Zprávy z OH světa...

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Mrkvoslav

Zprávy z OH světa...

Post by Mrkvoslav »

Tak nám zase vyhořela Řepora:

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... a&r2=krimi

Smutné, ale napadá mě, že opravdu oživle simulují nebezpečí požáru na středověkých sídlech...
wondra

Post by wondra »

Ale aby to bylo opravdu LH, tak by nemeli jezdit hasici. A nevim jak by se takovy pozar hasil jen pomoci kbeliku :|
Mrkvoslav

Post by Mrkvoslav »

Mluvil jsem o simulaci nebezpečí požáru, nikoli o jeho hašení... Na druhou stranu, museli by to být zatraceně tvrdí OHaři, aby se ke své hořící vísce nepustili hasiče :)
wondra

Post by wondra »

Jelikoz OH delam teprve chvili, docela by me zajimalo jestli (aspon ve stredoveke "komunite") nejaci takto tvrdi OHaři existují :-k
Mrkvoslav

Post by Mrkvoslav »

Já si myslím, že tvrdý OHař se pozná až u opravdového požáru :wink:
wondra

Post by wondra »

Tak to radeji nebudem zjistovat, kdo je opravdovy ortodoxni OHař, nadali bysme vic skody nez uzitku... ale co takhle sem dat anketu: kdyby vam horel skanzen, povolil byste hasicum konat svou praci ? :lol:
melian
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 477
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Krnov, Liberec

Post by melian »

To je krajne nevhodna otazka stejne jako cela tako krajne nevhodna debata.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Neodpustím si poznámku, neb se mě to osobně dotýká: Řepora ať klidně shoří celá, teda ten zparchantělý zbytek, co tam zůstal, protože to už dávno nemá nic společného nejenom s OH, ale vůbec s nějakou historií - od doby, kdy se bývalá Tuležim přejmenovala na Řeporu (a její tvůrci odešli).
wondra

Post by wondra »

ja se tam byl podivat kdysi, kdyz tam Tulezim zacinala, jak to tam vypada ted?
wondra

Post by wondra »

Nevite nekdo o nejakem minihradisti v Mlazovicich ve vychodnich Cechach? Neco jsem o tom zaslechl. Ja tam odcad mam asi 6 km chalupu, tak tam chci vyrazit na kole, ale zajima me, zda o tom nekdo nevite neco blizsiho...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Tak to nevím, to má být něco jako skanzen? V sousední obci Konecchlumí je hradiště z doby laténské, trochu dál jsou slovanská hradiště Ostroměř, Holovousy, Kal, Hradišťko, Velešice, ale jen jako terénní relikty...
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

rab wrote:Neodpustím si poznámku, neb se mě to osobně dotýká: Řepora ať klidně shoří celá, teda ten zparchantělý zbytek, co tam zůstal, protože to už dávno nemá nic společného nejenom s OH, ale vůbec s nějakou historií - od doby, kdy se bývalá Tuležim přejmenovala na Řeporu (a její tvůrci odešli).
Že by rab běhal kolem Řepory s pochodní v ruce a svatým rozhořčením v srdci? :-)
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

neni ze zakona povinost hlasit trestny cin nebo nabadani k nemu??? :badgrin: :badgrin: :badgrin:
wondra

Post by wondra »

rab wrote:Tak to nevím, to má být něco jako skanzen?
Udajne je to neco srandovne maleho..snad palisada s vezi, nevim to jiste. Hned jaxe dostanu na chalupu tak vezmu kolo o vyrazim na obhlidku...
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

melkel wrote:
Že by rab běhal kolem Řepory s pochodní v ruce a svatým rozhořčením v srdci? :-)
No, před třemi lety jsem k tomu neměl daleko...ale nakonec mé dilema za mě vyřešil někdo jiný, takže má náhlé sklony k pyromanii uhasly...