Living History vs. myslivost

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain, Joe

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Přesně. Třeba v Kanadě a USA je zruba stejný počet zbraní na obyvatelstvo. Ale počet vražd je v Kanadě asi 100x menší. Prostě jiná mentalita, ne agresivní ochrana majetku, paranoia ohledně teroristů, zločin atd.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

No, osobně patřím k odpůrcům Am. manýrů ve světě. To aby mne nikdo nepodezíral z proamerického uvažování. Opak je v mém případě pravdou. Ale když tu byla ta zmínka o zločinu - je zajímavé se podívat na statistiku. Pokud vezmete severní Ameriku jako kontinent a porovnáte to s Evroupou, tak to pro Evropu nedopadne zrovna příznivě. Sečtete-li zločiny v Německu a Británii, tak je to stejné jako v celejch USA. Jenže to není celá Evropa :wink: . Problém u nich je v tom, že tam je to soustředěno do jistých oblastí doslova get, kam tzv. slušný Amík ani nepáchne. A naopak tam jsou státy s neuvěřitelně nízkou kriminalitou. Je také zajímavé, že nenižší kriminalita je ve státech, kde je držení zbraní volné, a nejvyšší kde to je omezované.
A víte třeba jak jsou vnímaný v USA Češi? To mne pobavilo. Italská mafie je tradiční průser, kam se ale hrabe na Ruskou. Skutečný průser ale nastane, když v čele gangu je Čech. Jinak řečeno, Čech se rovná potencionální kmotr, či elitní zabiják Ruské mafie :badgrin:
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Raiden: s nepřítelem nepiju, s nepřítelem bojuji - o tom je vojna halamo. :twisted:
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Raiden: tak už ti je jasné, proč tvrdím, že máme ve svých řadách stejný blbce jako myslivci :wink:
Joe M.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Jak jsi na to přišel? Je to informace z doslechu nebo z hodnověrného zdroje? To mě docela zajímá:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Teď nevím co myslíš. Pokud tu statistiku zločinu, tak na to jsem narazil, když jsme se hádali s naší policií o novém zákoně o zbraních. Je to ověřený ofic. zdroj, ale je to údaj starý cca 5 let. Nepředpokládám, že se to ale moc změnilo. Nicméně každá věc má + a - a u nich jde o to, že mají místy takovou koncentraci zločinu, že to nemá snad obdoby (viz,. známej Bronx). Výsledek je asi ten, že drtivá většina území USA je mnohonásobně bezpečnější než Evropa, ale pak tam jsou naopak oblasti, kde není snad bez neprůstřelné vesty možné vůbec vyjít (nutno podotknout, že jde vesměs o oblasti s koncentrací černochů a hispáňců - zejména Kubánci jsou dost nebezpeční. )
Jiná věc je to vnímání, tak to mám dokonce z několika zdrojů lidí Čechoameričanů (ano jsou důveryhodní), kteří mi to (a ne jen mě) nezávisle na sobě poslali. Zase - vyplynulo to z nějaké studie, která tam proběhla někdy v létě loni, a prý toho tam byli plné noviy - proto to poslali - jakou tam máme reputaci. Škoda, že jsem to už smazal :( Podle té zprávy je nejnebepečněší Ruská mafie, která je považována za horší než Kosa Nostra s Medelínem dohromady. No a že do čela Ruský šéfové gangů, kteří ale vyčůraně sídlí doma v Moskvě, vysílají své zástuce, kteří se rekrutují z Němců z bývalého DDR no a nejvýkonější prý jsou právě Češi. (Specifikace: chytří, často vzdělaní, vynalézavý, ale i krutí) Češi jsou prý také výborní jako nájemní zabijáci. Vysvětluje se to tak, že díky silné Polské komunitě je umí Amíci idetifikovat. Původ Čechů ale ne. Prostě jak již řekl Cimerman - Čech se připůsobí :wink: No a Češky? Nežádanější kurvy :wink:
Joe M.
Post Reply