LORICA - nýtované kroužkovky, šupinovky, palcáty, štíty aj.

Cokoliv chcete darovat nebo prodat [ s vazbou na LH ]
Neaktivní příspěvky budou po 60 dnech automaticky smazány.

Moderators: melkel, Raiden, Maršálek, Alexandr, Knecht, Wothan, Viktorie, Kain

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Jinak na Libušín mám objednáno toto:
- zbroj s krátkým rukávem 130cm (8mm) - 4x
- zbroj s krátkým rukávem 155cm (8mm) - 1x
- zbroj s dlouhým rukávem 130cm (8mm) - 4x
- zbroj s krátkým rukávem 130cm (6mm) - 1x
- kukla kroužková - 20x

Je toho ještě víc, ale zbytek už je zamluvený. Je to plánované tak, aby to přišlo včas a měl jsem to tam volně na prodej, ale stát se holt může cokoli (stávka celníků, ztracené zboží na letišti aj.) a může se to zdržet. Pokud to tam budu mít všechno - bude to volně k prodeji, bez zálohy, na místě. Přednost samozřejmě mají ti co si něco z toho předem zamluví. Jinak tam budu mít i další zboží ze skladů Loricy. Další ty široké límce budu mít asi až v červenci.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Indové nějak nestíhají, takže mi kroužkové kukly co jsem objednal ve větším množství na Libušín dorazí až asi o týden později. Měl bych tam mít ale jednu na vyzkoušení a každému kdo si to tam objedná jsem schopný to hned jak to přijde doručit poštou. Zbytek zboží by měl dorazit včas a budu ho tam mít.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Takže přátelé - důkazem, že Murphyho zákony pracují naprosto spolehlivě je fakt, že zboží objednané na Libušín dorazilo právě dneska. Čili kdo co máte objednané a hlavně co Indiáni vyrobili, to taky dostanete. Jen prosím ty co si to nejsou schopni vyzvednout a budou to chtít poslat o chviku strpení. Mám auto v servisu a na poštu 3km. Takže to tam tenhle týden budu muset nosit pěšky nebo busem tak vždycky po 2 balíčkách za den, víc toho při váze každého balíčku 10-15kg fakt nepoberu. Teď jsem dodělal inventuru, zítra se pokusím aktualizovat web a doplnit nové zboží.

Ze zbrojí je většina buď už rozebrána nebo zamluvena, zbývá volné:

1x zbroj gotická s dlouhým širokým rukávem, 8mm/1,2mm - 9500,-Kč
1x zbroj gotická s krátkým širokým rukávem, 6mm/1,2mm - 14500,-Kč
1x límec gotický, dlouhý, 8mm - 3000,-Kč
14x kroužková kukla - 2000,-Kč/ks

Kukly se mi ale nevešly do téhle várky, takže kromě prvních pěti kusů co došly dneska dojde zbytek tak do týdne až dvou. Je možné si je zamluvit a vřele vám to doporučuji, protože i když jich mám hodně, valem ubývají - za tu cenu není divu.

Jinak jsem prakticky doprodal své ocílky za zaváděcí ceny - do Libušína - další už budou o něco dražší, ale nijak dramaticky (asi tak za 50-60,-Kč kus podle typu).

Jinak další objednávku dělám v květnu, tak s sebou hoďte pokud něco chcete. Deadline je po Gladiu - tedy 16.5.2011 - předpokládaný termín dodání je srpen (upřesním až bude zboží hotové a připravené k odeslání).
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak aktuálně - jedna gotická zbroj použitelná od Antiky po pozdní gotiku - krátký rukáv, šíře přes 130cm, 6mm kroužky - cena 14500,-Kč a možná jedna gotická 8mm s krátkým rukávem za 8400,-Kč (je zatím zamluvená, budu vědět v pondělí/úterý jestli bude volná).

Jinak mám doma na ukázku antickou zbroj z miniaturních 6mm kroužků - kombinace ploché a vysekávané. Rozhodl jsem se že jí prodávat nebudu a nechám si jí jako zkušební vzorek (já sám jí neunosím, nosím svalák), ale pro představu a namlsání:

Image Image Image

Dále k Antice mám ještě volné:
----------------------------------------------
Pozdně římské pugio s pochvou (2200,-Kč)
Image
Malý římský universální nožík (240,-Kč)
Image
Luguancula (1000,-Kč)
Image
Para (1650,-Kč)
Image
Psací tabulky s bronzovým stylem (450,-Kč)
Image

Pro středověk mám na skladě různé typy ostruh od 11.st. po 15.st. (ceny prosté - všechno s kolečkem 1200,- a všechno s bodcem 1000,-Kč za pár)

Image
Image
Image
Image
Image

A nějaké lampičky za dobré ceny (1200,-Kč/ks)

Image
Image

Další fotky a informace (o tom co je opbjednané a na kdy), případně další zboží najdete tady: http://www.lorica.cz
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Připomínám že dedline pro srpnovou objednávku je 16. května! Tak kdo chce zbroj upravenou na míru nebo něco atypického co běžne neberu na sklad (komplety, ploché kroužky, kombinace pletiva, antické zbroje aj.), případně jistotu že ta zbroj co dovezu bude přímo pro něj a že mu jí něvyfoukne někdo rychlejší ať neváhá a objednává. Jinak samozřejmě budu zase brát něco na sklad, ale jen konfeční nejprodávanější věci. Tak ať mi pak nikdo nevolá nebo nepíše v červnu enbo červenci že by si chtěl objednat románský nebo raně gotický komplet. Ty třeba na skladě běžně nemám, ale beru je na objednávku.

P.S. kukly bych měl mít na skladě koncem tohoto týdne. Zbývá jich nerozebraných a nezamluvených asi 8ks.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Objednávka uzavřena a odeslána. Zboží by mělo přijít koncem srpna. Takže další objednávka (pokud by někdo nepřišel s nějakou opravdu velkou objednávkou mimo obvyklé termíny) bude v září 2011.

Jinak smutná zpráva - došly mi všechny kukly, dnes jsem odeslal poslední. Mám jich objednáno zase větší množství, ale holt až přijde zboží - i když je možné že mi to rozdělí a ty kukly mi přijdou o něco dříve, tak se zkoušejte průběžně ptát.

Lampičky mám na skladě taky poslední 3ks, ocílky došly (ale mám objednané další a větší množství typů).

Z římského vybavení mi zbylo na skladě toto (fotky jsou v předchozím příspěvku)

2x římská dýka - pugio - pozdní typ na 2-3.st. (vhodné na markomanské války, Marca Aurelia aj.) - dřevěná pochva, potažená kůží a kováním.
2x pera - kožená legionářská brašna, bytelná kůže, poctivě šité, vhodné i na notebook.
2x lugnacula - římská čutora - železná, zdobená mosazí, silně vyvoskovaná.
1x římská kroužková zbroj - lorica hamata - exkluzivní pletivo 6mm ploché nýtované kroužky kombinované s vysekávanými, zdvojený pláštík kryjící ramena.

Mám poslední ostruhy typu Churburg, poslední dva páry gotických na 15.st. a poslední 3 páry románských na 11-12.st. a dva páry na 12-13.st.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak to vypadá že zakázka se trochu zpozdí a dorazí až v druhé polovině září, je mi to líto ale s Indy je holt těžké pořízení. Je ale možné že tu zásilku rozdělí a větší část pošlou rychleji a zbytek který to zdržuje dorazí až později.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak dvě zprávy:

1. aktuální várka zboží z Indie se zpozdila při výrobě, ale už je na cestě. Jde to ve dvou várkách a nevím co v které bude - první by měla dorazit tak do týdne až 10-ti dnů, druhá do konce září. Omlouvám se všem co si to plánovali na akce ještě v září, ale nejsem moc sto to urychlit.

2. do konce tohoto týdne shromažďuji objednávky na další várku. Beru samozřejmě i něco na sklad, ale pokud chcete někdo něco speciálního - zbroj na míru, zbroj z atypického pletiva (ploché/vysekávané aj.) aj. dejte vědět závazně do konce týdne. Na věci na objednávku ovšem beru 50% zálohu.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Moje nová ubližovátka na Lorice:

Bulava (palcát) - 12-14.st. Bronz, rozměry cca 90x65mm, váha jen 260-270g (odlité s větší dutinou uvnitř). Odlévané v ČR. Cena 650,-Kč/ks.

Image
Image
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak aktuálně - zboží mám proclené, v pondělí mi ho dovezou domů. ak to zkontroluji, napřijímám a během příštího týdne vám všem co máte něco ob jednaného nebo zamluveného dám echo a domluvíme předání/zaslání. Bohužel to ještě není úplně všechno ale asi 70% dodávky - zbytek kde jsou hlavně 6mm kroužky aj. je stále ještě na cestě a mělo by dorazit během cca 10-14cti dnů.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak poslední info - zboží mám už tady, napřijímané a z větší části roztříděné. Přednostně odbavím ty, kteří to mají objednané (na zálohu) a ty kteří mají zboží zamluvené. Pak ostatní. Pokusil jsem se ozvat všem, ale je možné že mi někteří zamluvení vypadli (přednostně jsem kontaktoval objednávky) - tak se mi prosím pokuste sami ozvat.

Kroužkovky bych tu už měl mít všechny s výjimkou dlouhých 8mm límců - ty ještě spolu s nějakými noži a věcmi pro římany dorazí do konce týdne.

Jinak jedno echo mimo soutěž - mám tu volně k odběru jednu zbroj 6mm, 130cm šíře, krátký rukáv.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Aktualizovaný stav nového zboží na Lorice: http://www.lorica.cz - mraky nových křesadel, unikátní křeasací jehla (i jako píchátko) apod.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Takže zboží je na skladě - viz. http://www.lorica.cz - ti kdo máte něco zamluvené nebo objednané, ozvěte se co nejdřív. U zamluvených věcí podržím zboží skladem asi týden, pak bude volně k prodeji.

Pokud bude dost zájemců (aby se vyplatilo rozpočítat naftu a vyšlo to levněji než pošta), mohu se ještě tento týden otočit v Praze, pokud ne, tak v Liberci nebo poštou.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Z kroužkového pletiva mám skladem toto:

Nýtované kukly:
- pletivo 8mm kruhové - 2100,-Kč
- pletivo 6mm kruhové - 3500,-Kč
- pletivo 8mm ploché - 2300,-Kč

Límce:
- pletivo 8mm kruhové (delší) - 2800,-Kč (vánoční sleva)
- pletivo 6mm kruhové (kratší) - 3500,-Kč (vánoční sleva)

Zbroje (pletivo 8mm, kruhové):
- šíře 130cm, krátký rukáv - 8500,-Kč
- šíře 155cm, krátký rukáv - 9500,-Kč
- šíře 130cm, dlouhý rukáv - 9600,-Kč
- šíře 155cm, dlouhý rukáv - 10500,-Kč
- šíře 155cm - extra prodloužený rukáv - 11000,-Kč

Pruhy pletiva (8mm, kruhové)
- rozměr 60x90cm - 4000,-Kč
- rozměr 100 x 15cm - 1000,-Kč
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Dovoz z Indie - nýtované kroužkovky a další věci.

Post by Wothan »

Tak 8mm zbroje šíře 130cm s krátkým rukávem už nemám, dneska jsem udal poslední. Mám ještě nějaké 155cm s krátkým a dlouhým rukávem (jednu s prodlouženým), ale dost rychle to mizí. Ergo kdo zaváhá má smůlu a bude si to muset objednat na jaro (protože na sklad v lednové várce co přijde v dubnu/květnu moc věcí brát asi nebudu). Pro fajnšmekry mám ještě rom. komplet z 6mm kroužků s kapucou, dlouhým rukávem bez pěstnic, ale jen šíře 130cm.

Kroužkových kukel 8mm mám poslední 3 kusy (ze 17-cti co šly na sklad!), 6mm jednu a dvě poslední 8mm s plochýma kroužkama. 6mm límce tři, 8mm dlouhé límce taky už jen tři. Pletivo 8mm - 60x90cm poslední, pletiva 15x100cm ještě nějaké mám, ale taky se to tenčí - holt lidi mají po vánocích peníze. Tak neváhejte!
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply