3. ročník LH srazu

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Nepamatujete si někdo co všechno jsme tam vlastně jedli? Myslím že by bylo zajímavý to sepsat a udělat z toho seznam :-k :wink:

A taky jsem docela zvědavý na nějaký fotky, protože já sám jsem třeba skoro nefotil.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce

Post by Radim Vaňousek »

Bravo! Bylo to moc fajné. =D>

Fotečky budou snad do 22:00 vystaveny ZDE
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Jinak jsem dost spěchal domů, tak se omlouvám, že jsem se rozloučil tak nějak "paušálně" a asi zdaleka ne se všemi.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Zdravím všechny účastníky srazu a děkuji všem za nádherné a chutné prezentace...

Zároveň musím konstatovat, že nás všechny příjemně překvapilo jak ohromný rozsah ta akce má a už během dlouhé cesty domů jsme si připravili na další ročník několik zákeřností... :wink:

Za sebe vyhlašuji některé kategorie s vlastními vítězi:

1. Maso v bachoru (Šajeni) - za nejoriginálnější přípravu (kde jinde to dostanete, že ano?)
2. Srnčí ragů (Korouhev) - za nejlepší chuťový zážitek
3. Holoubata (Curia Vítkov) - za to, že mě tím fakt odrovnali - to jsem vážně nečekal.
4. Golubce (Kozáci) - za srdeční záležitost, kterou k tomuto pokrmu mám.
5. Vikingské pivo (Skjaldborg) - za to, že si s tím někdo dal práci a já ho konečně mohl okusit.
6. Skotská buchta a masový vývar - Trapeři mi svým výběrem spravili chuťové buňky a připravili mne na další chody.

Velmi podobný názor má i má žena (TOP jedna je pro ni skotská buchta a šajenské kukuřičné kuličky).


Všechno ostatní jídlo bylo také naprosto super, ale tohle mne napadlo vypíchnout.

----

No a pod okraj velebím k nebesům 7 statečných párů, které protančily půl noci (některé celou). Zážitek, kdy Vás Šajen učí ve 3:00 v noci skotské národní tance stojí za to!

Moc děkuji...
Last edited by Pampalíny on Sun 23. Sep, 2007 18:48, edited 1 time in total.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Jo, už podruhý za sebou jsem šel spát ve čtyři ráno, ta tvrz je nějaká prokletá :wink: Jinak trapeři dneska ráno měli k ochutnávce ještě horkou čokoládu na kterou prej včera zapoměli, bylo to po ránu fajn a byla výborná, stejně jako to kafe večer.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Vesna
Nováček
Nováček
Posts: 37
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Post by Vesna »

Jídla za Velesův lid:

1. Pšeničné nekynuté placky z hrubé mouky (na kamenném mlýnku).
2. Kaše (nebo jako pomazánka) z cizrny (římský hrách) ve třech chutích: s cibulí, s česnekem, s křenem. ((Cizrna je jen pro jižní Slovany a na VM nebyla)
3. Jáhlová kaše s hruškami, jablky, slazená medem a březovou šťávou + nějaké koření.
4. Hovězí s levandulí (franský recept, použitelný i pro VM nobilitu)


Výběrový recept do výsledného soupisu:

Maso z krávy

6.století, Byzanc
Anthimus, De observatione ciborum

Maso z krávy dušené a vařené v rendlíku by ale mělo být jedeno v šťávě. Nejprve bys jej měl naložit do jedné vody a pak vařit v odpovídajícím množství čerstvé vody, aniž bys vodu doplňoval, a když je maso povařeno, přidej polovinu z množství octa a přidej hlavičky pórku a trochu libečku, petrželového kořene nebo fenyklu a nech hodinu vařit. Pak přidej med do poloviny množství octa nebo oslaď. Pak nech vařit na mírném ohni, protřásej pravidelně hrnec rukama a omáčka bude dobře ochucovat maso. Pak umel: pět kuliček pepře, vratič a levanduli, polovic od každého a hřebíček. Všechno to roztluč v moždíři, přidej trochu vína, a když dobře rozdrtíš, vlož do nádoby a dobře promíchej tak, že než to sundáš z ohně ohřeje se trochu a předá svou sílu do šťávy. Mimoto tam, kde je med nebo mošt, přidej jeden z nich jak řečeno výše, a nenechávej vařit v měděném hrnci. To dodá lepší chuť.

*

Převedeno do moderního slovníku:
750 g hovězího, 3 pórky, 4 lžičky octa, 2 lžičky medu, 1 fenykl (půlka libečku nebo kořen petržele), lžička listů levandule, 5 kuliček pepře, 1/2 lžičky hřebíčku, 1/2 hrnku vína, trocha listů vratiče

Maso nakrájej na kostky, dej do hrnce, zalej 3 hrnky vody a přiveď k varu. Pak ztlum plamen, hrnec přiklop poklicí a nech 45 minut vařit. Nakrájej pórek, rozemel fenykl a spolu s octem a medem přidej vše k masu. Vař další hodinu, už bez poklice. Dále spolu umel pepř, levanduli, vratič a hřebíček a rozmíchej ve víně. Přilej to k masu vař ještě asi 10 minut a pak podávej.

Vařil a překládal: Myschwerk
Martin
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Český Brod

Post by Martin »

Byl jsem na všech LH-srazech, ale tenhle byl nejlepší. Příprava některých spolků byla obdivuhodná. Nejoriginálnějším pokrmem (a zároveň nejextrémnějším) bylo pro mne indiánské maso vařené v bachoru a skutečně mne mrzí, že jsem ho nedokázal ochutnat. Jsem díky nachlazení nějak citlivej na zápach a asi bych se dostal do prekérní situace. Tak snad příště. Ovšem kozácký golubce, trapperský kafe, románský holoubátka, gotický ragú a vikingská ryba a medovina zcela naplnily mé gurmánské představy.
Takže díky, díky všem. Broda Hrr!!
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Tak se i já s drahou polovičkou připojujem k díku za super víkend. Nějak si osobně netroufám vybírat co bylo nej, neboť mi všechno fakt chutnalo a každé jídlo i pití mělo něco dosebe. Prostě super akcička a hlavně fajn lidi.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem

Post by Mokohtavenotaxe »

Musím se také připojit s velkými díky.
Pro nás nebylo to nej ani tak všechna ta jídla a nápoje, ani protančená noc - i když to vše bylo naprosto skvělé.
Tím nejlepším pro nás byli lidé, kteří se na tento víkend sešli. Bylo nám s vámi opravdu moc dobře a hlavně za to chci všem zůčastněným poděkovat.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Radim: pořád čekám na ty fotky, ale našel jsem tam u vás aspoň ty fotky z bitvy, z toho pátku...a málem udělal tu blbost že jsem je ukázal ženě všechny :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce

Post by Radim Vaňousek »

Wothan:
:mrgreen: proto jsem psal hned pod první foto, že obsah může být dosti pohoršující.
Fotky se pořád nahrávaj. To víš, upload 24KB/s nejnčko zrovna to pravé ořechové. :?

EDIT: hotovo
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Hezký, jen je škoda že tam nejsou ty indiánský bachory...ale zase bez toho nezaměnitelného odéru ty fotky stejně nevyniknou :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Viktorie »

Před chvílí jsem dorazila domů z tvrze, tak snad omluvíte mou lehce sentimentální náladu. V každém případě jsem nadšena z vás všech co jste dorazili, udělali jste skvělou atmosféru, báječný pohodový a ve všech možných smyslech přínosný víkend. A jako po každém srazu už teď mi připadá těch 12 měsíců do dalšího nekonečně dlouhých...
Těším se!
Viktorie
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

nejaky fotky bachoru mam od Zuzky... neni to z toho uplne citit, ale pro ty co tam byli a vedi to myslim staci, me osobne se po zhlednuti tech fotek vybavila chut i vune ;-)
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

jinak se samozrejme budu trapne opakovat po ostatnich, ale tesim se na vas na vsechny zase za rok, doufam ze nektere uvidim i driv (Jardu od RR jsem videl znovu chvili po srazu kdyz sem ho predjizdel na D11)
Your freedom will grow each time you say: No!