3. ročník LH srazu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Z čeho je to? Je to asi kůže, která nasákne vodou nebo polívkou a proto nad plamenem neshoří, dokud se voda neodpaří, že jo? Jak je to spojené? Z čeho to je? Nezůstávají v tom zbytky jídla a nekazí se to?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

To si nepřej cejtit... :badgrin:
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Kaine Kaine, jsi zoufale neinformován :twisted: Je to hovězí žaludek, ve kterém se pomocí rozpálených kamenů vaří voda/vývar/maso. Smrdí to jak bolavá noha, Indiáni byli opravdu stateční. :roll:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

indiani? a co my co sme to jedli? ;-)
Your freedom will grow each time you say: No!
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

abaddon wrote:indiani? a co my co sme to jedli? ;-)
Všechna čest... bez dlouholetého tréninku do toho jít pěkně naostro :wink: Ale spousta z Vás pak říkala, že to bylo dobré, tak nevím, co vám vlastně vadilo :mrgreen:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

No já nevím, ale nevypadá to o nic hůř než některé zabijačkové lahůdky, co jsme dělávali, když ještě babička mívala prasata... A výsledek byl většinou dobrý, někdy dokonce skvělý.

(na mě většinou zbylo proplachování střívek a podobné lahůdky, takže nějaký bachor, pche ;-) )
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

A mohli ho použít vícekrát nebo se musí po použití zahodit?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:A mohli ho použít vícekrát nebo se musí po použití zahodit?
Zahodit???? Si se zbláznil. Nakrájet a uvařit z něj polévku. (samozřejmě v novém bachoru..., kdo by proboha vařil v hrnci :mrgreen: ).

Používá se v podstatě nepřetržitě, jeden a více dnů a pak se rozkrájí do nového bachoru... (teda hovoříme čistě o historickém použití, doma vaříme také občas v nerezu a třeba do myčky bych bachor asi necpal :wink: )
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Ale on už přece uvařený je...to by se mohl rovnou sníst:-) Kde berete v dnešní době ty bachory? Měl jsem jet, tohle bych ochutnal:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:Ale on už přece uvařený je...to by se mohl rovnou sníst:-) :-)
Správně, může se rovnou jíst...
Kain wrote:Kde berete v dnešní době ty bachory?
Na jatkách... ale... no znáš to... úplně košér to není.
Kain wrote: Měl jsem jet, tohle bych ochutnal:-)
Určitě lituj, já měl rýmu, ale ostatní tvrdili, že nám to vonělo až k bráně :mrgreen:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

"Vonělo" je opravdu eufemismus. Jinak stateční byli všichni, co to jedli, ale trávit život na kukuřičných kuličkách a vařených bachorech, tak se jdu picnout. My jsme si do té kaše mohli alespoň dát trochu medu nebo ovoce.
Last edited by melkel on Thu 27. Sep, 2007 9:12, edited 1 time in total.
Zuzka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 126
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mnichovice

Post by Zuzka »

Kain: no, ja byla presvedcena, ze tohle papat nebudu, ale opravdu to nakonec bylo dobry, kdyz si clovek odmyslel tu "vuni" a barvu...
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Pánové, pokud jste někdy dělali domací držťkovku, tak by vás tem odér překvapit neměl a přitom jde o super vyprošťovák - neznám nic lepšího po ránu se slaným rohlíčkem :wink: V tomto případě jde o normální a dobrý vývar - bachor sice páchne, ale polévka je normální jako z kotle.
Ještě jedna věc - není to vyloženě Indiánský vynález - přesněji je, ale byl používán i jinde včetně našich končin. Dost čast takto vařili vojáci při tažení už ve vaší době. Někde jsem měl rytinu lacknechtů s bachorem na čtyřnoze.
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Já jsem to jedl a nebylo to špatný, ale jedl jsem z toho jen takový maso ke kterýmu jsem pojal důvěru - srdce, ledviny, játra(?) apod. :wink: Jinak polívka defakto normální vývar. Ten smrad fakt připomínal zabijačku, ale bylo to trochu intenzívnější.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek

Post by Raiden »

No jo, jenže něco jinýho je samotnej smrad a smrad s pohledem na ty zelený klky... :twisted: