých přispěvovatelů se na podrobné články vykašle, protože si musí udělat osnovu, aby to mělo hlavu a patu, dohledat veškeré info, které nechce v článku opomenout.
Kdežto "salón krásy" nám funguje dobře a nikdo z arbiterů si nestěžuje. Spíš jim přijde jednodušší odpovědět jednou větou na konkrétní otázku, než připravovat článek, když jsou třebas v práci.
Pravdou je, že v tom musí být určitý systém, pořádek. Aby každé téma nebylo pojmenované jako "IWTB... brekeke"
Posadowski
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Bohuslavice nad Metují
Contact:

Post by Posadowski »

Zdravím,
když by se hlasovalo, jsem proti. Důvody byly uvedeny. Máme s tím zkušenosti na hradeckém dvoře. I takhle, když něco moc podrobně popíšeme, přijede na turnaj 10 lidí, kteří to mají do detailu úplně stejné, prostě okopírují a je hotovo, konec konců je to jednodušší. Když se to jen nastíní, tak si ostatní dohledávají a ten projekt je krásně pestrý. Vzhledem k tomu, že se toho pravidelně účastní kolem 160 lidí se tyhle věci dost poznají a dají sledovat. Tolik moje zkušenost.

Ale abych byl taky kverulant, neprovozuje už tohle, co tu tak pracně vymýšlíte, Catany na svých stránkách http://kostym.cz/ už několik let?
(sekce kostýmy, popis, diskuse ke kostýmu, odkaz na autora...)
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Posadowski wrote:
Ale abych byl taky kverulant, neprovozuje už tohle, co tu tak pracně vymýšlíte, Catany na svých stránkách http://kostym.cz/ už několik let?
(sekce kostýmy, popis, diskuse ke kostýmu, odkaz na autora...)
Už jsme to probírali i na ČŠ. http://kostym.cz/ je dobrej, ale pořád nám tam chybí background postavy. Ono se občas stává, že přijedu na neznámou bitvu a zjistím, že se po táboře neproprohání ženy v šatech venkovních, nýbrž v nějakých dvorských a v nich vařej atp. Pak navíc klepou kosu a divěj se. :badgrin:
Posadowski
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Bohuslavice nad Metují
Contact:

Post by Posadowski »

Radim Vaňousek wrote: tam chybí background postavy
Nojo, to jo, ale to asi nený chyba systematická, ale chyba toho, kdo si tam vytvoří ten "profil" a napíše to tam. Znám to podle sebe. Co to Catany dá vždycky práce, než ze mě vytluče aspoň tři věty jako komentář k tomu oděvu. A stejně si to tam mnohdy musí dopsat sama. A věřím, že takových nás je víc, takže si za to můžeme sami jako autoři těch oděvů...
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Co je background?
Smrt je smyslem života.
Posadowski
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Bohuslavice nad Metují
Contact:

Post by Posadowski »

Jiři z Holohlav wrote:Co je background?
pozadí, podklad, kulisa, taky minulost...
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

Salón krásy je něco jiného než katalog postav :) A obojí je užitečné. Pro mě je dobrej katalog postav výhodou, protože tam mohu snadno odkázat místo abych se rozepisoval, a v případě běžných lidí nevidím důvod aby se neokopírovávavalo, když se trochu přeházej barvy, tak to ničemu nevadí... zvláště co se týče třeba těch zmiňovaných feld nebo kampf frau :) každá ženská chce stejně bejt trošičku svoje tak si do toho vnese něco jiného... a střihy obyčejných ženských šatů, pro tuhle společenskou vrstvu... jsou tak prosté :)
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...
Post Reply