Living History vs. myslivost

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

hawkwind
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 315
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by hawkwind »

"Pubertáka nezkrotíš" - ano ano. To ti řekne každej rodič, že v pubertě je na to pozdě. :)
Na půl roce by ten pes měl mít nějaký základní návyky a reagovat na určitý příkazy spolehlivě..


J.
Scar
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 245
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Komjatice (Nitra)
Contact:

Post by Scar »

Poznám prípad(y), kedy si útok odniesol sám majiteľ, napr. od dvoch rotvailerov naraz. Treba si priznať že sú to bojové psy, na to špeciálne šlachtené a každý kto si myslí že ich skrotí podceňuje ich povahu.
Tiež sa už stal prípad, ked poľovníci zastrelili človeka. Ako tu už bolo písané, nerozoznal ho od diviaka. Ten problém s alkoholom na Slovensku nieje doriešený. Vždy patril a bude patriť k poľovačke. Hoci kontroly sú, ale ustriehnuť sa to nedá. A hlavne sú to väčšinou papaláši, ktorí si to zaplatia alebo vybavia okľukou.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Měl jsem vlčáka, který měl dost cholerickou povahu a napadal psy. Dva roky jsem ho musel mít pokáždé na vodítku a s náhubkem, dva roky jsem ho odnaučoval napadat psy, chodil jsem s ním třikrát do týdne na cvičák. A když psa napadl, dostal nářez, i když mi to bylo líto. Prostě jsem se mu věnoval a po dvou letech se to konečně odnaučil a mohl jsem si dovolit ho vypustit (a stejně raději s náhubkem). Kdybych na to kašlal, tak by někoho pokousal a bylo by po legraci.

Prostě pán je IMHO za psa zodpovědný a musí se mu věnovat podle jeho povahy a bojovnosti. Všechno ostatní jsou výmluvy. Kdo si pořídí velkého psa, musí s tím počítat. Komu se nechce, ať si pořídí mopse. A je pravda, že třeba loveckého psa neodnaučíš lovit, ale majitel se musí zařídit tak, aby nelovil sousedovy slepice, jinak prostě za tu škodu plně odpovídá.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Psi maji lov v genech a ba dokonce i ti ratlíci, do kterých by to čověk neřekl. Na to ale dost často páníčci zapomínají, ba co, ani to mnohdy nevědí. Pro mnohé je pes náhradou dítěte a podle toho se i chovají. (jiným zase mají nahradit sebevědomí, a nejhorší je, že není ani málo lidí, kteří si jej pořizují, protože je to v módě :cry: ).

Ty průsery mysivců mají ještě jednu příčinu, mimochodem to máme společné se psi. Myslivci tomu říkají lovecká vášeň. Pod tímto pojmem se označuje probuzení loveckých pudů člověka. Kdo to nezažil nepochopí (protože jsme přeci civilizovaní :idea: a nebo taky h...... :evil: ). Člověk se dostane do jakési nepopsatelné extáze, kdy je jen on a kořist a nic jiného pro něj v té chvíli není. Je jakoby hipmnotizovaný. No a to je přesně situace, kdy může dojít k záměně. Ten lovec skutečně vidí toho člověka v té chvíli jako divočáka.
Mimochodem, právě pro tento pocit se z lidí stávají lovci. Je to adrenalín jako kráva, kam se na to hrabou všechny součastný civilizační šidítka :wink:
Joe M.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

[quote="Scar"]Poznám prípad(y), kedy si útok odniesol sám majiteľ, napr. od dvoch rotvailerov naraz. Treba si priznať že sú to bojové psy, na to špeciálne šlachtené a každý kto si myslí že ich skrotí podceňuje ich povahu.

Rotvajler určite nebol šlachtený ako bojové plemeno. Využival sa ako dobytkársky pes a prevadzal hovädzí dobytok !!!
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ale pánové - pes je a byl především šelma ne! To, že občas někoho pokouše bylo je a bude. Rozdíl je v tom, že dříve to tisk nezajímalo, a také v tom, že dříve si lidi nepořizovali tak často velké psi, tak že ty úrazy nebyli tak hrozné.
Mnohdy dělá tisk povik, aniž by si ověřil fakta (nebo je spíše záměrně zamží, protože by to nebylo tak zajímavé). Nejvíc mne dojal případ holčičky,krerou čokl doslova oskalpoval. A hádejte jak to dopadlo a skýmpak si ta hočička šla hned po příchodu z nemocnice hrát? S tím samím čoklem. Ona mu totiž omylem šlápla na ocas a on jen instintyvně chňapnul. Vedle toho jsou případy, kdy si kretén, který si psem vylepšuje sebevědomí, čokla záměrně vychovává k agresivitě a pak se diví. A že jich je. A nebo k těm myslivcům. Víte vůbec kolik lidí cvičí psi pro pytlačení? Pak se může někdo divit, že naštvanej myslivec střílí po každým čoklovi, kterýho vidí.
Joe M.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No občas i mimo les a kousek od baráku majitele.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Jak jsem tu už psal, v kolika případech jde o řekněme přehnanou horlivost, a v kolika o osobní zášť a vyřizování si osobních účtů? Oni maji myslivci něco jako etiku a ve všech zde uvedených případech se jednalo právě o porušení této etiky (o zákonech, včetně toho mysliveckého ani nemluvě). Jde o lidi, a jak známo, kdo z nás neporušuje zákony a předpisy (mnohdy o tom ani neví), nechť mrští kamenem :wink: Tím to ale nechci omlouvat. Jen chci říci, že by nás zase až tak moc nemělo překvapovat, že i mezi nimrody se s tím setkáváme.
Je tu ale i jiný úhel. Například pes bez dzoru je bez dozoru a pejskaři moc dobře vědí, že když čokla vypouští, tak porušují zákon a řadu předpisů. V mnoha případech je čok odprásknut zcela legálně. V obci by to správně měli dělat i policajti, leč ti se tomu vyhýbají, neboť vědí, jak tato činnost je nepopulární. Raději na to pozvou myslivce a ti jsou pak ti zlí.
Ale abych nezemřel nepochopen. Ono se o tom píše a kecá, jako by nimrodi neměli nic jiného na práci než střílet lidi a pak tvrdit, že to bylo prase a nebo lovit čokli. Co já vím, tak v 95% případů to končí s myslivci domluvou, a těch 5% je z části skutečný důvod ohrožení zvěře či lidí a bohužel také i normální kreténství.
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Jo a ne jen les je sučástí honidby. Toto je podle mne jedeno z velmi kotraverzních součástí toho zákona. Jenže panáčci, o tom rozhodovali naši slavní zákonodárci a ty jsme si tam zvolili My že :wink:
Joe M.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

Joe wrote:Vedle toho jsou případy, kdy si kretén, který si psem vylepšuje sebevědomí, čokla záměrně vychovává k agresivitě a pak se diví. A že jich je.
To je podle me nejvetsi problem dneska.... je spousta plemen kazdy se hodi k jinym ucelum.... a podle toho by se mel chovatel pred porizenim rozhodovat, v momente kdy si poridi psa jako soucast image, je to ten nejhorsi zpusob jak toho psa znicit... obvykle si tyhle ruzny hovadka kuli tomu ze to vypada cool koupi nejaky bojovy plemeno, coz je pes ktery potrebuje pocitit jasnou dominanci majitele, pevnou ruku a poradny vycvik... ten pes nemuze za to ze ho (opet clovek) vyslechtili k nejakemu ucelu, on uz se s tim rodi...

Vysledek myslim kazdy zna z medii... nekdo si neohlida psa, pes nekoho napadne a jako vysledek se mluvi o zakazu bojovych plemen... a pritom ten pes je v tom maximalne nevinne.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Joe: ono to bude i tím že ve spoustě případů se zákony porušují a nevzniká taková škoda nebo nebezpečí jako při střílení tak to lidi tolik netrápí. Když udělají nějaký průser myslivci tak se u toho zpravidla střílí a podle toho ten průser vypadá.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Já si nemůžu pomoct, ale je mi proti srsti zastřelení jakýhokoliv psa, pokud tento neohrožuje člověka, jako např. nezvládnutej pitbul. Tedy byť by pytlačil. Tady je prostě nějaká skupina lidí, která zabije tvora, kterej jí dělá škodu na majetku, a v určitejch případech je to právně košer. Jenže kdyby se to dovedlo ad absurdum, tak se začnou střílet řidiči který jezděj agresivně (ohrožujou ostatní na životě, o škodě na majetku nemluvě), budou se střílet sprejeři čmárající po fasádách a nakonec tě oddělá člověk kterýmu šlápneš na nohu, protožes mu poškodil botu. Principielně je to to samý.

Pokud se neplechy vyřešej správním řízením a pokutou majiteli, neřeknu ani á. Ale zabití je definitivní a nevratný, bez možnosti odvolání.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Se střílením řidičů-prasat a sprejerů bych souhlasil.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

abaddon: jo, vdyť to jsem měl na mysli. Pes dělá to, co je jeho přirozenost, a odpovědnost má zcela správně jeho majitel. Jenže na psi se řidičák ani zbroják nedělá, a mají ho i lidi, kteří by ho mít prostě neměli.

Wothan: ano, máš pravdu. Problém je prodle mne v tom, že po této stránce prostě už víc udělat nelze. Vždyť nimrod musí mít zkoušky jak lovecké, tak i zbroják, čili víc už asi dělat nelze. A že tam jsou průsery? A kde nejsou! Jak jsem tu již psal, statisticky si kupodivu myslivci nestojí mezi ozbrojenci nejhůř. Mnohem víc jich mají policajti i armáda, akorát se jim to daří lépe tutlat, neb. na to mají prostředky.

Raiden: nechci se tě dotkout, ale rejpnu si :wink: Nejsi na člověka, který dělá armádu trochu moc přecitlivělej :badgrin:
Jen tak mimochodem, jsou země, např. USA, kde by sejmuli beztrestně i tebe, pokud by jsi vstoupil na soukromí pozemek!!! Já bych např. sprejery taky nezabíjel, ale přerážel bych jim pracky. A agresivní řidíče bych nejprve nechal veřejně zbičovat a následně bych jim doživotně odebral řidičák. Jsou to potenciální vrazi, tak že bych je zrovna moc nehájil. A pes pytlák? Tak že podle tebe je OK, když potrhá a zabije lesní zvíře? Pravdu má Wothan - do kožichu by měl dostat majitel a ne pes!
Joe M.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Joe: Ujišťuju tě, že když se občas dočtu, že se myslivci na honu postříleli mezi sebou, rozhodně necítím pohnutí, ba naopak - cosi jako škodolibé zadostiučinění :badgrin: :badgrin: :badgrin:
(Taky si rejpnu - co je lepší, zaválčit si, nebo se radši s nepřítelem společně vožrat :wink: A sám víš nejlíp, že jakmile někdo začne dělat armádu á la Rambo, jsou z toho jenom problémy)

Nevim no, do určitý míry je to asi dobře, ale jakmile to tu míru překročí, je to špatně - a kdo určí hranici?

Agresivní řidiči, sprejeři - podotýkám, že je nehájím! První mě ohrožujou na zdraví, ba i na životě, když občas sednu za volant a vyjedu do tý mexický revoluce, která planuje na silnicích; druhý mi zase přidělávaj práci, člověk aby byl furt jak vostříž a když někdy něco neuhlídá, tak je s tim děsnýho papírování (odbočka: znám případ, dy se povedlo sprejera chytit při činu a náhodou byli po ruce policajti. Dostal 1) přes držku, 2) pokutu a eště to musel umejt; ač to nebylo přesně podle práva, bylo to správný a účinný).
Měl jsem spíš na mysli, aby se ti jednou nestalo, že po tobě někdo začne střílet, protože bude mít dojem, že ses na něj křivě podíval. Nebo že ti náhodou zdrhne jinak poslušnej a vychovanej pes, protože to má v přirozenosti, a někdo ti ho vodbouchne.

USA - ta země je plná magorů a obecně vzato už je to extrém. Druhej extrém je asi Japonsko, kde je trestným činem už pouhé vlastnictví střelné zbraně (nabo to tak aspoň bylo, možná že už je to jinak) a tamější galérka se seká sekáčkama na maso. A pak jsou země jako Švýcarsko, kde má každej, kdo byl v armádě, ve skříni uniformu a samopal. Ale to asi souvisí s mírou právního vědomí a morálním stavem společnosti vůbec.
Post Reply