Filmy (snad) pro všechny

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Boza »

Wiesna wrote:http://www.dawnotemuwilzy.pl/
Prvni polsky film LH, premieru mel na Turnaju v Czersku. Casti z toho filmu byly pouzity jako trailery turnaju v Ilzy. Film ma anglicke titulky.
Kurde, FAKT pěkné! Jen mi v některých scénách přišlo že mají příšerně čisté a upravené oblečení, např. okolo 0:10:00 :) ale jinak chválím moc.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

Na odlehčení-včera jsem na pultech potkal dvě animované perly:ČARODĚJŮV UČEŇ(KRABAT) a POHÁDKU O HONZÍKOVI A MAŘENCE.
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

Obě mám a je to prostě klasika od Karla Zemana. Jen mne trochu zklamalo, že se mi zejména tím Krabatem nepodařilo vzbudit v mých dětech příslušné trauma, které si pamatuji z dětství já, kam ten svět spěje? [-(
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

W-a skusils Krysaře?Vyšel v jakési edici se "Zaniklým světem rukavic"A kdyby to nefungovalo tak jim pusť Něco z Alenky od Švankmajera...
Já bych rád mrknul na "Konec stalinismu v Čechách"ale nikde jsem to neviděl.
A když jsem u animáků-Nejlepší,co jsem poslední dobou viděl byl filmeček od pana Trnky varující před alkoholem za volantem.Neuvěřitelně vystihnuté charaktery,práce se stíny..bomba...Potrhlá koza ze staré prahy se může jít bodnout...
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Kopnuty_konem »

Moralitka o "motorkari" ve filmu "O sklenicku vic" je opravdu paradni podivana, jen uvedu na pravou miru, ze ji tak paradne dynamicky reziroval pan Bretislav Pojar, nemene genialni animator ze "staje" pana Jiriho Trnky. Nicmene to nic nemeni na tom, ze si take musim postesknout - kam se hrabe 3d koza... :?
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Wothan »

No jo ještě Trnkovy Staré pověsti české jsou solidní krvák :badgrin: Musím taky sehnat.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

Kopnuty_konem-dík za upřesnění,on B.Pojar je taky Bůh,jeho "medvědi" jsou prostě geniální.
Pamatuju pradávno seriál o animovaných filmech(tuším "svět Hermíny Týrlové)kde pouštěli samé takovéto perly.Třeba o kapesníku co se utrhne ze šňůry a řeší ucpané umyvadlo,o dřevěných hračkách co to nandávaj esesmanovi,klasickej Ferda Mravenec,kde šnek má pásový podvozek...je toho mrak...Jestlipak to někdo ještě vyhrabe... :(
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Kopnuty_konem »

Pravda, svata pravda. Zlata era ceskeho animovaneho filmu...
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Maršálek »

KŘIŽÁK wrote:Na odlehčení-včera jsem na pultech potkal dvě animované perly:ČARODĚJŮV UČEŇ(KRABAT) a POHÁDKU O HONZÍKOVI A MAŘENCE.
tak to mně mrzí, bo jsem je zjevně provařil :|
Ich dien!
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

Maršálek-mají je datartu na hradubické. :wink:
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Brant »

KŘIŽÁK wrote:Kopnuty_konem-dík za upřesnění,on B.Pojar je taky Bůh,jeho "medvědi" jsou prostě geniální.
Pamatuju pradávno seriál o animovaných filmech(tuším "svět Hermíny Týrlové)kde pouštěli samé takovéto perly.Třeba o kapesníku co se utrhne ze šňůry a řeší ucpané umyvadlo,o dřevěných hračkách co to nandávaj esesmanovi,klasickej Ferda Mravenec,kde šnek má pásový podvozek...je toho mrak...Jestlipak to někdo ještě vyhrabe... :(
Pravda, všechna jmenovaná jsou skvostná a nadčasová dílka. Aspoň ta vzpoura hraček je na uložto. http://uloz.to/hledej/?q=t%C3%BDrlov%C3%A1.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Boza »

Jako soc DVD vyšlo Království nebeské, na stáncích za 99 korun.
Image
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Raiden »

V Levných knihách se objevil vynikající český film Řád...
http://levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=78563
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by Morgyš »

Ha! Díky, hned to šupu pořídit =D>
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały a magiczka żyje.
KŘIŽÁK
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 344
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Filmy (snad) pro všechny

Post by KŘIŽÁK »

V některých českých kinech a multikinech běží dokument Ležáky 42.Upoutávka třeba zde http://www.youtube.com/watch?v=kzEfS-1SGxQ.
Jedná se o hraný dokument zaměřený především na školní mládež.Natáčelo se na autentických místech.Mám k filmu osobitý vztah i výhrady,každopádně myslím že stojí za pozornost.Film běží mimo jiné v Praze na Andělu,v Pardubicích a leckde jinde...
JEDEN BŮH NIKDY NESTAČÍ..
Post Reply