Filmy (snad) pro všechny

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

Kain-mlýn na ponorné řece se jmenuje román.Film podle něj je "Ďáblova past".Tajemno krasové krajiny z toho úplně stříkalo....
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Mokohtavenotaxe »

Nedávno tu o tom byla řeč:
Libuše :-k
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Rab »

Výstižnější recenze na Kněžnu Libuši zde: http://aktualne.centrum.cz/kultura/film ... ?id=650288
Včera jsem na tom byl, zážitek opravdu neskutečný, ale pár světlých momentů v tom filmu je. Ještě to vstřebávám, pak se podělím :wink:
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Boza »

Kosmas Girls, pěkný název :lol: evokuje to Kosmodisk
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by abaddon »

dalsi pekna recenze toho skvostu, asi na to fakt pujdu ;-)

http://fffilm.fuxoft.cz/2009/10/recenze ... een-0.html
Your freedom will grow each time you say: No!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Jak, nevidíme ani hotový Vyšehrad?? :shock: :badgrin: :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by abaddon »

a co na to krtek a vypelichany sokol? a co Jan Tleskac?
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Rab »

A co kozy a bobři? :badgrin:
V recenzích je řečeno vše a mají skutečně pravdu... Přesto je ve filmu pár ne úplně špatných momentů. Především prvních asi 5 minut, vzbuzujících (marnou) naději, že to tak strašné nebude - scéna prvního setkání Libuše s Přemyslem a zároveň umírání Kroka, kdy se při jeho objetí Libuše vrací flash backem do dětství. Pak snad ještě pohřeb Kroka žehem včetně obětované otrokyně. Taky na hlavní představitelku se dalo koukat a jako jediná měla snahu i hrát. A ještě hudba převyšovala svou kvalitou samotný film. Kostýmy strašlivé, až na několikery Libušiny šaty, které, ač samozřejmě ahistorické, byly alespoň výtvarně zajímavé a řemeslně poctivé. Zbytek - hrůza. Kromě lesa (smrkové monokultury) v Brdech a vápencového lomu v Českém krasu se natáčelo především ve skanzenu Villa Nova v Uhřínově (Stadice exteriéry) a v pražské Řepoře-Tuležimi (Stadice interiéry a exteriéry nějaké jiné osady a zřejmě stavby Prahy). Curia Vítkov hraje asi ve dvou scénách Vyšehrad. Opravdu zvláštní je, že tvůrci naprosto rezignovali na jakékoliv svícení scén a alespoň standardní kamerovou techniku. Ke vší té hrůze scenáristické a herecké se tak řadí ještě vzezření amatérského domácího videa, snímaného z většiny jen v celcích a polocelcích. Utěšuje mě jen to, že jsem svými penězi za lístky do kina přispěl alespoň ke snaze a odvaze distributora nás s tímhle dílkem seznámit...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Jo, s hlavní představitelkou jsem večeřel :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by abaddon »

tyyjo wothane, ses slavnej, podepises se mi na kozy?
Your freedom will grow each time you say: No!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Si ještě rozmyslím... [-(

Ale jinak mne celkem udivuje, že když tu vymetli tolik skanzenů, nedokázali z těch exteriérů vytěžit víc. Aspoň zatím soudím jen podle těch recenzí.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Rab »

Spíš je to dobře, protože všechny (tři) jsou z úplně jiné doby :wink: Jediný, který by jakžtakž odpovídal, Březno u Loun, nevyužili... Nejblbější ve filmu jsou ty vrcholně středověké dymné jizby s dymným otvorem uprostřed nad okny ve štítu - aspoň na to mohli dát pozor, protože jinak srub jako srub :wink:
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by wolf »

Rab wrote:...protože všechny (tři) jsou z úplně jiné doby...
Poucte me, v kterym roce ze mela Libuse svatbu?
:-)
NON PLAUDITE. MODO PECUNIAM JACITE.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

No nevím Rabe - bavíme se tu o mýtu, který ani Kosmas blíže nedatoval a zmohl se jen na "bájné vyprávění starců" nepletu-li se. Jenže když si vezmeš za bernou minci dataci Března u Loun, tak v té době na Vyšehradské skále žádné hradiště doložené nemáme :wink: Mám dojem, že míchání skanzenů v rozsahu několika staletí (pominu-li že některé stavby jsou téměř časově netečné) by byl ten nejmenší problém který by museli řešit. Koneckonců, podívej se na exteriéry použité Poláky v Ohněm a mečem :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Rab »

Promiňte, ale úplně zbytečné poznámky - obecně se přeci předpokládá zasazení tohoto mýtu do doby časně slovanské, ne? Tzn. že časově nejblíže jsou tomu rekonstrukce objektů v Březně u Loun (chata - polozemnice ze 6. stol.). Taky jsem uvedl "srub jako srub", čímž jsem myslel, že roubená konstrukce, s použitím nehraněné kulatiny, je samozřejmě aplikovatelná na velmi široké časové rozpětí. Ovšem s tím rozdílem právě onoho typu dymné jizby s charakteristickou trojicí otvorů ve štítu, která se u nás objevuje cca ve 13. století, tzn. pokud je v tomto filmu vidět, je to víc blbé, než kdyby při příslušném záběru kameru trochu sklonili, aby tam ten dymný otvor nebyl vidět...
Jinak jsem ještě zjistil z informací o filmu, že patrně Curia Vítkov v něm nepředstavuje Vyšehrad, ale Libušín :wink: